Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: horatiu.cosma on November 28, 2018, 11:37:59 AM
http://www.economica.net/marii-castigatori-ai-contractelor-de-autostrazi-ce-constructori-incaseaza-potul-cel-mare_161721.html?fbclid=IwAR0sa2nvNUTaYYbgjLKPGTDGT1dJAUXWDoVGCji6r8dnNFfFOimGhZPZj7Y

Interesant. Pare că CNAIR vrea cumva să scoată Aktor-ul de pe A0 lot 3 și să dea câștigător tot pe UMB, deși CAB a spus altceva.

Quote from: NGC on November 28, 2018, 11:54:28 AM
Cum ai ajuns la concluzia ca vor "să scoată Aktor-ul de pe A0 lot 3 și să dea câștigător tot pe UMB"? Te referi la faptul ca in acel tabel apare pentru lotul 3 castigator UMB si "contestatii"?

Pai duduia care a scris articolul se inspira si de pe forum si are si "linie directa" la Serbanescu. Doar Economica e fituica lor "de partid". ;)
Eu zic ca doar a preluat aiureala lui Serbanescu care a incurcat loturile 1 si 3.

Nici o vrabiuta nu a zis nimic despre initierea vreunui demers catre ICCJ pentru lotul 3, dar ultima comunicare e de saptamana trecuta. O sa revin in caz ca apar transmisiuni noi cu noutati.

Deci a ramas cum am stabilit, adica AKTOR. :p :D

Sa vedem acum ce contestatii ne va aduce noul raport al procedurii. ;)

voicul

Chiar si daca contesta cineva eu tot cred ca Aktor isi va muta muncitorii de pe A3 pe A0 (ca la cum mai pun un panou, un indicator pe A3 ... cam asa o sa dea la calcul).

Sigur o sa fie brici acum!
(probabil asta va fi prima scuza de intarziere: faceau totul brici, dar s-au taiat in el si, de ... mai dureaza)

Ionut

@NGC, cine ar contesta? Si pe ce motiv? Stim exact ce oferte mai stau în picioare după descalificari?

paulmare

care muncitori ai lui aktor ? la a3 au avut echipe mici de externi si celebrul "maistru grec"

ghrt

Vor lucra susţinut la maxim - în ritmul alocaţiilor bugetare.
RIP A0 lot 3.
Cont (aproape) inactiv.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ghrt

Chiar şi A1-DN5 ar fi folositoare, acolo e trafic mult mai mare cu Giurgiu.

În ceea ce mă priveşte, poate sufăr de teoria constipaţiei, dar nu mă aşteptam să se construiască A0 Sud. Investiţiile se fac exclusiv pe nord, zona bogată a oraşului. Desigur că în timp or să apară nişte probleme sociale de toată frumuseţea, gen lumea a treia.

În concluzie, aşteptăm exproprierile pe A0 Nord, se vor face când preţul pare bun şi vecinii din noduri băieţi valabili.
Cont (aproape) inactiv.

TibiV

Quote from: ghrt on January 26, 2019, 03:09:03 PM
Chiar şi A1-DN5 ar fi folositoare, acolo e trafic mult mai mare cu Giurgiu.
Pai asta este buba, ca Lot3=A1-DN5...
Adica cea mai importanta sectiune din A0 a picat in "bratele dragastoase" ale Aktor... :(

Quote
A0 Sud lot 3 (17,965 Km – conține 2,5 km din A0 Nord și anume nodul rutier cu A1
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=251.msg162981#msg162981

Mai bine facem "metrou multimodal" pentru TIR-uri decat sa asteptam realizari in teren de la Aktor...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Lotul 3 este pana in DN6, nu DN5! Iar lotul 3 este muzeu fără lotul 2! Nodul A0-DN6 este pe lotul 2, nu pe 3.

Aici aveți loturile și nodurile:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=10.msg161150#msg161150

TibiV

Sorry,
ai dreptate... :-[
Dar este chiar mai rau decat am spus eu...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ghrt

Îmi cer scuze, am crezut că numărătoare începe din partea cealaltă, de la A1. Atunci e complet trist. RIP A0 Sud, într-adevăr.

Cont (aproape) inactiv.

bgd77

#911
Am facut fisiere kmz cu traseele A0 folosind planurile postate de Ionut aici: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=10.msg161150#msg161150

Pentru A0 Nord: A0_Nord
Pentru A0 Sud: A0_Sud

Le puteti incarca in Google Earth ca sa vedeti traseul. Nu sunt puse plansele chiar la metru, dar tot cred ca sunt utile.

voicul

Pentru oricare motiv, linkurile nu merg.

bgd77

Mersi de avertizare, am fixat link-urile si ar trebui sa mearga acum.

nenea_hartia