News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

PlayStation

Are cineva o plansa detaliata cu nodul A0-A1?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RaduG

Quote from: gdaniel on December 15, 2021, 09:26:02 AM
Inaltimea caracterelor nu e cumva 10.000 mm adica 100m, par sa acopere jumate din distanta intre 2 notatii longitudinale de A0..

M-ai făcut să verific  :lol:
Nope, totul e la scară corectă. Desenul e la scară 1:1, literele sunt de 50m înălțime.

Desenele sunt din proiectul tehnic de execuție prezentat public de Alsim Alarko, digitizat de mine din pdf în dwg. Deci exact așa se va executa, cum le vedeți.

stangabriel

UMB a inceput sa aduca material de umplutura pe A0L2 si noroi pe DN1.  O:-)

danpandrea

Am impresia că planșa pusă de TibiV nu mai este de actualitate. Când CNAIR a anunțat ordinul de începere a lucrărilor, a pus o hartă cu un nod ușor modificat (am sucit eu imaginea):



Ulterior, harta API a fost actualizată pentru a reflecta modificarea.



Din păcate, nu avem o vedere detaliată a nodului, așa cum se întâmplă în cazul nodului A0/A2.

RobertH

Dupa asta am calibrat eu. Nu e de o calitate minunata ...



Powered by API/PUM imgur uploader

PlayStation

Deci dupa ce ca au intarziat proiectul cu un an, nici macar n-au adaugat bretele de descarcare paralele cu autostrada
Niste putori aktorii astia, sper sa nu mai castige in Romania

gabriels

Foreze in actiune pe lotul UMB la intersectia cu DJ200B si CF (zona Tunari).




stangabriel

Azi dimineata, politia dirija intrarea si iesirea camioanelor cu balast din DN1 pe A0L2 UMB, plus o masina curata asfaltul de pe DN1, fara prea mult succes, deoarece noroiul este deja uscat. Dar este bine ca se lucreaza in acest ritm, 2 ani de chin vor merita.

Idris Aziz

Probabil ca vor lua în considerare proiectul/planul din București Orbital conform căruia se va largi A1 la trei benzi pana la km23... Astfel încât intersecția A0/A1 (km18) sa fie pregătită pentru largirea la trei benzi.
Be good, do good!

dorum

Le-a furat UMB balastu' la Tikareti si Insaati? :)
Urat gest :)

dr4qul4

#4151
Pai cine i-a pus sa aduca balast de la 60 de km (peste 1h noaptea, Dumnezeu cu mila ziua), de langa santierele UMB-ului?
multumim celor de la mediu din Giurgiu, care nu autorizeaza balastiere pe langa ei.

LE. "multumim" = cat mai multa carne in frigider ca tot vine Craciunul
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

@dr4qul4,

cred ca cei de la mediu Giurgiu au deja in frigider/congelator si carne de miel, ca acusica vine Pastele...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Siciltir

Cei de la mediu Giurgiu nu au cum sa iasă din front in fața maretului conducător detinator de balastiere. Sa vedem Aktor de unde se aprovizionează.

razvan96

#4154
Alocari bugetare propuse pentru 2022:

A0 Nord: 171 milioane RON
A0 Sud: 667 milioane RON Rectific, 500 de milioane.

Pe Nord e o gluma, pe Sud e mai putin ca in 2021.