News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adiarc

cred ca se intelege,dar rezistenta la schimbare e mare,din partea - La Piovra  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

trifuhoria

Ieri la 16:30 m-am intalnit cu un convoi de aprox 30 TIR-uri care transportau autovehicule NATO de tot felul, in Lancram, Sebes. Sensul convoiului era dinspre Alba spre Sebes. Antemergator de la politia militara. Interesant ca dupa alte 10 minute au trecut 3 elicoptere, la joasa altitudine, pe aceiasi directie....Am intrebat pe statie directia de mers, dar evident, nu a raspuns nimeni.

NGC

Sa tinem pumnii astazi lui Catalin. ;)

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

NGC

^^^ Il las pe Catalin sa detalieze atunci cand vom avea rezultatul.

florin74

A10, AC-uri? Sa pregatim berile?  :lol:

NGC

^^^ Nu e vorba de nici unul din aceste 2 subiecte. :p

icristian

Eu cred ca e legat de centura Bucuresti,  de asta se ocupase in ultimul timp :)
Un termen de contestatii expirat ceva, se semneaza un contract. Let's hope for the best

clau


dr4qul4

Nu cred ca e vorba de un proiect punctual ci mai degraba de un HG sau OUG prin care se urgenteaza lucrurile, sau legat de obtinerea unor avize.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

clau

Atunci OUG cu finantarea mai rapida si poate un OUG cu Compania Nationala de Investitii Rutiere care sa preia PiSi si altele cu Cutter director.... Bine Ar fi dar visez...  :lol:  :p  ;)

NGC

Quote from: NGC20 on June 23, 2016, 08:54:47 AM
Sa tinem pumnii astazi lui Catalin. ;)

Cand am scris acest lucru, nu m-am gandit ca veti incepe sa ghiciti ce ar putea fi. :D
Noroc ca suntem in parcare. :p
Ziua de astazi este importanta pentru cel putin 4 proiecte de infrastructura, plus subiectul la care se refera remarca mea de mai sus.
Informatii probabil mai pe seara sau zilele urmatoare.

florin74

^ Fiecare cu ce-l doare!   :lol:
Sa speram ca intr-un final glorios o sa avem ceva vesti bune, berea e deja la rece.  :cheers: :cheers: