În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.


dr4qul4

probabil aveau un gps de pe vremea dacilor.
altfel nu-mi explic, cum intr-o tara acoperita de google street view se paote intampla asa ceva.

Bine, imi vine greu sa cred ca cineva merge prin padure, pe drum pietruit si crede ca va ajunge la o autostrada. Chiar daca ar fi trecut o autostrada pe acolo, nu ar fi avut nod
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


get

Quote from: alin_simeriaveche on June 25, 2014, 06:37:12 PM

:)) :) tare
http://www.realitatea.net/opt-nemti-au-trait-un-cosmar-dupa-ce-gps-ul-le-a-indicat-o-autostrada-in-romania_1469614.html

Nu e deloc improbabil, ba dimpotrivă.
Expresia "speranța moare ultima" descrie foarte bine natura umană.
Este incredibil câte poate îndura un om cât timp mai are speranța că va răzbi, iar asta înseamnă în primul rând că va ignora toate semnele evidente că lucrurile nu merg spre bine.

Google Maps nu e prea la îndemână când nu ai roaming de date.
Eu am pățit ceva foarte asemănător în Alpi în Austria cu aplicația asta, eram foarte convins că la ei nu poate figura pe hartă o potecă inexistentă, și uite așa am ajuns prin niște râpe de începuse nevasta să plângă că pe acolo ne rămân oasele.

alecu26

Quote from: alin_simeriaveche on June 25, 2014, 09:42:24 PM
Basescu are cica, ceva informatii

http://www.realitatea.net/prima-intalnire-basescu-ponta-dupa-scandal-ioan-rus-a-depus-juramantul-la-cotroceni_1469667.html?utm_source=BreakingNews-Homepage&utm_medium=Clicks&utm_campaign=trkweb

are pe dracu...Aici ii dau dreptate lui Ponta...sa mearga la DNA daca are.

Asa am si eu informatii despre Flota si casa din Mihaileanu sau terenul de nu stiu unde, sau contractele de notariat cu Gazprom.

Cand Berceanu le-a dat contractul lui Vinci el a fost primul care a mers in Franta sa-si ceara dreptul...sau a uitat?

In fine....nu cred ca Vinci-Strabag ar face chestia asta asa...taraneste....cu vreo valiza sau vreun cont pe undeva. Iar genul asta de ""lobby"" se practica si in Austria si in Franta si in alte parti. Doar nu credeti ca Vinci e cel mai mare constructor din lume fara sprijin si lobbyisti in guvern??
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

iuli

Continuam aici discutia despre MT si Sova sau Rus.

Quote from: Eurocopter on June 26, 2014, 02:11:02 PM
Ioan Rus e trecut prin multe si e mult peste Sova din toate punctele de vedere (experienta, creier, putere, etc). Orice "santaj" de genul va avea asupra lui efect 0 sau invers, iar Impregilo s-ar trezi cu bumerangul in bot. S-ar putea sa avem surprize placute cu el la transporturi, nu vad pe cineva mai capabil de la PSD sa faca ordine pe acolo, si e totusi si inginer...deci nu e pe langa subiect ca altii de pana acum.

Pai prima surpriza e cam asta:

Quote[...]

,,Vom începe încercând să reducem risipa în acest minister, mă refer şi la resursele materiale şi la acele umane. Cu acest rezultat vom deveni mai competitivi în ceea ce facem în întreaga activitate a ministerului, s-ar putea să devenim şi performanţi şi să putem concura cu serviciile şi produsele noastre de-adevăratelea cu ceea ce se întâmplă în Europa şi mă refer şi la transporturi feroviare, aeriane, navale, rutiere", a spus Ioan Rus.

Sursa: Digi24
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adiarc

eu o sa-i cer ( poate nu va da doi bani pe ce-i cer eu , dar tot o s-o fac ) , patru lucruri mari si late
-finalizarea odata a Masterplanului
-bugete multianuale
-stoparea avalansei de studii de fezabilitate - aici se pot face economii importante ....stim ca in vecii vecilor nu pot fii facute toate acele autostrazi ( sau macar demarate ) , in max 2 ani de la finalizarea studiilor
-introducerea in cadrul criteriilor de selectie a constructorilor de autostrazi , a criteriului de a avea autostrazi finalizate cu succes in Romania...si descalificarea , astfel , a unor companii , gen Salini-Impregilo , Romstrade , Copisa , etc , etc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

mda...totusi unele chestiuni sunt decizii de partid...asa ca nu vom vedea never ever

- modificaera master plan prin scoaterea Bv-Bacau si Sibiu-Bv si bagarea in fata a lui Sibiu-Pitesti
-renuntarea la SF-uri, cel putin pana la alegeri.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cricric

Fondurile alea nu ajungeau si pentru Sibiu-Brasov si si pentru Brasov-Bacau.

Harry

Un pic off topic, dar e legat de infrastructura si e prea wow ca sa nu il pun si aici

luni van oord a inceput sa construiasca digurile si sa largeasca plaja.

se lucreaza non stop  8)  :o  :banana: :cheers: :yikes: :jawdrop: :insomnia:



aici este linkul catre thread-ul dedicat

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=244.0

iuli

Cat stuck in a car spring
Russia. Sakhalin. Cat decided to use a spring as a hiding place instead of a paper bag or under your recently dry cleaned clothes. It wouldn't have ended well for the cat where it not for the help of some strangers. Cat traveled in the spring 70 km at a speed of 130 kilometers per hour. Would have ended sadly, if the driver did not stop at a gas station and heard strange noises ...

http://www.liveleak.com/view?i=9b7_1403389004
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

^ Si-a consumat cateva vieti din cele 9.

alecu26

mi s-a intamplat si mie chiar recent. Dar pisica mea era nebuna in acest caz.

Am tot auzit miaunaturi si ma tot uitam vreo zi intreaga in jurul masini si prin masina. NIMIC.

Spre seara am cautat la motor acolo....acolo era. Era asa de bine ascunsa...inca prin mare noroc am vazut-o....Am poza...si si pe poza e greu sa o remarci. Era un motor cvasi capsulat.

Dupa ce cu chiu cu vai o miscam de acolo, si o alungam...ajunge in alta parte a motorului. In fine...de acolo o impingem jos cumva....si cand sa o alungam de sub masina, ocoleste matura si intra la roata, cam pe acolo unde e in film, nu chiar in arc, dar intre janta, saboti de frana, brate de directie, fire si cabluri..si ce mai e pe acolo.

S-a chinuit toata familia sa o scoata, o atingeam cu mana dar nu reuseam.

Am hotarat sa iau cricul si sa demontez roata. Cand era totul pregatit...am mai facut eu o incercare...si am reusit sa o scot tragand efectiv de o labuta pana ce am smuls afara pisica.

Am dus-o cumva departe de masina si i-am dat drumul. Ce credeti ca a facut...a gasit primul dulap si s-a bagat intre el si perete. Nu a mai vrut sa iasa chiar cu mancare si alte chestii.

In final totul s-a terminat cu bine...dar sincer sunt convins ca are probleme psihice pisica aia.

PS: nu stiu daca s-a urcat inainte de pleca la drum sau dupa ce m-am oprit, dar in acea zi am mers vreo 200 km din care mare parte cu 160 pe autostrada.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Harry

Un prieten le numeste pisica de motor :))))

weaz

O fi gluma, o fi insulta ...  :lol:

"Nene, ai pisici la motor!?!"