Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

adiarc

nu..este pe autostrada...poate doar o frezare/reasfaltare a str de uzura ,daca s-a denivelat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Va e lene sa va uitati pe filarile API de pe Youtube?

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ludus

O ultimă vizită pe A3 în zona Luduș. Lucrările sunt la final. Așteptăm deschiderea. (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
T. Luduș

miszlik

@ludus Sunt tare curios cum se schimba traficul in oras (Ludus) dupa deschidere :-)

carutasul

probabil va fi momentul pentru o arteră pietonală, cum e moda acum :) (nu am fost în Luduș, dar presupun că are potențial pentru asta)  Dar deocamdată văd că nu sunt marcajele gata, mai e un pic...

voicul

Marcajele merg repede. Deschiderea nodului de la Iernut anunta sfarstiul lotului.

Au cam tras de timp cu lotul asta, desi daca era gata de 1 luna, la ce ajuta?
Acum daca termina Straco  :lol: :lol: :lol: :lol: inainte  :lol: :lol: :lol: :lol:


SergiuSerj

Am trecut astazi pe la ora 8 a.m. de la Iernut catre Campia. La nodul Iernut se lucra cu vreo 10-15 muncitori la rigolele sensului giratoriu de la Lidl, in rest pareau ca sunt gata cu totul.

Am ajuns apoi la Chetani unde era activitate intensa la nod, fata de vineri mi se pare ca au mai avansat cu asfaltarea nodului. Era activitate destul de intensa si dupa Chetani, cateva masini de la Marcu duceau terasament in spatele localitatii Hadareni.










Intre Chetani si Hadareni.



Iesirea din Hadareni catre Cluj, unde nu am reusit sa fac o poza terasamentului care a ajuns aproape la nivelul podului, lipseste maxim 1m. Tot aici cei de la Baxcom lucrau la ultimele 2 piele din partea opusa a podului unde nu se terasament inca.

ciprebbe

Mai repede de 18 septembrie nu se va deschide, probabil in 14 se va incerca receptia la Astaldi.
Inca mai e de tras la Chetani.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pbh

Strat de uzura, marcaje, parapeti si ceva rigole. Probabil 2-3 saptamani de lucru la Chetani.

Knattspyrnufelag

Trebuie insistat cu secțiunea până la Acățari, ar ajuta enorm.

voicul

De insista se insista.
Problema e ca se insista in foarte multe locuri, gen A1, A7 si A3 si CNAIR ... mmm, mai greu in ultimii 20 de ani.

RaduG

A fost stabilit rezultatul procedurii de atribuire a contractului având ca obiect ,,Proiectare și execuție Autostrada Brașov – Târgu Mureș – Cluj – Oradea, Subsecțiunea 3A2: Nădășelu – Mihăiești (km 8+700-km 25+500) și Subsecțiunea 3B1: Mihăiești – Zimbor (km 0+000 – km 13+260)".
Ofertantul desemnat caștigător este Asocierea Spedition UMB SRL –Tehnostrade SRL –Electromontaj SA.

https://www.arenaconstruct.ro/a-fost-ales-constructorul-autostrazilor-nadaselu-mihaiesti-si-mihaiesti-zimbor/?fbclid=IwAR1QEfKqymGX-bffOpobtEp_F65vSS-1YigJLjZaa6jy5qF1Msdv5hfrVSY .

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

SergiuSerj

Se vede destul de bine progresul la terasamente in spatele localitatii hadareni + chetani. Singururele portiuni care nu au fost inca "atacate" sunt cele de la groapa de gunoi +  terasamentul de langa traversarea de la Chetani peste DN. Au facut treaba buna cei de la Marcu, sper sa o tina tot asa pe partea de terasamente pana la Campia.

Plus sa nu uitam de liniile negre lasate de Straco, spre fericirea noastra!