News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nelu63

#11160
Kidu daca nu te superi si eu stiu sa citesc , nu m am gandit sa bag batul prin gard ca sa intarat pe cineva. Dar si ce faci tu nu este frumos ,sa te pozitionezi de partea sefului. Sti ca si acest lucru are un nume, iar daca uni utilizatori iau cate o pozitie diferita de a ta nu esti tu in masura sa-i judeci . S-au cel putin nu este frumos. Deci ca sa nu escaladam discutia fiecare membru are dreptul la o opinie personala fara s-ai jigneasca pe ceilalti membri. Asa ca te rog frumos nu ma baga in banca. Te salut cu stima. ;)

alin_simeriaveche

#11161
.

prd.marius

Quote from: alin_simeriaveche on November 02, 2018, 09:03:29 PM
Am ajuns sa ne plangem de prea multe poze? Chiar asa am ajuns?
Un mare + de la mine pentru asta!

carutasul

   Asta e chiar tare. Dacă e deranjant numărul mare de poze, se poate face un topic "extra" și se pun acolo. Nici eu nu mă uit la toate, mă uit când am timp, dar chiar să mă deranjeze....  Cine vrea să le vadă le vede, cine nu, nu... Oricum nu e problemă de spațiu, că sunt doar link-uri, și uite că mai apare acum câte o discuție la care vrei să vezi ceva din urmă.
  Disputa a fost despre altceva, și probabil se putea rezolva, bărbătește, la un pahar de pălincă :)  Sau eventual țuică de-a noastră, slabă, "cât să nu-și bată omul muierea", pare mai pacifist așa....



Kidu

Aline, te stiu de multa vreme, inca de cand erai pe SSC si ma bucuram si eu de pozele facute de tine insa referitor la cele spuse de tine, daca discutiile respective au avut loc in privat, eu nu am ce comenta. Nu am fost de fata, e doar parerea unei parti, nu sunt judecatorul nimanui.

@Nelu, sugerezi cumva ca m-as lingusi pe langa Ionut insa esti intr-o mare eroare. In trecut am avut si eu o contre cu el insa nu ii pot ignora munca si realizarile.
A strica ceva e cel mai usor, mai ales cand fiecare vrea sa isi coafeze orgoliul si nu e dispus sa lase de la el insa cati v-ati inhama la treaba pe care o face el?
A te lupta cu toate lichele politice e obositor, lasa urme atat in viata personala dar iti mai poate aduce neplaceri si alte sicane si in plan profesional.
Orice om mai are toane, caderi nervoase, momente cand pare de neinteles. Daca asta vreti sa exploatati, dati-i bataie, dar corect ar fi sa arunce primul cu piatra cel ce n-a pasit niciodata pe strada asta.

prd.marius

#11165
Pe topicul acesta de Parcare se tot discuta de aceeasi chestie de cand a iesit Rocklee de pe forum.
Ok, am inteles cu totii chestia asta deja. S-a tot discutat, dar nu cred ca rezolvam nimic asa.
Hai sa trecem peste, si sa speram ca Ionut si Rocklee is rezolva disputele, daca se vor rezolva. E ca si cum am "barfi" aici ce s-a intamplat intre ei.
Totusi hai sa nu mai batem apa in piua si sa vorbim despre ceva mai aproape de subiectul forumului.
Sa mergem inainte, nu sa stam pe loc.
Legat de "atitudini dure", daca sunt, sunt sigur ca se vor ameliora. Nu sunt din cei vechi pe forum (din cei care posteaza, desi il urmaresc e mult timp), dar cred ca pot avea o opinie "nederanjanta". Daca am facut-o, imi pare rau.
P.S. Toata stima atat pentru Ionut, cat si pentru cei care isi murdaresc pantofii sa vedem noi ceilalti ceea ce ne intereseaza.

carutasul

Stima noastră pentru Ionuț e implicită, altfel n-am intra pe forum ca să zic așa. Însă și ideea de a avea un forum perfect neutru e o utopie. Ia să ne gândim că n-ar fi postat rocklee, ci Umbrărescu personal ( nu e imposibil, deja Deme a pus poze). Eu n-aș fi foarte vehement în a-l contrazice, chiar când e evident că exagerează, aș prefera să am opinia lui pe forum. Dacă îl citează vreun jurnalist? Parcă s-ar fi terminat rezervorul de jurnaliști iresponsabili, dacă n-au ce cita inventează  :)   E evident că fiecare om are simpatii, antipatii etc, unde se întâlnesc mai mult de doi oameni e inevitabil.  În fine, promit că e ultima postare pe acest subiect :)

dorum

Rocklee va reveni cat de curand, sunt convins de asta... Si nu cred ca ma insel!

wifi

Ce sa facem si noi pana ii trece supararea la Rocklee, rascolim trecutul, ne gandim la scenarii, oare cum ar fi fost daca se castigau licitatiile altfel? De exemplu
LD2 - UMB
LD4 - Salini
Probleme au fost pe toate loturile, mai multe sau mai putine. Rezolvarea lor insa nu depinde numai de constructor. Sau cum era cu:
LD3 - UMB
LD4 - Comsa
Sa fi fost mai bine?

Hai Rocklee inapoi la noi! Uite, Flashu a postat un video frumos. V-am multumit de nenumarate ori, am dat bogat la Likeuri, arata-ne ce mai este nou, nu ne lasa asa! Te rog frumos! Cine altul ne putea arata CIC-ul pe dinauntru, cine ne mai informa cu stiri de la sursa.

JohannDB

....." va reveni cat de curand, sunt convins de asta".....
    Pe ce te poți baza? Ai stat de vorbă cu el ? Eu mă cam îndoiesc...

petrarca

#11170
Cu asemenea "aprecieri", cum vreti sa revina?

"Incercati sa gasiti ceva relevant din urma si o sa aveti cateva surprize neplacute (zeci de poze neclare, din acelasi loc, cadre inguste... te iei de cap). Satisfactie de moment ca vin poze, dar foarte foarte greu de mers inapoi si facut o analiza.
Apreciez munca tuturor (infanterie/aviatie) dar e bine sa venim cu update-uri relevante si nu umplutura."


Va puteti delecta cu pozele lui Rocklee pe FB (Rufius-Dieter Stefani), dati like pentru sustinere.

dorum

Daca "te cam indoiesti" ca noi (eu, Ionut, API) chiar mai stam de vorba din cand in cand cu Rocklee e ciudat din partea ta... in fine...
Terminati ma cu prostiile... suntem oameni maturi, nu copii... vom avea reportaje la termen rezonabil unul dupa celalalt, nu o data la 2 zile...

adiarc

sa ma anuntati si pe mine cand inchideti acest subiect...ca sa pot si eu sa incep sa citesc din nou acest topic
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mihaihedes

Quote from: carutasul on November 05, 2018, 06:04:15 PM
SIncer, nu vreau să le iau nici celorlalți apărarea, dar dacă cnair voia să rezolve problema, o rezolva. Pe mine ce mă irită cel mai mult e stagnarea asta în a nu face nimic, iar scuzele astea cu curtea de conturi mi se par în continuare bune pentru niște copii de grădiniță, nu pentru niște bărbați/femei în toată firea; viața e plină de riscuri, e adevărat, mi s-a întâmplat și mie să scot fum dintr-un aparat. Asta e, îl plătești și gata; varianta lor e să nu mai umblu deloc în ele. Evident, când ești mort nu te mai paște nici un pericol...
Când este în joc libertatea ta și bunurile tale și reputația nu ai mai vorbi așa..... inconștient în lipsa unui cuvânt mai bun. Sunt convins că nu ai dat o nota de relații la curtea de conturi în viața ta. Ce spui arată că habar nu ai despre ce vorbești. Poate știi tehnic cum stau lucrurile s-au cum ar trebui sa stea dar pe partea de legalitate vorbești că și un om inconștient de faptul că o decizie greșită și sancționată de curtea de conturi îți distruge viața ție și familiei tale FOREVER. Mai bine un câine viu decât un leu mort. Părerea mea.

PS. Și da....au fost funcționari și primari care au ajuns la închisoare că au crezut că se poate și fără să respecți legea și unul din Râmnicu Vâlcea chiar și-a pus capăt zilelor din cauza unui pod făcut în comuna. Vorbim de sute de milioane de lei ceva ce nu îți permiți să spui că facem cumva. Dacă ai dat-o in bara ți-ai nenorocit viața.

carutasul

#11174
"Fără să respecți legea" e la altă categorie. Eu nu vorbesc de varianta "fără să respecți legea".
E același funcționar care îți spune că "nu se poate" dar devine brusc cooperant când vede chipul poetului național, și brusc începe "să se poată".
Doar mărit la scară. De fapt se putea și înainte, era perfect legal, doar că trebuia depus un minim efort de voință.
Ca dovadă că și după ce au reziliat contractul stăm... acum de ce mai stăm? Ce lege îi mai oprește? Probabil legea inerției :)
P.S.: corect, n-am dat cu subsemnatul la Curtea de Conturi. Părerea mea despre funcționarii publici cred că e clară, deci nu fac parte dintre ei....