Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 14 Guests are viewing this topic.

NGC

#23565
Nu prea cred ca o sa vina ei sa zica cum a fost posibil, dar vrabiutele zic ca desi valoarea ofertata e mai mare decat valoarea estimata, se inscrie totusi in devizul general reaprobat pentru A3 Brasov - Bors si se pot aloca fonduri suplimentare.

P.S. Vrabiutele mai zic si ca ieri s-a lucrat pana seara, pentru ca astazi sa aiba cu ce se lauda, daca tot au ajuns in zona la semnarea contractului. ;)

Dominik

Asadar in 2 saptamani aflam daca raman UMB castigatori.
You're in Steelers Country

Kimi

De restul subsectiunilor aflate in licitate se mai stie ceva?
Asa fara o continuitate intre loturi A3 nu devine o alternativa mai buna la E60.

florin74

#23568
Ar trebui in perioada urmatoare sa se anunte si la Nusfalau Suplacu.
Si sa deblocheze licitatia la Nadaselu-Zimbor. Si sa publice anuntul pentru megalotul Poarta Salajului Nusfalau..... Se aude de o valoare estimata de aproape 3.5 mld lei.... Acolo o sa fie interesant ce participanti o sa avem...

calino

Pe sectiunea 5 Nușfalău-Suplacu de Barcău avem oferte depuse printre care UMB si Strabag.

NGC

3B1 - Asteptam clarificarile si reluarea procedurii.
3B5 - Din 02.06.2020 in etapa de evaluare financiara. Se aude de bine. :D

calino


rota

Imagini de astăzi de pe șantierul Autostrăzii Brașov - Borș, Subsecțiunea 3C3 - Biharia - Borș. Stadiul fizic este de peste 94%  Video CNAIR
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

NGC

Mentinem deocamdata suspansul. :p

:popcorn:

florin74

Adica intre pozitia 1 si  pozitia 3  din lista de ofertanti sa se joace.? :lol:

raulbogdan23

Aici avem ofertantii de pe sectiunea 3B5

Quote from: neobluenet on March 10, 2020, 08:56:05 AM
"Proiectare și execuție Autostrada Brașov - Târgu Mureș - Cluj - Oradea, Secțiunea 3B: Mihăiești - Suplacu de Barcău, Subsecțiunea 3B5: Nușfalău - Suplacu de Barcău (km 66+500 - km 80+054.044)".

Până la termenul limită de depunere au depus oferte următorii ofertanți:

1. ASOCIEREA S.C. SA&PE CONSTRUCT S.R.L. - S.C. SPEDITION UMB S.R.L. - S.C.TEHNOSTRADE S.R.L.
2. ASOCIEREA CONSTRUCTII ERBASU S.A. - VAHOSTAV S.K. A.S.
3. STRABAG S.R.L.
4. SINOHYDRO CORPORATION LIMITED
5. NUROL İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

Sursa: http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/5-oferte-depuse-pentru-proiectarea-%C8%99i-execu%C8%9Bia?fbclid=IwAR026iop4as84ohJji15PzjArJlv03XPvr982oyKKSS4_sYQuPfY7OaDI7M

horatiu.cosma

Nu poate fi decât într-un singur mod bine și aici  :D. Lălăiții de la Tg. Mureș sunt la "not bad", în niciun caz la "bine".

florin74

^Sunt chiorii in tara orbilor... Macar stim ca duc proiectul la capat, cu intarziere, dar il duc.

Asadav

#23578
Quote from: cove_adrian on June 12, 2020, 01:31:35 PM
Am inteles ca OIL va fi emis pe 2 iulie!

Acest Oil e pentru un tronson din DN76 reparat tot de Selina.

rocklee

daca castiga ...lalaitii de la Targu mures ...intrun fel  e bine ...sunt bine reprezentati in zona ....si nu mai contesta prin alta parte daca au de lucru... :D