În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Cateva mesaje TA - traffic announcement ar rezolva multe din problemele actuale.
Doar ca ACR-ul la noi e mai mult de forma.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

NGC


TibiV

 :lol: :lol: :lol:
Din pacate nici din poza asta nu este clar cine castiga...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Totusi Pisi are mult curaj si indrazneala sa se puna cu CoBra.

Allex

QuoteDecizie în premieră în lupta şoferilor cu autorităţile care nu repară drumurile proaste

O femeie din Argeş a obligat statul în instanţă să îi plătească închirierea unei maşini de teren: drumul de la şoseaua principală până la casa ei este impracticabil. 80 de euro pe zi ar trebui să achite Primăria din Băiculeşti, care a fost obligată de judecători şi să se apuce urgent de asfaltare.

Sursa: DIGI24

Sunt curios, daca toata lumea ar da in judecata autoritatile pe baza acestui precedent, nu s-ar vedea mai multa mobilizare in teren? Oricum, tot respectul pentru doamna din reportaj care a avut curajul sa mearga pana la capat.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

bbk

Quote from: danutzu_1069 on September 25, 2015, 08:02:26 PM
Totusi Pisi are mult curaj si indrazneala sa se puna cu CoBra.
dar la final


nicolaem

nu prea inteleg decizia instantei. pana la urma ea si-a construit o casa intr-un sat intr-o zona slab populata. din imagini se vede f clar ca nu e "cartier rezidential". pe ideea asta hai sa ne facem toti case pe dealuri ca apoi ne da statu masini sa ajungem la ele.

danutzu_1069

@bbk
Sorry, nu e o CoBra!
Dar finalul este favorabil PiSi!
De retinut si tactica pentru a infrange CoBra. Lobituri repetate la cap, dat târcoale, abandonul aparent al luptei, si in final... atacul definitiv la ...jugulara!

(cred ca o sa-mi iau cele mai multe dislike-uri, acum am -81)

Ionut

Asta cu invinsul CoBra are legatura si cu autostrada? Ca seamana pe undeva.
Apropo de asta, are cineva zvonuri (macar) despre concesiunea Craiova-Pitesti? Sau am ingropat de tot concesiunea in RO?

NGC

^^^ Inca se "consulta" cu LOUIS BERGER. ;)

Quote from: NGC20 on August 06, 2015, 05:57:48 PM
CNADNR a atribuit direct in 31.07.2015 catre LOUIS BERGER SAS contra 129,360.00 RON fara TVA, "Servicii de consultanta in scopul asistarii Autoritatii contractante in etapa de dialog in procesul de atribuire a contractului de concesiune de lucrari Drum expres/Autostrada Craiova-Pitesti km 0+000 km 121+185".

Durata serviciilor de consultanta: 3 luni

danutzu_1069

Pai... sa zicem zicem ca orice asemanare cu realitatea noasta este pur intamplatoare, dar vedem ca se aseamana cu realitatea.

In momentul asta CoBra se zvârcoleste si evita lovituri, iar PiSi isi face strategia.
Pana acum a luat 3 labe in "freza"
:D

danutzu_1069

Ma maninca undeva sa le pun la A1 sau A3, dar il supar pe boss:
Uite aici viaduct si dembleu!




horatiu.cosma

Lucreaza mult mai curat UMB-ul. Oare de ce pilele viaductului sunt de mai multe tipuri  :o?

danutzu_1069

#4678
De mai multe tipuri? unde?
Rectangulare si rotunde, zici de alea rotunde din planul indepartat?
Acolo unde sunt alea rotunde, doar o banda a autostrazii este pe viaduct.

(imagini de pe autostrada in constructie Istanbul - Bursa, prima etapa a autostrazii Istanbul  - Izmir)

Ca sa pun sare pe rana, plusez:



horatiu.cosma

A, am inteles, interesanta solutie.