Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pbh

#11415
Si totusi mai au de dat cu matura in unele locuri. Aici pare o problema cu aluviuni scursede pe versant


Daca vine CNAIR maine sa faca receptia :D




Ionut


dragos76

Și totuși, care e motivul pt care nu fac recepția pe lotul 4? Acum câteva luni știu că cnair invoca faptul că pur și simplu nu au primit invitație de la constructor. Până la urmă s-a făcut vreo inspecție în vederea recepției? Nu mă interesează "scuza" că nu pot deschide lotul fără L3, vreau să știu de ce nu pot să facă recepția.

Daniel_I

dragos76 tu crezi ca stie cineva sa raspunda ?
Ca sa va fac dimineata si mai grea, astazi dimineata se lucra eroic si in forta la nodul Sebes, cu fix un excavator si fix o basculanta. Decopertau. In ritmul asta...20 25
On The Road

alin_simeriaveche

#11419
Scuze ca revin cu banala intrebare. M-a intrebat un amic din Cluj. Totusi pe cand se preconizeaza deschiderea celor 2 loturi? Sincer, desi urmaresc acest forum de "50 de ori pe zi" tot sunt bulversat...la cate amanari au fost

alexandruduma

Cei de la Porr nu au fost anuntati inca cand o sa vina comisia lui peste pentru inspectie...  :(

alin_simeriaveche

Ultimul termen ce s-a vehiculat este de 30 iunie. Eu sper sa fie atunci. pe 2 iulie vin din Sighetul Marmatiei la Simeria si tare bine mi-ar prinde acea portiune.

alexandruduma

Cei de la Porr au zis asa: pe lot 3 CNAIR face teste de planeitate si rugozitate. Au verificat 3 kilometri in doua saptamani... do the math.. :(

Ionut

Intr-adevar, pe lotul 3 s-au reluat testele de rugozitate si planeitate prin DRDP Iasi (ca sa fie cineva "independent"). Unii zic ca se va deschide in iulie... dar nu credem nimic! Orice se poate intampla cu astia! Nimic nu e sigur, nu mai poti face nicio estimare precisa. Rusine!!! Stam cu autostrada finalizata si ne uitam la ea ca prostii!!!

catalinmz

Eu cred că au politizat in ultimul hal cnair cu atâția incompetenți încât oamenii ăia, deși bine intenționați își doresc să deschidă loturile 3 și 4, habar n-au cum să procedeze.

Eurocopter

Quote from: alin_simeriaveche on June 25, 2018, 10:55:21 AM
Ultimul termen ce s-a vehiculat este de 30 iunie. Eu sper sa fie atunci. pe 2 iulie vin din Sighetul Marmatiei la Simeria si tare bine mi-ar prinde acea portiune.
Nicio sansa 30 iunie. Procedura de receptie nu este momentan nici macar declansata. Cel mai optimist termen este probabil undeva in jurul datei de 15 iulie.

Sent from my F8331 using Tapatalk


yetiman

Oare chiar nimeni in tara asta nu poate stopa bataia de joc de pe A10?

Daca pe lot4 au mai fost de facut remedieri (care se puteau face si sub trafic, dar asta e alta discutie), pe lot3 a trecut mai mult de 1/2 an (6 LUNI!!!) de cand o tot freaca cu receptia.

NU ESTE ADMISIBIL ASA CEVA!!!!

De 6 luni nici nu se circula, nici nu se lucreaza la ABSOLUT nimic. (cei 200m de asfalt inlocuit nici nu ii iau in considerare, sunt convins ca au fost doar de forma...)

Pai ori e BUNA si trebuie circulat pe ea, ori e proasta si atunci trebuie lucrat la remedieri!

Acum si L4 s-a remediat. Si iar o freaca cu saptamanile???

DOAMNA P.M.! UNDE VA SUNT C....ELE? ALE LUI D., CA D-VS STIU CA NU AVETI. PUNETI UN MINISTRU LA TRANSPORTURI CARE SA FIE CAPABIL DE CEVA! RADE TOATA EUROPA DE NOI! SAU CHIAR NU VA PASA???



,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

API pe Facebook - sharing is caring...

Vă prezentăm o nouă filmare aeriană, de acum două zile, de pe lotul 4 al Autostrăzii A10 Sebeș-Turda. Au trecut două luni de la ultima noastră vizită și autostrada finalizată își așteaptă în continuare traficul!

S-au dus pe apa sâmbetei toate promisiunile oficialilor din Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere și Ministerul Transporturilor România care ne-au zis că vor da drumul în luna mai, apoi în iunie.

Domnule ministru anti-autostrăzi Șova, domnule director al Companiei Naționale Anti-Infrastructură din România Neaga, cât mai intenționați să întindeți această limită a decenței și a bunului simț? Cât timp își vor mai risca viața oamenii pe drumul național paralel, în timp ce la câțiva metri distanță zace o autostradă care le oferă siguranță net superioară?

DESCHIDEȚI AUTOSTRADA A10 AIUD-TURDA!

valil

A10 L3,L4 se deschide in 30 noiembrie, sunt tot mai sigur de asta!

flashu74

Vreau sa fac o conexiune. Cine este constructorul de pe ST3? Este acelasi care lucreaza zi si noapte la podul peste Somes de la Gilau? Se doreste deschiderea concomitenta a tuturor tronsoanelor finalizate din zona Cluj? Pentru ca la cum se trage de timp pe ST3+ST4 si la cum se trage la lucru la Gilau asa pare.