Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 23 Guests are viewing this topic.

panzer

E acolo foreza. La min 6.
La fel si LEA.

adix


Puffyk 1

#9047
Tare mult imi plac filmarile tale.... Multumim mult pentru ca ne tii la curent cu acest proiect! :gj:  :gj:

carutasul


Breezzer

Salutare

Din ce vad in filmare, pare realistica deschiderea pana la finalul lunii martie! Poate chiar mai devreme...
Nu stiu cat de mult ajuta dechiderea ciotului intre DN5 si DN4 pentru fluidizarea traficului, dar hai sa incercam sa vedem si lucrurile pozitive, si anume - SE MUNCESTE, NU SE STA!

O zi buna tuturor

mirceaeliade

Ce se va intampla cu movilele alea de pamat din centrul nodului? Alsim a cam terminat de pus cam toate straturile de balast, deci nu au cum sa le duca acolo.  Le va lua cumva Aktor sau Pizza pt balastul de pe loturile lor?

GAC

In ceea ce priveste lotul aktor, nu inteleg de ce s-au axat si pe sectiunea la nord de A1. cu tot terasamentul pe care l-au pus in opera la nord de A1, terminau cu terasamentele pe zona circulabila si acum s-ar fi axat 100% pe asfalt.
Mai mult decat atat, puteau folosi acel km la nord de A1 ca sa-si depaseasca recordul de intarziere de la A10, ca nu-i vad pe pizza sa termine mai devreme de 4 ani A0N1.

GIV

@GAC dar au toate utilitatile mutate ca sa fie gata terasamentele?

voicul

#9053
Vazand lotul Aktor:
1. Aproape ca incep sa magandesc sa zic ca poate asta e lot pe care se munceste!  :lol:
2. Ce e clar, trebuie sa facem cheta sa ducem muncitorii la doctor, ca sigur ia cocosat rau ziua de 10. N-am mai muncit atat de ... niciodata.

Mda, hai ca mai misca si ei ceva.

------
Oare cum Romania nu e pa primul loc cu atata munca si dragoste pentru munca

Ionel Scrioșteanu: se lucrează pe timp de noapte la nodul de legătură dintre A0 și A2


GIV


panzer

@mirceaeliade Aktor nu are ce sa faca cu pamantul acela din noduri. Ei trebuie sa foloseasca balast. Ar putea maximum sa acopere gropile de imprumut de la Pizza, care nu are restrictia de balast. Pe Nord terasamentele sunt clasice, de pamant compactat.

archaeus

Este o bataie de joc continua "activitatea" grecilor. Iar ministrii iresponsabili si slugile din cnair debiteaza numai tampenii si asista implacabil.....nu cred ca sunt mai mult de 20 de muncitori si 5-6 utilaje la lucru  :|

adix

Happy Valentine's day ❤️

Skynick

Ma trezesc si eu cu vreo doua luni intarziere - buna treaba pe portiunea deschisa pe A0 sud - cel mai plan asfalt din ultimele deschideri as zice.

Si o intrebare - aducerea marginilor autostrazii si a nodurilor la o stare cat mai naturala, astfel incat sa nu para santier abandonat se specifica in proiect sau in Acordul de Mediu?

MrConnaisseur

Normal. Spatiile adiacente vor fi igienizate de catre constructor. De obicei aceasta categorie de lucrari este ultima, dupa ce s-au inchis toate celalalte.