Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 6 Guests are viewing this topic.

stangabriel


Powered by API/PUM imgur uploader

Se pregatesc devierile Dn1 pentru A0LN2

pasa_andrei

A0 Nord - Lot 4 - 07.08.2023

Lucrari? Au disparut forezele pe care le-am vazut ultima oara si cam atat.


Enjoy!

mike_us

E săptămâna de pauza pentru UMB?

P3trut

Mai stie cineva ce se intampla cu A0NL1 si semnarea cu Pizzarotti?

Alt topic, aceeasi autostrada: chinezii se descurca cu proiectarea pana acum?

shogom

^^ a fost saptamana trecuta. Azi au trasat marcajele temporare pentru devierile de la supratraversarea bretelei.
Cred ca in calupul asta de 3 saptamani de lucru vom vedea toqte grinzile sus la Dn1 cu A0.

lec11

Au inceput taierile in padurea Petresti pentru A0NL2. Se lucra intens azi dimineata in partea dinspre lotul 1.

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [08 AUG 2023] Autostrada A0 Nord intre DN1 si Dimieni. Fortza UMB!!

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

A0 Sud -Lot 1 - Complet - 07.08.2023

Avem asfalt in 2 straturi pe portiuni destul de lungi, dar la structuri sunt in urma, asa ca sa nu va faceti sperante pentru Decembrie 2023.

Au mult de lucru si mobilizarea este cea pe care o cunoasteti deja.


Enjoy!


survola


mirceaeliade

Eu am numarat 4 pasaje care d-abia ies din pamant.  Cat mai dureaza sa toarne picioarele, sa se usuce bine, sa ridice grinzile, sa termine rampele, si sa mai si asfalteze si finiseze, zic eu relax minim la primavara daca nu e prea multa zapada.  Poate doar cu ritmul UMB de pe A0-Nord2 ar putea sa traga sa termine anul asta, dar nu exista nici o motivatie politica sa se deschida iniante de electoralele de la anul.  Cu MULT noroc poate se deschide juma de Sud2 si juma de Nord2 anul asta. Nu mai sperati degeaba.

carutasul

în teorie 4 pasaje se fac la fel de repede ca un pasaj, dar în practică... vom vedea :)
Eu în continuare mă aștept pe la sfârșitul lui septembrie să aibă asfaltul cam peste tot (probabil nu și sub pasajele în lucru, rampe, poduri) dar cu structurile nu mă pot pronunța. Sper doar ca după terminarea mega-podului de la A2 să se elibereze oamenii necesari pentru celelalte, betonarea lui a fost peste ritmul obișnuit de la Aktor, poate au și câțiva fierari turbo :)

maxxhl

Quote from: mirceaeliade on August 09, 2023, 04:08:39 PMCat mai dureaza sa toarne picioarele, sa se usuce bine,
Chiar dacă e evident pentru majoritatea celor care citesc, ar trebui evitata exprimarea aceasta, betonul trebuie sa se întărească, nu sa se usuce... Poate mai citesc și unii care nu știu exact despre ce e vorba și rămân cu vreo idee greșită.

carutasul

btw, nu știu dacă ați observat dar pe tronsonul ăsta au renunțat la "tumuli" :)
Nu știu care o fi motivul, poate alt subcontractor?

mike_us

Nu au așa multe structuri in afara de podul de pe A2. Aș vrea sa cred ca măcar la vara termina.

P3trut

#7124
Eu cred ca daca termina lotul 2 pot sa se concentreze mai bine pe lotul 1 si, chiar daca nu termina in decembrie si sarim ian si feb din calcul ca e frig, ma astept pe la sfarsitul lui aprilie, numai bine inainte de 1 Mai, sa il dea in trafic. Ideal ar fi sa deschida si lotul 1 in decembrie, pana la DN4, ceea ce pare fezabil. Asta, ca sa faca o figura frumoasa.