Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Zona noua deschisa din M4  e cu Matrica?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

nu are vignetta, doar de la 1 ianuarie 2021 va fi,
dar este o portiune mica care a fost deschisa anul trecut care e cu vignetta

cea rosie intre Ullo si Aeroport

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Deci cobori jos la Ullo si mergi pe vechiul 4 sa ajungi la aeroport.  Ciudat ca tin vinieta pt 10km.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

asa e legea la ei, in anul in care e predat nu se plateste, ci doar de la urmatorul an
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Dominik

Exact, portiunea de M4 de la Budapesta pana la Berettyóújfalu unde M35 face jonctiune cu M4 va fi DX, iar de acolo pana la Bors M4 va fi A  :)
You're in Steelers Country

marinul

Quote from: pentium10 on February 14, 2020, 10:24:39 AM

Harta proiectelor HU: http://www.nagymarton.eu/nif/

Interesanta harta, am abservat ca 90% din loturile aflate in executie sunt construite de 3 companii Strabag, Colas si Duna Aszfalt.

bogdymol

Quote from: ciprebbe on February 14, 2020, 11:48:59 AM
Deci cobori jos la Ullo si mergi pe vechiul 4 sa ajungi la aeroport.  Ciudat ca tin vinieta pt 10km.

Pe 30 Decembrie am trecut pe M4 intre M0 si aeroport, si era control pt vignete, asa ca grija mare!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

cezar-mario2012

 De prin Bulgaria, A2 Hemus, lot 3 Kalenik - I-35:


cezar-mario2012

...tot de prin Bulgaria A2 Hemus lot 1, Boaza - Dermanti


voicul

Vreo idee de ce se opreste brusc in camp?

pasadia


neobluenet

Parca anul trecut prin primavara-vara s-au apucat de lotul asta, iar de atunci au facut un pod temporar (min 4) si au pus terasament. Podul ala din prefabricate a fost esential pentru ca fara el nu prea aveau cum sa isi procure pamant pentru terasament. Au avut noroc cu dealul acela pentru ca sunt roci de duritati diferite, deci nu trebuie sa aduca piatra de la departare. Evident ca de poduri nu s-au apucat pentru ca mai mult ca sigur nu e gata proiectarea. E bine ca au lucrat cu spor, ca Bulgaria se apuca de lucru la bucatele mici in limita banilor disponbili si a capacitatii de lucru, dar puteau sa atace si strcturile care necesita mai mult timp.

cezar-mario2012

 ... tot Bulgaria A2 Hemus, lot Buhovtsi - Belokopitovo:


bogdymol

Autostrada M30 din Ungaria, de la Miskolc spre granita cu Slovacia:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

raulbogdan23

#3599
^

Pare o filmare mai veche de pe M30.

Am parcurs la final de ianuarie portiunea dintre Mickolc si granita cu Slovacia si din ce am vazut din DN par mult mai avansati decat in video.
Spre uimirea mea baietii eram la lucru in Ianuarie pe o vreme destul de mohorata.