Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

E in plan, dar mananca mult timp si inca nu am avut, incercam zilele astea.

ludus

Nodul Iernut e deschis. Surpriza pentru mine azi la ora 18. Panoul indicator cu led m-a anunțat că se circulă pe nod. Se circulă chiar bine. Sa speram că rezolvă și nodul Chetani.
T. Luduș

ciprebbe

Deja va  e dor de traversarea CF? :)))

Vremea pare sa tina cu muncitorii sa vedem daca reusesc pana joi marcajul la Chetani.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

JohannDB

Deja va  e dor de traversarea CF? :)))   Bag samă dă da; .....ne mai trezea din somn !!  :lol: :lol: :lol: :lol:  Mai în glumă, dar mai serios le spuneam la colegii de convoi, că de-oi adormi să mă trezească la  "pauză" sau la.... destinație, dar mai cu seamă de-i depășeam pe toți !!   :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:


ludus

Exact. Nu-mi venea a crede că e gata. Abia aștept sa nu mai "văd" orașul Iernut. Fac drumul zilnic de la Ludus la Targu Mureș.
T. Luduș

florin74

#25160
Cred ca ți-e dor și de CF din Luduș. :lol: Într-adevăr, se va câștiga ceva timp, minim 10 min, maxim 15 min, pe relația cu Tg Mureș.

udar

Da se castiga timp, dar mai ales siguranta si se scapa de stresul de a fi in aglomeratie/ambuteiaj

vasile.silion

Râdeți voi, râdeți, dar până când nu vom vedea puse parapetele pe bretelele de la Chețani (știu, am greșit când am scris pluralul parapeți) nu putem vorbi de deschiderea iminentă pe Iernut - Chețani... Se pot pune parapetele până în 18?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

voicul

Distanta e mica la/pe lotul Chetani. Daca se msica cum trebuie iese finalizarea pana luni.

pelan87

O filmare de ieri, de pe contul de Facebook al lui Ovidiu Barbier, cu lotul Astaldi aproape complet (filmarea pare sa inceapa imediat dupa podul de la Gheja si tine pana la giratoriul provizoriu de la Iernut):

https://www.facebook.com/barbierovidiu/videos/3239620099406777/

pelan87

In alta ordine de idei, a emis Straco o factura de 6,5 mil. lei. Ma asteptam sa factureze mai mult, dar tot e mai bine decat nimic.

Pentru ciotul de la Rasnov, Alpenside a emis o factura de 6 mil. lei zilele trecute.

SergiuSerj

Un mic update de la Hadareni/Chetani de ieri. La Hadareni se ridicau predalele pentru viaduct plus se pare ca sunt aproape gata si ultimele 2 pile.





La Chetani au terminat de asfaltat tot DN-ul si se circula normal. Am vazut ca cei de la Marcu si-au mutat atenta la terasamente catre primul viaduct de dupa nod(cel peste DN, unde sunt ridicate deja grinzile. Nu am apucat sa fac poze)









Dominik

#25167
Multumim Sergiu pt update, Baxcom mai au totusi 2 culei de finalizat in cealalta parte a pasajului de la Hadareni unde au ajuns aproape la cota cu terasamentul cei de la Marcu, aici:



You're in Steelers Country

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

You're in Steelers Country