Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Puffyk 1

Mie imi place mult cand citesc aceste comentarii care mai de care mai indreptatite dar asa cum un copac creste numai unde are sol fertil, asa si Aktor se face ca lucreaza fiindca solul(a se citi mediul politic) ii permite. Imi amintesc vrajeala aia cu interviul intre un membru CNAIR si un angajat Aktor, cand asta ii tinea morala iar grecul nici macar nu intelegea ce i se spune..... De atunci m-am prins ca este un fel de Tirenna la un alt nivel. Ori cineva face bani din situatia aceasta, ori cineva nu mai vrea sa o ia de la capat cu alte licitatii, ori cineva nu este interesat efectiv.... Este o neputinta incredibila iar costurile acestei neputinte sunt extraordinar de mari.... Costuri in timp, poluare, vieti omenesti.... Cam asta este, pe scurt!


mirceaeliade

Nu sunt deloc pro-reziliere.  Doar am spus ca e foarte improbabil sa vedem completarea variantei sudice in 2024.  DPMDV singura solutie realista pentru completarea in 2024 e sa scoata CNAIR biciul TOT anul asa cum au cam facut DOAR prin prima parte a anului 2023. 

nedcatalin

Iar indicatoare pe fundal albastru pe DN cu directia A0... Se pare ca doar la DN5 si DN6 am avut norocul, in rest aceiasi mizerie. Pacat! Se pare ca cei care se ocupa, nu stiu exact cine, unde.. sunt efectiv batuti in cap!

Hercule

Indicatorul confirma deschiderea intr-o etapa ulterioara a portiunii DN4-A2.


Powered by API/PUM imgur uploader
Deșteaptă-te române!

shift2rail

^ proxima deschidere dn5-dn4 va fi pe un singur sens?

voicul

Nu vad nici o logica doar pe un sens.
Ambele sensuri sunt la fel de gata si problema e (sau era) la pasajul agricol de langa Berceni. Dupa ce e gata ala, cam linie dreapta spre deschidere.

ovicor

Nu-mi place sa pariez, dar as paria ca Actor termina lot 3 A0 Sud pana la 29 februarie. Dar pariul il fac pe 1 Martie!

alin2pas

În mod cert va termina până în 29 februarie, dar nu anul acesta.

ovicor

Tocmai de asta ziceam ca fac pariu pe 1 martie. 29 februarie mai este doar in urmatorul an bisect, adica 2028. Altcumva n-as paria!

dr4qul4

Avem date din trafic pe A0S2. E verde.
Dati cat mai repede o tura, ca se va inrosi pana in vara
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GIV

Quote from: Hercule on January 31, 2024, 08:06:21 PMIndicatorul confirma deschiderea intr-o etapa ulterioara a portiunii DN4-A2.
ce te facea sa crezi ca se grabesc turcii?

danutzu_1069

Nu se grabesc, au ritmul lor.

voicul

#8938
@adix a facut mai multe filmari, dar nu prea a pus din ele. Pun una din ele.

[29 IAN 2024] Nod rutier A0-A2. Alsim Alarko.


Restul sa mai treaca timp. Cine e nerabdator sa intre la el pe canal si sa se uite. 

Hercule

Quote from: GIV on February 03, 2024, 02:13:17 AMce te facea sa crezi ca se grabesc turcii?
Nici nu m-am gandit la asta, am facut o simpla constatare.
Deșteaptă-te române!