News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 27 Guests are viewing this topic.


tigrel58

Nu este o informatie noua, dar cred ca este util de postat, este vorba de accesul restrictionat la procedurile de achizitie, concret nu putem nici acum decat sa ne dam cu presupusul relativ la ce se intampla pe lotul 2 Tm – Lugoj.
In schimb, prin modificarea legislatiei, acum putem vedea ofertele pentru relicitare lot Romstrade. Modificarea legislativa este valabila din 10 decembrie 2012 (art. 69^2 alin. 2 din OUG 77/2012) si zice: "autoritatea contractantă publică în SEAP denumirea şi datele de identificare ale ofertantului/candidatului/ofertantului asociat/subcontractantului/terţului susţinător, în termen de maximum 5 zile de la expirarea termenului-limită de depunere a candidaturilor/ofertelor, cu excepţia persoanelor fizice, pentru care se publică numai numele".
CNADNR s-a milostivit sa aplice legea si acum se poate citi ce s-a intamplat la sedinta de deschidere din 11.06.2013.
Nu pod da link direct, dar:
- e-licitatie.ro
- selectie anunturi de participare – 143005
- cod CAPTCHA
- in partea de jos – procese verbale, declaratii
- descarcare PV deschidere pdf
Pentru cei interesati, lectura placuta !

sebba

io nu gasesc 143005 si l-am cautat dupa toate criteriile
am dat si fara si lista se termina undeva la 144xxx, nu mai "coboara" spre 143xxx
Sailing away! S/Y Haimana

tigrel58

^
Trebuie sa elimini data pana la care sunt afisate anunturile (inainte de cod CAPTCHA).

mishu77

@dorum


Se contureaza vreun nod de descarcare trafic la Sanovita?



dorum

@mishu77

...inca nu...dar va fi ceva simplu pt ca va exista traversarea autostrazii pt cei care merg la Sanovita...deci nu cred ca va fi nevoie de giratie provizorie



ERK Cristian

Bine ca pun parapeti H4 W5 la iesirea din tunel, m-am linistit, nu mai avem treaba - ca daca puneau X3 H7 eram pierduti :)

Morosanu

Si totusi cei mai buni erau Q5 A6, parerea mea.... :yes:
Politica distruge tot ce atinge.

Redox

Nu sunt de specialitate dar asta nu ma impiedica sa dau un search pe google sa vad care e treaba cu parapetul H4 W5. Am gasit informatii chiar la primul rezultat. Pun aici un link pentru cei interesati sa citeasca despre acest parapet, sunt si cateva imagini si desene pentru exemplificare.

http://barriersafety.ie/products/bridge-parapets/h4-w5-ab-sistema/

O seara faina.

Sfantu

#8923
Harta medie de 40MB download


Harta mare de 200MB download

Preview:


daca gasiti greseli va rog dati un scurt msj aici
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB