News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

In openstreetmap lipseste portiunea Chetani - Cipau din A3 (Ogra - Campia Turzii) si nodurile Iernut si Chetani. Poate reuseste vreun coleg ca corecteze situatia. :cheers:

CinX

Ce-mi puteti spune de South African Airlines? Vad ca sunt in Start Alliance, asta ar trebui sa fie de bine.
Un prieten ne-a propus sa facem o excursie in Africa de sud prin februarie sau martie, si am vazut ca e zbor direct din MUC.

A fost careva din voi pe acolo? Daca e sa ma iau dupa descrierile de pe net, nu e chiar cel mai sigur loc de pe pamant...

frunzaverde

Quote from: CinX on September 07, 2015, 12:25:48 PM
Ce-mi puteti spune de South African Airlines? Vad ca sunt in Start Alliance, asta ar trebui sa fie de bine.
Un prieten ne-a propus sa facem o excursie in Africa de sud prin februarie sau martie, si am vazut ca e zbor direct din MUC.

SAA e absolut ok; serviciile lor nu sunt de cea mai buna calitate (n-au fost niciodata), dar dpdv al sigurantei la bord si tratamentului, nu o sa ai vreo problema.

Quote from: CinX on September 07, 2015, 12:25:48 PM
A fost careva din voi pe acolo? Daca e sa ma iau dupa descrierile de pe net, nu e chiar cel mai sigur loc de pe pamant...

Africa de Sud este una din cele mai inegale societati de pe pamant, datorita istoriei ei. Exista practic o tara bogata (care arata si functioneaza exact ca Germania sau UK) si o alta tara extrem de saraca, care arata ca lumea a 3-a, ambele functionand in paralel. De-aici o gramada de criminalitate, o gramada de resentimente etc. etc. Cat timp ai grija pe unde te duci si ce faci, nu ar trebui sa ai probleme - un ghid turistic bun (SA este o tara foarte turistica, atat pentru europeni cat si pentru alti africani) te ajuta sa identifici pe unde nu e bine sa intri si pe unde e ok sa te duci.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

danutzu_1069

Quote from: NGC20 on September 07, 2015, 09:05:19 AM
In openstreetmap lipseste portiunea Chetani - Cipau din A3 (Ogra - Campia Turzii) si nodurile Iernut si Chetani. Poate reuseste vreun coleg ca corecteze situatia. :cheers:

Da-mi un link catre o documentatie. Ma ocup eu. (nu am rabdare sa caut :D  )

horatiu.cosma

De pe la minutul 4 incepe sa zica ceva interesant. .

danutzu_1069

Ete, nu ca sa invat editare OSM, asta stiu.
Vroiam documentatie cu traseul autostrazii, planse, etc
:lol:

TibiV

Quote from: NGC20 on September 07, 2015, 09:05:19 AM
In openstreetmap lipseste portiunea Chetani - Cipau din A3 (Ogra - Campia Turzii) si nodurile Iernut si Chetani.

Lipseste si nodul Alba Iulia Nord de pe A10...
Scrie "Alba Iulia Nord" insa... doar atat.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Scuze :). La documentatia tehnica sunt ceva poze. Oricum, cum e Design and build, ce e aici probabil ca nu va bate 100% cu ce va face constructorul.

danutzu_1069

In editorul OSM este desenata sectiunea 2A-2, dar la nivel de propunere nu la nivel "under construction", si este vizibila doar in editor, la zoom mare.

spy_flo


horatiu.cosma

O sa rad si o sa plang o saptamana daca incheiem anul cu numar negativ de kilometri deschisi :shootme:

adiarc

Quote from: spy_flo on September 08, 2015, 02:41:09 PM
http://www.timesnewroman.ro/politic/sibiu-orastie-e-doar-inceputul-anul-viitor-guvernul-promite-sa-mai-inchida-100-km-de-autostrada


Stăm aici în parcare ca nu cumva să ne trezim că se închid autostrăzile direct de sub noi.

Sa demonteze parapeții , sa aducă vreo 2-3 fast food-uri , si sa transforme zona limitrofa nodului Săliște , in parcare pt tiriști ( cu ocazia asta ar mulțumii si " fetițele " care isi fac veacul prin zona )  :lol: :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

butyvaly

Am trecut azi pe DN1 și intre Aleșd și Oradea am văzut un semn de circulație,  nou, cel puțin Pt mine.... Un triunghi de avertizare cu un punct negru mare în el, ce reprezinta ala?

DanCld


Introdus acum 1 an in codul rutier, semnifica o zona cu risc ridicat de accidente.

butyvaly

Aha, probabil am ratat știrea în care anunță introducerea lui :lol:, mersi de informare  :)