Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

phb2

Nodul Sibiu Vest.
De ce face simplu, atunci când se poate face complicat ? :(
+ 2 Locuri potențial periculoase

dr4qul4

mai complicat = mai scump  :lol:

bretelele alea cred ca au 1 km in total

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

marius_ar

Quote from: user201 on June 15, 2013, 08:58:28 AM
...
În altă ordine de idei a răsărit cumva soarele și pe lotul Alpine? O plimbare cu bicicleta cineva? (Scuze dacă par nesimțit)  :lol:
...
Daca gasesc pe cineva dispus sa ma insoteasca, cu cea mai mare placere. Problema e ca stau in celalalt capat al orasului, si am mai mult de mers prin oras decat pe autostrada... :)

marius_ar

Un scurt filmuleţ, de azi, cu lucrările de reparaţie a autostrăzii Timişoara - Arad. Se lucra din plin, deși e sâmbătă.

http://www.youtube.com/v/OUtadFXRN3I

Ionut

Vai in ce hal arata... e clar ca au fost probleme de structura, nu de strat de asfalt de uzura. Vad ca si turnau acolo niste beton...
Multumim pentru clip, Marius! Foarte relevant pentru mine.

lucianxx9o

^^E chiar o rusine ce au facut FCC acolo, au avut timp 2 ani sa faca autostrada au fost si amanari nu au nici o scuza. >:(
Mai bine inchideau pe un sens toata autostrada si refaceau stratul de uzura in totalitate, ce este cu carpeala aia, marcaje intrerupte pasajele neterminate e o MIZERIE. >:( >:(

doryan93

http://www.mediafax.ro/economic/cum-vor-arata-autostrazile-in-2013-10970228?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+MediafaxEconomic+%28Mediafax+-+Economic%29, cica o sa termine anul acesta 16km din al treilea lot, iar restul anul ce vine; ne cred naivi, mi se pare o minciuna, din moment ce ei nu lucreaza in acest moment.

bogdymol

Quote from: user201 on June 15, 2013, 08:58:28 AM
În altă ordine de idei a răsărit cumva soarele și pe lotul Alpine? O plimbare cu bicicleta cineva? (Scuze dacă par nesimțit)  :lol:

Am trecut astazi pe Centura Arad si i-am vazut la lucru in zona nodului.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

WE trecut am fost eu, cu masina. am si filmat dar flasneta de telefon a binevoit sa se blocheze si am pierdut fisierul
era liniste si pace, doar cateva utilaje langa nodul Arad si un excavator uitat pe undeva pe la jumatea lotului
pasajul CF de la Pecica e cam la fel ca la ultima filmare, tot nu avea coborarea spre DN7 finalizata
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Quote from: sebba on June 15, 2013, 11:15:33 PM
pasajul CF de la Pecica e cam la fel ca la ultima filmare, tot nu avea coborarea spre DN7 finalizata

Te referi la umplutura? Sau au terminat umplutura dar mai au de pus balast stabilizat & asfalt?

sebba

la umplutura, inca era prag acolo
Sailing away! S/Y Haimana

user201

#8546
Mersi tuturor de informațiile legate de lotul Alpine. Mă bucur totuși dacă mai lucrează, pentru că, în pofida termenului de finalizare sfârșit de August 2013, cineva trebuie să facă restul de lucrări.

În altă ordine de idei, mai multe poze de la userul adirt69_70 de pe SCC găsiți aici de la nodul Sibiu vest și aici de la tunel.

P.S. Și un articol de pe evz.ro legat de ieșirea/intrarea buclucașă de la Șoimuș, găsiți aici.

udar

 pe cand ceva real de lotul 2 Timisoara-Lugoj ?
cand o sa fie gata si accest lot cat si continuarea catre Deva zona de turism Lacul- Surduc cred ca o sa capete o dezvoltare in forta.............
A1 are nodul chiar langa Traian Vuia si de acolo pana la Lac sunt in jur de 10 km, iar de la Timisoara ai aproximativ 70km de autostrada pana la Traian Vuia iar de la Deva tot cam 70km(cand o sa fie gata)......
 
http://www.laculsurduc.ro/



avem nevoie mare de autostrazi in tara atat pentru siguranta cat si pentru dezvoltare,turism,economie,etc..............

Ionut

Eu sincer n-am auzit niciodata de lacul asta. Vad ca e destul de mare. Zona pare foarte frumoasa. Sper sa faca din A1 semne pentru acest lac sa se dezvolte mai usor zona. S-a mai discutat povestea asta cu semne din autostrazi catre obiectivele turistice, uite un exemplu foarte bun. Poate facem noi o initiativa... sa punem astfel de semne.

alin_simeriaveche

Ionut te asigur ca este un loc superb si chiar si un loc de odihna prin apropiere. Cei din zona Banatului (adica tinerii cei mai multi) merg multi vara pt agrement, pescuit sportiv si caiac. Da un serch pe google image si ai sa vezi