News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 24 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Intr-un articol mai vechi se spunea ca se va face giratoriu pe DN daca o cere situatia...deci aici CNADNR-ul din nou are mingea.

dorum

#11476
Am stat si am "rumegat" putin nodul Sibiu Vest:
Mai jos aveti toate directiile posibile de deplasare si variantele:

1. vi dinspre Sura Mica si mergi spre BUC, Deva sau pe DN7




2. vi dinspre Deva si mergi spre DN7 sau spre Sura Mica




3. vi dinspre DN7 si mergi spre Deva, BUC si Sura Mica




4. vi dinspre BUC si mergi spre Sura Mica sau spre DN7




Directiile implicite DEVA-BUC/ BUC-DEVA nu le-am mai figurat...
Mie mi se pare din poze ca asta e realitatea din teren si, cu bune sau cu rele, asta va fi SIBIU VEST....

Nu-i chiar asa de negru dracu cum pare la prima vedere...:)

RaduC

 :lol:
ce se vor mai distra "designerii" de semne la nodul acela!
Abia astept sa vad ineptiile care vor fi instalate acolo! Din pacate, nu pot face nimic sa schimb ceva....normativu' e de pe vremea....

dorum

nu m-am gandit la asta...pregatiti-va de ineptii in semnalizare... :)

Ionut

Foarte buna filmarea celor de la Unirea! Apropo de filmari, Eurocopter, mai zbori luna asta? Mai sunt ceva zile frumoase... dupa aia vor termina de tot lucrarile. :cheers:

alin_simeriaveche


alecu26

#11481
Quote from: RaduC on November 08, 2013, 01:14:39 AM
:lol:
ce se vor mai distra "designerii" de semne la nodul acela!
Abia astept sa vad ineptiile care vor fi instalate acolo! Din pacate, nu pot face nimic sa schimb ceva....normativu' e de pe vremea....

la fel e si acea intersectie/incrucisare din stanga sus...pe unde se splituieste traficul....si care va fi cu stop sau cedeaza trecerea. Pe o asa chestie era sa fac accident la By Pass PItesti....cand nu ma asteptam pe drumul meu...care era direct spre nod si autostrada sa ma trezesc ca am cedeaza trecerea.

Later Edit: cred ca aici
Drumurile noastre POATE;

Goldmund

^

Toate aceste intersectii vor fi 'regandite', reproiectate cand vor fi bani si alte interese, dupa cum si in alte parti din lume, toate autostrazile mai vechi sunt remodelate, 'indreptate', apar alte poduri, etc...Aceste rezolvari sunt pentru moment singurele posibilitati la un buget minim alocat.

SB76UFO

Toate ca toate, dar varianta, ca sa vin dinspre Sura Mica si sa o iau spre Sebes pe A1  e nasoala rau.
"Prostia este eternă și invincibilă"

mishu77

#11484
Quote from: dorum on November 08, 2013, 01:10:16 AM

Directiile implicite DEVA-BUC/ BUC-DEVA nu le-am mai figurat...
Mie mi se pare din poze ca asta e realitatea din teren si, cu bune sau cu rele, asta va fi SIBIU VEST....

Nu-i chiar asa de negru dracu cum pare la prima vedere...:)

Cred ca intre timp configuratia nodului in partea catre Sura Mica sa modificat nu mai e asa complicat, dar o poza de sus sau o filmare ne poate edifica cel mai bine.

Asta e de la ovisopa

http://www.sibiul.ro/galerie-poze-sibiu/2-autostrada-a1-orastie-sibiu-pod-peste-autostrada-spre-rusciori-km-81-noiembrie-2013-1213782138.jpg

se vad 2 bretele normale de intrare iesire, dar nu mie clar la intersectia cu DJ 106B ce vor face, acolo ar trebui un giratoriu.

dorum

da, din poza asta asa pare ca s-a schimbat planul spre Sura Mica...vedem ce va fi...

alin_simeriaveche

intreb si aici. inca mai beneficiem de exercitiul financiar 2007-2013, vom beneficia si de cel din perioada 2014-2020. vor mai fi si alte exercitii sau cel din 2014-2020 va fi ultimul ? eu stiam ca acesta este ultima sansa

Raul81

Legat de Nodul Sibiu Vest, va pot confirma ca partea dinspe Sura Mica va arta cam ca in schita (scuze pt. calitatea schitei).
Zona nodului Sibiu Vest catre Aeroportul Sibiu va arata exact ca in plansa initiala (adica putin mai complicat).



igorashu

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/A1+Sibiu+Pitesti+Autostrada+mare+Dan+Sova+Sibiu+Brasov

Stiu ca nu e cel mai agreabil personaj, dar ...
"Întrebat cine ar trebui să facă alegerea între cele două variante (Sibiu-Brașov sau Sibiu-Pitești), ministrul Dan Șova arată către Comisia Europeană, al cărei răspuns ar trebui să sosească spre sfârșitul acestui an sau începutul lui 2014, anul de pregătire. Licitarea ar urma să se producă în toamna lui 2014, construcția începând ,,undeva în 2015"."

marcelbanu

Mă tot plimb cu aparatul foto legat de gît  prin zona Șoimuș - Mintia
și încă nu am văzut un tîrnăcop înfipt în pămîntul tomnatic
al tronsonului Șoimuș - Ilia al A1 Sibiu - Nădlac...

Am înțeles că s-a semnat contractul și ar trebui să înceapă lucrările...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !