[BH] Centura Alesd

Started by tom_sawyer, June 24, 2018, 03:00:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicolaem

#150
gilau si huedin au nevoie intradevar de centura. dar Tise doarme.... in 3 mandate nu a facut nici macar o centura in tot judetul. Rusinos de-a dreptul pe cand BH construieste vreo 6 si noi ne certam aici ca una din ele nu e perfecta.

Alesd va ramane fara trafic, vei face cu aproape 1h mai putin din cluj pana in Oradea pe A3. Acum faci aproape 3h, pe A3 (164km + cat mai e pana in Oradea) foarte probabil ca ii vei face sub 2h.
Mai e si faptul ca din Cj nu trebui sa cauti Ausotrada ca pe directia Turda. pur si simplu treci prin nod vrei nu vrei.
Traficul local e mic (zona montana dincoace de Alesd).
chiar is bani aruncati pe poduri peste Cris la Alesd. dar daca asta e vreo prioritate nationala, ce sa zic, sa se faca

marinul

Centura Alesd poze de azi 16.11.23






































Powered by API/PUM imgur uploader

marinul


ijwtsh

#153
Multumim de filmare!

Am fost si eu pe bucata data in circulatie, se simte bine. Lucreaza bine Selina cand vrea. Naspa cu casele alea. Inteleg de ce nu se lasa usor, se vede ca-s mai nou construite si ca s-au bagat bani acolo. Dar nu cred ca au cum sa castige ceva, avand in vedere ca drumul deja e facut pana acolo.

Exista vreun antecedent de proprietar care a castigat un astfel de proces? Ar insemna ca restul de drum e efectiv inutil, milioane de euro aruncati pe fereastra.

nicolaem

#154
Va fi tare că după ce se va termina A3 vor cere ei sa se facă drumul acolo.
Să ii schimbe doar numele din Centura in Asfaltarea străzii X.

danvoicu

Si asa nu e o centura prin sud. E ostrada oarecare. Daca s-au kk pe ei sa o faca pe acolo si nu prin poduri peste Cris. De data asta e valabila ieftin si prost.

danvoicu

Au facut si deranj degeaba prin curtile oamenilor. Imbinam inutilul cu neplacutul. Si vai ce ne mai pricepem. La asta da. Avem cei mai buni experti din lume.

lucianluci96

Nicio veste de peste jumatate de an...

gicu

Poate colegii care se descurcă mai bine pe portalurile cu dosare în instanță ne ajută cu ceva informații cu stadiul procesului / proceselor.

marinul

Centura Aleșd 19.04.24



StefanCelMare

Centura care trece prin oraș.
Pare că au tras lozul ne-câștigător la loteria Bolojan.

gicu

Pare că s-au reapucat timid de lucru. S-a modificat ceva la status procese?

ovidiu.caba

Procesele cred ca-s gata [cel putin o parte dintre ele daca-s mai multe]. Doar ca oamenii nu au vrut sa predea terenurile. Mai multe informatii aici: https://www.bihon.ro/stirile-judetului-bihor/executari-silite-cu-jandarmii-pe-centura-alesd-lucrarile-au-fost-deblocate-4581761

voicul

@StefanCelMare Totul e relativ:
Da ai dreptate acum, dar ce trafic va mai fi acolo cand e gata A3 de zeci de ani? (sper ca se intelege misto-ul ca nu se mai termina niciodata A3, dar se va termina si atunci s-ar putea ca solutia, chit ca prin oras sa fie destul de ok).

andrei.obreja

Se lucrează în zona intersecției cu DJ764. Se circulă pe o singură bandă alternativ dirijat prin semafoare.






Powered by API/PUM imgur uploader