Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

NGC

#810
^^^ Nu au fost in stare nici macar sa puna procentele cum trebuie. Pentru ei 85% + 25% = 100%. :lol:
In loc de 25% este 15%. In suma totala nu este inclusa si A0 Nord.

horatiu.cosma

Legat de contestatii, nici pe departe nu e super vestea. Raman turcii pe 2 loturi si pe al treilea se profileaza Aktorul in locul UMB. Eu zic ca mai rau de atat nu se putea. Sunt curios de motivarea CAB. Initial, CNSC a dat de pamant cu CNAIR, ce s-o fi intamplat de s-a intors cu 180 de grade? NGC, ce a castigat acum Aktor, ceva legat de propunerea financiara?

dorum

#812
cum plm sa aiba sanse AKTOR dupa dezastrul de pe A10?... chiar traim in Papua Noua Guinee??? este NOAPTEA MINTII aici! :(
AKTOR ar fi eliminata din start fara drept de contestatie in orice tara civilizata...

TibiV

Mare adevăr...

Cum se poate face ca băieții ăștia să nu se mai apropie vreodată de o licitație în România?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

flashu74

La cum au lucrat în RO, eu cred că în mod normal Aktor nu ar trebui să aibe nici o șansă în fața UMB.
Dar dacă asta se va întâmpla e încă o dovadă pentru mine că nu înțeleg filmul în care trăiesc.

NGC

Quote from: horatiu.cosma on October 15, 2018, 11:38:38 PM
Raman turcii pe 2 loturi si pe al treilea se profileaza Aktorul in locul UMB.

Turcii raman sigur deocamdata doar pentru lotul 2. Pentru lotul 1 inca sunt contestatii si mai dureaza mai bine de o luna.

Gendan

Căi de atac rămase pentru lotul 3?

Ionut

Deci practic pentru lotul 2 se poate semna... tare curios ce mare branza o sa faca turcii. Firma nu e de ici de colo... la ce lucrari a avut. Dar in Romania sunt zero.

NGC

Quote from: flashu74 on October 16, 2018, 06:48:07 AM
La cum au lucrat în RO, eu cred că în mod normal Aktor nu ar trebui să aibe nici o șansă în fața UMB.

Tineti cont ca UMB a ofertat peste valoarea estimata. ;)

NGC

#819
Quote from: Gendan on October 16, 2018, 08:50:16 AM
Căi de atac rămase pentru lotul 3?

Nu mai sunt.

raresc

#820
Sper ca am inteles corect. Va rog sa-mi confirmati sau sa ma corectati :
Lotul 1: inca avem contestatii -> asteptam deciziile
Lotul 2: raman turcii -> se poate semna
Lotul 3: noul castigator este AKTOR!!


voicul

Si Aktor e firma mare in afara cu rezultate chinuite in RO. Sa speram ca turcii o sa fie altfel.

NGC

Mi-a stat gandul la alta licitatie si am scris mai sus si ieri seara o prostie.
AKTOR are oferta conforma si admisibila, asa ca nu trebuie reevaluat nimic la ei.

NGC

Reiau ceea ce am corectat mai sus.

Quote from: NGC on October 15, 2018, 10:42:20 PM
L3 -> Noul castigator este AKTOR, iar PORR, CONSTRUCTII ERBASU si TIRRENA sunt scosi din cursa. UMB la fel pentru ca au ofertat peste valoarea estimata.

NGC

Oferta AKTOR pentru lotul 3 a fost de aproximativ 853 milioane RON plus TVA.