Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#435
nu stiu cand a trecut marius pe aici:

poza e facuta iei de mine (09.09.2012)
cred ca cineva s-a uitat prea mult la Seinfeld ( Cand Kramer a cumparat o bucata de autostrada si a facut benzile mai late :D )
In caz de accident , ce zice-ti? e o banda de circulatie sau 2? Cum aplici aici "banda din dreapta"?
Situati asta se mentine pe km buni.....
apoi inspre Bucuresti apare marcajul insa va rog sa imi ziceti cum fac ca sa ies REGULAMENTAR in spatiul de servicii ce urmeaza?

Urmeaza iesirea " regulamentara" din spatiul de servicii

Situatia asta am gasit-o in cel putin 5 locuri ...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Pe segmentu de beton , in apropiere de Bucuresti e o adevarata distractie

Aici i-am intrecut si pe cehi. Autostrada de beton Praga-Brano nu scutura asa tare.......
Iesirea spre centura semnalizata cat de cat ok....pt Romania

Doamne fereste sa ratezi iesirea, sau sa derapezi pe aici..."parapetepe" te asteapta

Continuarea..dincolo pe A3
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Pana la urma dintr-o postare a lui marius am inteles ca si el tot duminica a trecut si a filmat A2 ul. Intre el si mine a trecut 1 sapt.
Adica minim 5 zile de munca in care nu s-a gasit o amarata de masina care sa aplice acel marcaj discontinu.
Cine stie de cand e asa situatia si cat va mai dura.
Iar intrarile si iesirile din spatiile de servicii sa le trasezi cu linie continua mi se pare o tampenie demna doar de doreii nostrii
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rrs

Quote from: rrs on July 30, 2012, 11:02:48 AM
s-au reasfaltat cele 2 benzi pe directia constanta - bucuresti intre km 105 si km 88, daca tot s-au apucat de reabilitari, nu inteleg de ce nu se apuca de zona intre km 12- km 34 care chiar necesita acest lucru.
daca vorbim de sensul CT-B eu am fost pe acolo pe 30 iulie, tot fara marcaje....

ciprebbe

Da despre CT-Buc e vorba....deci de mai bine de 10 zile e asa... Sunt curios cat va mai dura pana vor gasi vopsea
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rrs

din pacate mai mult de 40 de zile, eu am fost pe 30 iulie si era asfaltul turnat dar nemarcat

ciprebbe

a...iulie.......... incerdibil.....  si mai vrea Baiazid sa schimbe marcajul de pe A3....vise umede....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iulisoft

#442
@hentz  m-ai intrebat 
  @iulisoft  sau cei care au mai trecut ,ce se intampla cu banda 2 pe podul intersectiei A4 cu DN3, pe directa Ovidiu -Agigea?
   Ori nu este banda circulabila ,prea  se termina aiurea...

ai aici raspunsul

http://www.youtube.com/v/R7AvCi3B-OU

ciprebbe

Deci acolo s-a montat parapetele(despartitor) de beton, deci nu era banda circulabila inainte.
Mi se pare ok configuratia de acuma.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iulisoft

  Da, asa este si pe sensul celalalt, si dupa cum se vede exact la fel avem si sub pod.

hentz

@iulisoft... multumesc pentru efort,este varianta la care m-am gandit si eu ,cu parapet.

iulisoft

#446
 Asa cum spunea cineva in acest forum, unele iesiri de pe autostrada nu-s tocmai reusite... se pare ca asa este.

http://www.youtube.com/v/P7EYlm4MZus

alecu26

vesti proaste de la Cta. Se inchide din nou santierul la A4. Lucrarile de asfaltarea si finalizarea proiectului se va face anul viitor.

Incredibil....acest proiect incet, incet se intinde pe 5 ani de zile.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

isotech_ro

Quote from: alecu26 on September 19, 2012, 09:22:41 AM
vesti proaste de la Cta. Se inchide din nou santierul la A4. Lucrarile de asfaltarea si finalizarea proiectului se va face anul viitor.

Incredibil....acest proiect incet, incet se intinde pe 5 ani de zile.

si cu siguranta finalizarea va fi, DACA va fi, in trim IV 2013 ... or sa o prinda in proiectul de buget 2013 iar la rectificare va fi cu siguranta taiata ... poate poate se va intimpla ceva rau cu podul de la Agigea de pe DN39, iar atunci o sa fie frumos  :o

iulisoft

+alecu26  A4 si A2 pana la Cernavoda au data de finalizare prin vara lui 2013. Asa ca...