News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/comuna-unde-fostul-primar-s-a-apucat-sa-astupe-gropile-dar-s-a-ales-cu-dosar-penal-in-loc-sa-ajute-au-chemat-politia.html

Oamenii doar au plombat niste gropi. Este drept, cu beton, ca atat au putut sa faca si ei "home made"...
Dar plombe foarte OK, tin si acum, si poveste este din urma cu 4 ani...

Foarte bun punctul de vedere al avocatului de la finalul stirii... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Quote from: ciprebbe on March 01, 2016, 08:34:45 PM
Nu le da idei ca azi maine sapa tot Clujul sa faca metrou de la Stadion pana la Aeroport  :lol: :lol: (abea l-au astupat).

Ce v-am zis?
Lovitură pentru București! După meciul cu Spania, și metroul din Drumul Taberei va fi mutat la Cluj.
http://timesnewroman.ro/politic/lovitura-pentru-bucuresti-dupa-meciul-cu-spania-si-metroul-din-drumul-taberei-va-fi-mutat-la-cluj
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bridge


horatiu.cosma

Am vazut-o si eu dimineata, dar am zis sa nu mai pun sare pe rana  :lol:.

horatiu.cosma

O pun aici, fiindca nu tine doar de Cluj.

https://clujcapitala.ro/2016/03/vezi-ce-a-obtinut-clujul-emil-boc-si-premierul-dacian-ciolos-s-au-intalnit-astazi/

Legat de punctul 1, se tot incapataneaza Boc ca centura sa fie pe POIM. Sper sa nu ii ia fata alti primari mai descurcareti, care isi dau seama ca nu se poate si se indreapta spre POR.

In rest, daca nu avem nicio data limita de respectare a promisiunilor, sunt doar vorbe aruncate in vant, asa, de an electoral.

dr4qul4

radeti voi dar ati uitat povestea centurii de diamant  :lol:

Iar la infrastructura rutiera si de transport in comun incepeti sa ne concurati cu succes  O:-)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

florin74

Quote from: horatiu.cosma on March 04, 2016, 09:54:17 PM
O pun aici, fiindca nu tine doar de Cluj.

https://clujcapitala.ro/2016/03/vezi-ce-a-obtinut-clujul-emil-boc-si-premierul-dacian-ciolos-s-au-intalnit-astazi/

Legat de punctul 1, se tot incapataneaza Boc ca centura sa fie pe POIM. Sper sa nu ii ia fata alti primari mai descurcareti, care isi dau seama ca nu se poate si se indreapta spre POR.

In rest, daca nu avem nicio data limita de respectare a promisiunilor, sunt doar vorbe aruncate in vant, asa, de an electoral.

Pe POR cred ca are bani de 2 km. Nici o sansa sa o faca, mai bine s-ar orienta spre proiecte de valoare mai mica, dar cu un impact mai mare. Modernizarea strazilor din centru dupa modelul celor facute de VIAROM, un pasaj peste calea ferata de pe Taietura Turcului, pasaj la Piata Marasti, modernizarea parcului auto al RATUC,

horatiu.cosma

@Florin, tot anul trecut a fost santier pe langa linia de tramvai. Si ce s-a rezolvat? De la Horia Demian si pana in Bucium, acea banda 1 reabilitata pe ambele sensuri e pe post de parcare. Dejaba le reabilitam, fiindca nu creste capacitatea. Eventual nu ne mai rupem masinile in canale, dar in rest, tot acolo e. Dar o noua ruta est-vest trebuie facuta neaparat. Pe POR am vazut ca is multi bani, de ce zici ca doar de 2 km ar fi?

cristi5


Quote from: TibiV on March 04, 2016, 08:22:29 PM
Oamenii doar au plombat niste gropi. Este drept, cu beton, ca atat au putut sa faca si ei "home made"...
Dar plombe foarte OK, tin si acum, si poveste este din urma cu 4 ani...

Foarte bun punctul de vedere al avocatului de la finalul stirii... :)

E super tare ala dinainte, cu "proprietatea consiliului judetean". Azi-maine o sa trebuiasca aprobare sa folosesti DJ-ul. Adica nu ne facem treaba dar daca ne-o faceti voi va dam in judecata. Parca e din TNR :) :)

Daca satenii castiga in instanta, va fi un precedent foarte util pentru altii care vor sa puna mana de la mana odata ca sa nu-si mai rupa masinile in mod repetat. Plus ca va fi o palma binemeritata pentru CJuri, pardon feudele baronilor.

Daca pierd in instanta, sper ca asta va crea suficienta revolta.

Stiu langa satul meu astfel de peisaje lunare. Unul s-a reparat numai cand fiica primarului a gasit de lucru in comuna vecina...

TibiV

Quote from: cristi5 on March 05, 2016, 12:18:16 AM
Stiu langa satul meu astfel de peisaje lunare. Unul s-a reparat numai cand fiica primarului a gasit de lucru in comuna vecina...

Situaţiile disperate cer soluţii disperate... :lol:

În comuna vecină... Adică la primăria comunei vecine ?... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Probabil, că altceva de lucru nu știu sa existe acolo :) Numai sapă, fân și (furat din) pădure...

Ionut

Si una mai putin asteptata.




Concurs de fotografie - In tara calator...
CNADNR lanseaza un concurs de fotografie.
Acesta se adreseaza tuturor pasionatilor de calatorie si de fotografie, dar nu numai.
Cele mai bune si mai inedite fotografii, dar si cele mai reprezentative pentru Companie vor fi premiate si se va organiza o expozitie deschisa in acest sens in cadrul Ministerului Transporturilor.
Concursul se va desfasura pe durata unui an de zile.

detalii complete pe Facebook

RaduC

Lasa ca le dam noi foto de pe santiere. #Rocklee, uite-ti oportunitatea! :D

RaduC

Quote from: Harry on March 03, 2016, 09:50:27 PMSe pare că patru victime au rămas încarcerate după ce au intrat cu maşina într-un stâlp.

:(  >:(  :((

Vreau sa spun, de la capul locului, ca nu am niciun fel de prejudecata fata de ceea ce s-a intamplat acolo!

Sunt absolut revoltat de faptul ca tineri teribilisti, care poate vor sa impresioneze domnisoare, au accces la astfel de arme - masinile puternice! Parintii lor oare de ce nu se gandesc ca e ca si cum le-ar pune un pistol in mana, si le-ar duce mana la tampla? Companiile de asigurari ar trebui sa nici nu asigure tineri pana in 25 de ani pe masini personale cu motoare mai mari de 1.2l. La ce iti trebuie 1.9 turbo? Statistic, grupa cu cel mai ridicat grad de risc sunt barbatii intre 18-25 de ani. Cateodata libertatea trebuie limitata astfel incat sa nu ne facem rau noua insine - si altora!
In alta ordine de idei, stalpii aceia masivi, din beton, care rezista si unui atac nuclear, de ce nu au fost schimbati, astfel incat sa nu mai prezinte un pericol public? (E adevarat ca daca nu era stalpul, masina ar fi putut rade de pe fata pamantului un grup de pietoni...:( )

Ok, am spus ce aveam pe suflet
RIP / Sa va faceti bine fetelor!

Hercule

Am copil cu carnet de conducere proaspat, asa ca banuiesc ca parerea e cumva avizata. Nu-mi da mana sa cumpar inca o masuna sub 1,2 l asa ca las copilului din cand in cand masina mea de 1,9l. De ce pentru cativa teribilisti (ca nu sunt multi daca te uiti la stiri) sa interzici sau sa ii limitezi accesul la o masina unui tanar sub 25 de ani? Problema reala e educatia copilului, aceea primita de acasa in primii 7 ani. Sa isi stie limitele legate de varsta si experienta pe care o are, iar daca nu e cazul sa stea cuminte in banca.

Am intervenit pentru ca nu suport situatii de genul asta cand pentr 1-2 exemple extreme se solicita penalizarea unor intregi generatii. Bineinteles ca regret accidentul petrecut, dar hai sa cautam vina exact acolo unde e.
Deșteaptă-te române!