Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 40 Guests are viewing this topic.

mirceaeliade

Pe SEAP pe 29 ianuarie a aparut o decizie a instantei pt lotul Precon Biharia-Chiribis.  In caz ca e de interes cuiva:

piXel

Pare că instanța a respins contestația petentei și rămâne decizia inițială în picioare. Nu sunt jurist dar asta pricep eu.

marinul

Pare decizia cab din noiembrie la contestația Strabag

piXel

https://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000429219&id_inst=2

Pe 14 la ora 9 e programată o ședință în care se judecă recursul Nurol la atribuirea lotului Chiribiș - Suplacul de Barcău către Erbașu. E posibil să se comunice o decizie.

IonutP

Soluția nu se va afișa după termen. O să mai dureze între o săptămână și o lună, ce puțin, până vedem soluția.

horatiu.cosma

A contestat Makyol niște solicitări de clarificare ale ofertei financiare din partea CNAIR la licitația pentru Meseș. Din ce zic ei, CNAIR pare că le-a pus gând rău, îi caută la prețuri, că ar fi neobișnuit de scăzute, chiar dacă oferta financiară e de peste 80%. Deci se mai prelungește evaluarea și aici câteva luni.

mdragos

Daca au ajuns sa conteste si cererile de clarificari, se va prelungi mult si bine.

Alexandru97

A3 nu se face degrabă atunci...

Cristian 74

UMB a început dezasamblarea uneia dintre stațiile de betoane de la Zimbor.

reed

#34434
Am trecut și eu astăzi pe acolo,confirm,
Mai târziu pun și niște poze.
La fel,pare că soluția zidului de sprijin de la Zimbor nu tine, am văzut o foreza de la Zublin,forează încă un rand de coloane forate probabil.
L.E.
Am incercat azi o tura de infanterie,însă off-roadul nu e compatibil cu doamna insarcinatã.
Nadașel

























reed


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristian 74

@reed: mulțumim de poze! Cred că nu zidul de sprijin de la Zimbor ai vrut să zici. Oare cel de la Mihăiești să fie?
Altfel, mare minune: s-a asfaltat devierea DN1J de sub viaductul de la Nădășelu. De 2 ani era într-o stare deplorabilă.

horatiu.cosma

A ajuns vreun coleg la pas sau cu drona pe Zimbor - Poarta? Au reluat munca la poduri (în afară de acele ridicări de tabliere pe Mihăiești - Zimbor)?

Cristian 74

Nu păreau să fi început, dar nu am intrat înspre Sântămărie să văd. Mă duc weekendul viitor să arunc o privire.