News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stangabriel

Daca Moise Guran a venit la Digi, au mai castigat cateva puncte de audienta. Sa vedem daca se mai misca ceva pentru autostrazi, momentan opinia are ce rumega.

Allex



Stie cineva ce insteamna chestia asta de pe asfalt? Am observat mai multe, de obicei sub camerele de roviniete. Au vreo legatura?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

AlexIP


danutzu_1069

Bucle inductive pentru contorizarea traficului. Prima bucla de pe sensul tau de mers "imprima" masinii o "amprenta" electromagnetica unica, iar a doua bucla detecteaza si contorizeaza.
In alte parti masoara viteza si declanseaza un aparat foto daca e cazul. Si vine felicitarea acasa.

nicolaem

acu ceva vreme stiu ca era o discutie (adiarc) referitoare la drumurile proaste din Fagaras, respectiv slaba implicare a autoritatilor locale.
vedeti mai jos o posibila explicatie:

http://www.gsp.ro/editorial-romana/gsp-special/socant-fagarasul-a-luat-credit-pe-20-de-ani-pentru-echipa-care-a-terminat-liga-a-4-a-pe-ultimul-loc-marturia-unui-fost-consilier-local-mafia-m-a-eliminat-jaful-continua-458752.html

ciprebbe

Quote from: usiabc on September 14, 2015, 01:06:11 PM
Raspunsul de la Inspectoratul General al Politiei,cel cu stationarea agentilor de politie pe banda de urgenta pe autostrazi,a venit ?(poate mi-a scapat) :D

Uite-l aici,



Concluziile le trageti singuri.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Lau

Salut tuturor,

In orice tara civilizata, in cazul in care depasesti limita de viteza si esti depistat de aparatul radar, o masina de politie iti va face semn sa o urmezi pana intr-o parcare unde va incepe procedura de amendare. Doar la noi am vazut sa te opreasca in conditii de maxima nesiguranta pe banda de urgente.

O data chiar i-am vazut pe banda de decelerare de la o iesire de autostrada. Fiind soare puternic afara si politistii stand sub supratraversare, i-am evitat in ultimul moment!

bogdymol

De pe pagina de facebook a Politiei Romane:

QuoteNoul prototip de autospecială, ce va intra în dotarea Poliţiei Române.

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

stangabriel

Sunt curios ce motorizare. Dupa roti pare ceva baza.

alecu26

Incredibil raspunsul politiei.

Si ce justificare tipic romaneasca: daca nu s-a intamplat nici un accident...inseamna ca e OK ce facem. Pai nu s-a intamplat ca avem cam putini kilometri de autostrada.

Trebuie doar sa dea niste search pe youtube sa vada niste accidente groaznice.

In plus si justificarea e de doi bani: justificam diminuarea unui risc (a vitezei excesive) prin crearea altuia.

Pai sa nu le spui Garcea si Militisti?

In plus, in vechile norme tocmai ei aveau prevazuta aceasta procedura, dar i-au dat delete.

Propun sa nu-i mai scrie subofiterului responsabil de informatii publice. Ci sa le cerem direct modificarea procedurii, INAINTE de a se intampla un accident.

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Allex

#4600
Quote from: bogdymol on September 16, 2015, 06:33:36 PM
De pe pagina de facebook a Politiei Romane:

Macar i-au pus girofar
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

danutzu_1069

Pai eu zic sa le creem noi un eveniment!
Are cineva vreun tomberon, Dacie mai veche?
O:-)

usiabc

Multumesc Ciprebbe...

NGC

#4603
Quote from: danutzu_1069 on September 07, 2015, 04:33:18 PM
Ete, nu ca sa invat editare OSM, asta stiu.
Vroiam documentatie cu traseul autostrazii, planse, etc
:lol:
Poti atunca o privire si la traseul A10? In cel putin un loc cred ca nu e desenat pe pozitia corecta.
Daca te uiti in pozele 9 si 10 de aici, traversarea peste DN este inainte de curba (dinspre Decea), dar in OSM apare dupa curba. Aceeasi pozitie se poate vedea si in poza 4 de aici.

yetiman

Asa este. Traversarea va fi exact unde e curba acum, iar aceasta va fi mutata mai jos si la unghi mai mare. Dintr-o curba lina va ajunge la aproape 90 grade.
Se poate vedea si pe planul initial care este in primul post de pe A10
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu