Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 18 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

#15975

Un post mai vechi de al lui Ionut
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.9315

Eurocopter, incerci sa ne faci o  surpriza? :D

Eurocopter

Ar fi excelent Ionut sau altcineva daca aveti doar imaginea cu lotul 4 din montajul de mai sus. Ca sa o pot scoate la imprimanta la rezolutia buna.

Alin, a venit vremea buna. :)

Archi

Ca tot a venit vorba de filmari astazi din DN am vazut un avion de dimensiune medie (parea a apartine armatei) care survola destul de jos si incet lotul TS. Sunt mari sanse sa fie doar o coincidenta, dar am un feeling ca acel avion avea treaba cu autostrada.

rocklee

#15978
pe aceasta distanta am fost si eu pe la sfirsitul luni trecute si am pus si ceva imagini de pe lotul 3 deva lugoj..dar se pare ca de atunci nu au mai miscat nimic  :(


radutm

Traseul Timisoara - Lugoj lot 2 incepe sa se vada tot mai clar din satelit:

Imagine digitalglobe.com, 5 mai 2014 (click pe poza pentru rezolutie mare)
cont inchis

dorel

Radu, nu ai o poza si pentru Lugoj-Deva lot 4 ?

Dragos Sebastian

Ieri am venit de la timisoara si se lucra destul de tare pe lotul 2 timisoara-lugoj . Pe lotul 3 Lugoj-Deva nu am vazut nici un utilaj , iar pe lotul 4 cel al UMB la fel se lucra de zori , decopertau deja pe la Vetel.

radutm

Quote from: dorel on June 11, 2014, 06:02:28 PM
Radu, nu ai o poza si pentru Lugoj-Deva lot 4 ?
Din pacate nu depinde de mine. Trebuie urmarit site-ul digitalglobe.com pentru ca periodic sunt publicate imagini noi, inclusiv din zonele care ne intereseaza pe noi.
cont inchis

delacroix


Eurocopter


MNU

#15985
Quote from: Archi on June 11, 2014, 04:51:47 PM
Ca tot a venit vorba de filmari astazi din DN am vazut un avion de dimensiune medie (parea a apartine armatei) care survola destul de jos si incet lotul TS. Sunt mari sanse sa fie doar o coincidenta, dar am un feeling ca acel avion avea treaba cu autostrada.

Arata asa?



Daca da, e posibil sa fie o misiune de antrenament a aviatiei militare. Avionul respectiv e un avion de cercetare folosit in misiuni de tip "Cer deschis" (misiuni de cercetare in tarile vecine si partenere) si misiuni de cartografiere si geodezie.

luc

Straco face reparatii la podul peste calea ferata de langa nodul Sebes Est (noroc cu garantia):

dhm

Nu reparatii, instalare senzorii greutate, radar si camere ITS

asztalos

Off : Am trecut duminica si luni pe portiunea Sebes - Soimus. Am vazut mai multe radare de acest gen pe traseu si imi suna si detectorul in banda K. Banuiesc ca e doar safety radar si nu trimite nimic acasa...?

dhm

Sunt usor de evitat; sunt in spatele portalurilor care au si pe fata camere; vor fi functionale cand va fi gata CIC Saliste; amenzile probabil mult mai tarziu dupa ce se vor semna protocoalele cu Politia Rutiera