[AB] Centura Vinerea

Started by AlinC, April 24, 2020, 07:24:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


dr4qul4

Centura facuta de un Consiliu Judetean sau Local!? Felicitari.
In plus, este un proiect bine gandit. Nu scapam de trecerea la nivel, dar nici nu adauga una.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

^ o idee excelenta...chiar superba...care ar trebuii replicata la nivel național...

de asemenea ma bucur ca Elis a intrat in randul constructorilor de drumuri.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

You're in Steelers Country

dragos76

Oare la podețul d la 03:06 chiar așa e proiectul, cu curba aceea strânsă la stânga? Sau o să se mai "îmblânzească" un pic acolo?

pasadia

Acolo  si trecere la nivel cu calea ferata. Daca nu le iese bine, macar ai 2 motive pentru care sa redui viteza. ;)

gruiarew

Cel mai important e că se scoate traficul din localitate. Era frumos un pasaj peste CF, dar probabil nu e foarte mare trafic pe CF (dacă mai circulă ceva pe acolo).
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adiarc

poate se gândește cineva sa puna bariere....asa cum in toata tara nu ar trebuii sa mai existe trecere la nivel pe DJ...caci pe DN pasaje
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


xurxianu

Mai sunt ceva noutati despre acest proiect. Aveau intentia sa termine pe la sfarsitul lunii August, deci ar trebui sa fie pe sfarsit lucrarea.

pelan87

Pe o captura din satelit (de pe Sentinel) facuta ieri, 11.08, nu se vede nimic negru, deci pana la asfalt mai avem de asteptat, luna august iese din discutie.

florinalba

Lucrarile s-au cam oprit de mai bine de o luna. cred ca lucrarile la terasament sunt avansate dar nici urma de asfalt. S-a lucrat doar la viitoarea intersectie din nordul localitatii Vinerea. Din pacate promisiunile actualului primar al Cugirului privind termenul de finalizare "sfarsitul lunii august" sunt departe de adevar.

nicolaem

Confirm.
Nu cred ca e vb de ce a zis primaru (habar nu am ce a declarat). Senzatia mea e ca Elis se concentreaza pe transalpina si nu poate duce mai multe santiere.

florinalba

Termenul de finalizare este parca decembrie 2020 si dupa cum a lucrat Elis Pavaje pana acum , nu cred ca e vreo problema pentru ei sa termine la termen.

nicolaem

#14
Alin sau primaru au auzit discutia noastra:



de aici pana in sureanu (Poarta Raiului sunt doar 56km pe drumul forestier pe firul apei). Sensibil mai scurt si mai usor decat pe Valea Sebesului (80km) daca luam punct de plecare Valea Muresului.