News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

usiabc

Pentru Ciprebe...
Cum nu pot da iti scriu in privat,trimite-mi adresa de email...

NGC

Las si aici un mesaj codat, ca sa nu ghiciti asa usor. :D
Adica asta ce apare mai jos.

:drunk: :drool: :cloud9:

Va zic mai multe alta data, dar si in acest caz si si la A3 sunt vesti bune. :p

Adaug doar ca vrabiutele au raportat lucruri interesante.

carutasul

Dacă sunt veşti bune la toate autostrăzile înseamnă că pleacă Cucul :)

NGC

Hint - Cineva a dat intamplator raspunsul corect in 19.09.2017.

NGC

Quote from: carutasul on September 28, 2017, 10:31:27 PM
Dacă sunt veşti bune la toate autostrăzile înseamnă că pleacă Cucul :)

Nu e vorba despre asta, dar mi-a venit o idee.

Cine se pricepe la desen si poate face o poza simpatica cu Cucocchio? :p

Cucocchio = Cuc Pinocchio

Vice33

Quote from: NGC on September 29, 2017, 12:51:11 AM
Hint - Cineva a dat intamplator raspunsul corect in 19.09.2017.

In topicul Parcare nu exista comentariu din data de 19.09.2017, pe ce topic a fost acel comentariu dat in 19.09?

dr4qul4

Pe topicul acelui proiect, evident  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

horatiu.cosma

Oare a castigat Maltauro la TgM si il contrazice pe cuculino cu 0 contracte pentru constructorii rai care nu isi fac treaba? Ar fi chiar ironic.

TibiV

Daca Cuculino ar avea nasul atat de lung precum o autustrada... ce bine ar fi !... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SkyPilot

#9339
Quote from: carutasul on September 28, 2017, 10:31:27 PM
Dacă sunt veşti bune la toate autostrăzile înseamnă că pleacă Cucul :)
Si ce punem in loc? Alta pasarica? Poate aia care voia sa cante pe DNCB?
Mie nu imi e clar daca omul chiar minte sau doar atat il duce mintea!

Ionut

Este absolut incredibil la ce nivel de minciuna si incompetenta s-a ajuns. Mai rau decat in cele mai negre cosmaruri.




Ministrul Transporturilor admite: ,,Statul a fost prejudiciat de foarte mulţi bani"

,,S-au încheiat foarte multe contracte care au fost defavorabile statului, în sensul că pe lângă sumele care au fost acordate în contracte, s-au făcut foarte multe dispute şi s-au luat bani, aş spune, nemunciţi de către anumiţi antreprenori străini de la statul român", a afirmat Cuc. 

Este vorba de claim-uri, de revendicarile constructorilor. Cuc nu spune ca acele claim-uri sunt in mare parte imputabile exact autoritatilor pentru ca nu au fost in stare sa deblocheze santierele intr-un timp rezonabil.

,,În acest sens, am venit şi cu soluţia pe toate proiectele noi pe care le-am lansat în acest an, şi aici aş face referire la proiectele Piteşti-Craiova, Piteşti-Sibiu, proiecte de infrastructură mare, prin care am modificat ordinul de ministru, am anulat posibilitatea firmelor de a face aceste dispute. De azi înainte nu se vor mai face aceste dispute. Pe de o parte, statul a fost prejudiciat de foarte mulţi bani şi în al doilea rând, nici nu s-au continuat lucrările de investiţii aşa cum a trebuit. Lucrările au stagnat până când s-au soluţionat aceste dispute. Acest lucru nu se va mai întâmpla", a adăugat ministrul. 

Capital

Este incredibil ce declaratii poate sa faca acest individ fara a fi tras la raspundere. Nivelul la care s-a ajuns este pur si simplu de neimaginat, chiar si de noi, cei care au vazut multe de-a lungul anilor. Eu unul nu-mi aduc aminte de un ministru mai slab, mai habarnist si mai mincinos. Sincer cred ca l-a depasit pe Sova si pe toti ilustrii de dinaintea sa, binecunoscuti voua.


laszlo.robert

Nu va mai licita nimeni.Poate doar Teldrum va cistiga peste tot,ori scopul ar fi tocmai .....😠

marinul

Crezi ca sperie vreun constructor declarațiile lui? cucu canta, baba se piaptănă

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


adiarc

absurditatea asta de prevedere va ajuta tot constructorii...sa faca claim-uri si mai mari....oricum acei constructori ( daca se pot numi asa ),care vor mai dori sa lucreze in Romania.( pe langa care constructori de genul Impregilo,Copisa,Delta Acm vor fii niste sfinti..)..cel mult o tara bananiera cand vine vb de constructia de drumuri si infrastructura moderna...atata timp cat maimute din acestea au fraiele
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cezar-mario2012