Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 24 Guests are viewing this topic.

adix


adix


Ionut

Deci tot nu s-a rezolvat cu gaura neagră.

GIV

nu cred ca pot rezolva in modul scrio... zici o vorba in greaca... turca in cazul de fata si se astupa gaura :lol:

dorum

am vaga impresie ca acolo au dat-o de gard cu armatura...

Cetatean

Pot sa fie multe. Ce am mai vazut la alte lucrari,fisuri dupa ce s-a betonat placa. Ce-i drept nu s-a spart,s-au facut reparatii. Alte cazuri,s-a turnat prea sus,da aia s-a corectat din asfalt,inainte si dupa culee,s-a ridicat linia rosie.

oneLess

#10086
E imposibil să nu găsească ei o soluție agreată și de CNAIR după două trei seturi de 4 anotimpuri!

Au avut un inginer care a semnat acolo pentru lucrare ca să-și încaseze bănuții !?

voicul

Eu zic ca daca au inceput cu hidroizolatia pe bretele, problema se rezolva ... la un moment dat (adica nu trebuie daramat prea mult pentru a iesi bine dupa).

CapitanulPtk

Mai mira pe cineva? Asta e profesionalismul aratat, te uitai cum faceau nodul in 5 oameni... Asa e cand lucrezi cu echipe mici de subcontractori.

shogom

#10089
Pare ca Pizza s a apucat de ceva decopertari pe A0N3.
Vazut in zona Buftea, din tren.
Probabil pregatesc terenul pentru structura care va supratraversa calea ferata.

DragosC

Daca pe PiSi se faceau picnicuri comune la munca zilele trecute, baietii si fetele de la Porr lucrand inclusiv in noaptea de Inviere, grecii nici azi nu au venit la munca, e complet pustiu santierul in zona Domnesti.
Nu spera si nu ai teama

stangabriel

https://www.juridice.ro/735442/se-suplimenteaza-bugetul-mti-pentru-pentru-autostrada-de-centura-bucuresti.html

Se suplimentează de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Transporturilor și Infrastructurii, suma de 2,9 milioane lei pentru suplimentarea pe anul 2024 a sumei prevăzute ca justă despăgubire aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 37/2021 privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Autostrada de centură Bucureşti", sector Centura Nord km 0+000-km 52 + 770, pe raza localităților Săbăreni din judeţul Giurgiu, Dragomirești-Vale, Buftea, Mogoșoaia, Balotești, Tunari, Dascălu, Ștefăneștii de Jos, Găneasa, Pantelimon şi Cernica din judeţul Ilfov.

Claudiu T.

Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere
4 hours ago
  ·
Atenție, șoferi!!!
În perioada 08.05.2024 – 31.05.2024, traficul rutier va fi restricționat pe autostrada A2, pe ambele sensuri de circulație, între km 12+000 – km 14+100, pentru efectuarea următoarelor lucrări: frezare pe banda de urgență, refacere sistem rutier și așternere covor asfaltic.

https://www.facebook.com/CNAIRSA/posts/pfbid02PbmKCEkt1Xoj8oesE97irdR11iepaLWAk7mVXq7KZPheQpWtLXB2GkqSuqRkmYd4l


Din ce imi dau seama este in zona nodului cu A0 nu?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

panda_no 5

#10093
Din filmarea lui Adix realizez ca soferii in Romania au in continuare mari probleme in a isi mentine propria banda in sensurile giratorii.
Filmarea este ilustrativa. :lol:  :lol:
Si ma refer in special la cei cu autoturisme.....
Ma maiintreb de ce in sensul giratoriu de langa Herastrau ( la rest Pescarus ) din banda 1 se trece pe banda 3 si se continua pe banda 1. Traseul cel mai scurt.......Tangent la centrul sensului. Si tot ei se supara daca ii claxonezi.....