Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

cateva poze de pe Dn Tg-Mures-Reghin...sector Tg.Mures-Dumbravioara
lucrarile sunt aproape de finalizare ...seamana f mult cu cele de pe Dn 14 ( acelasi antrepenor - Strabag ) , dar din fericire , cel putin pana acum , nu avem limite de viteza absurde







intre cele 2 sensuri vor fii montati parapeti de beton













amplasarea parapetilor nu e tocmai inspirata...ar fii fost mai util modelul cu capatul in asfalt

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc



aceleasi insule de calmare , ca pe toate Dn-urile modernizate in ultimi ani













bonus...iata cum arata intrarea in Sebes dinspre Deva , la ora 20 00 .....anul trecut pe vremea asta era un calvar intins pe coloane de km...



Star Transmisson....



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

ca si comparatie...aici cel putin drumul este putin ridicat.

Santul la acelasi nivel cu drumul....e o solutie de compromis...dar nu rezolva mare lucru. Apa care se infiltreaza prin asfalt...si se infiltreaza...nu prea mai poate iesi afara.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

radudanutz

Poze de pe DN 7, motivul pentru care nu mai trec camioanele pe acolo, din cate am vazut sambata si azi nu se lucreaza deloc, oare cand se apuca? Am vazut vreo 4 semne cu restrictie pentru masini peste 7,5 tone din 1 iulie pana pe 31 august.  Ce bine e fara camioane, poate si carutasul de mai jos sa circule cu inima impacata....









Dupa Milcoiu mai avem o revarsare:





Politia sta la Valcea la iesire si nu lasa tir-urile,  mai e un filtru pe la jumatatea distantei catre Pitesti unde si acolo au un echipaj si te baga spre Pitesti Esti daca nu ma insel.

radudanutz

Cu parapetii de separare a sensurilor au ajuns pana la Vestem, sper sa ii aduca pana in Sibiu, au terminat si drumul de la Talmaciu la Sibiu, trasat, tot ca nou :)





panda80

Arata foarte bine reabilitarea DN29 Suceava-Botosani, imi place ca au montat si stalpisori reflectorizanti, sper sa reziste cat mai mult.

razvan_43

Pe DN7 in Deva se face inca un sens giratoriu in dreptul unui nou supermarket care se va deschide pe 15.Deci circulati cu atentie.
E al 3-lea sens pe distanta de un km cred...Ne au umplut de giratorii.


alecu26

Quote from: razvan_43 on August 11, 2014, 11:29:24 PM
Pe DN7 in Deva se face inca un sens giratoriu in dreptul unui nou supermarket care se va deschide pe 15.Deci circulati cu atentie.
E al 3-lea sens pe distanta de un km cred...Ne au umplut de giratorii.

dar si autostrada.

E pacat de centura aia interioara ca a fost facuta asa de prost de prietenii nostrii de la CCCF, care cam ce ating fac dezastru.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

Quote from: radudanutz on August 12, 2014, 06:28:20 AM
O fi campanie ?

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/primarul-mediasului-promite-incepem-asfaltarea-dn-14-in-interiorul-orasului-99042.html
va fii rebilitat in 3 etape in urmatorii ani...va dati seama...2-3 km de asfalt !!!!!!!!!! sa fie reabilitati , IN CATIVA ANI , IN MAI MULTE ETAPE....
probabil muta traficul pe o autostrada suspendata cu 6 benzi pe sens , ca altfel nu imi imaginez cum iti trebuie cativa ani sa reabilitezi un drum de 2-3 km....wtf.... si mai au si tupeul sa se laude cu asta...   :bye:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


alecu26

FORTA SCT.

Cand dracu dau astia faliment cu adevarat?

Car mai baga tipul ala cu cuprmin-ul bani in ei? (Horia Simu??)

Urmatoarea victima va fi Van oord care sunt asociati cu ei, sau subcontractori la digurile si plajele din constanta.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Klaudiu!!!

Am fost pana in nordul tarii la Borsa, neavand alte variante a trebuit sa o iau pe DN 17c(Nasaud-Moisei) si respectiv dn 18(Moisei-Borsa); va recomand sa nu faceti greseala de a o lua pe acolo decat daca aveti un off-road sau bani de aruncat pe articulatie,caseta si coloana de directie; pacat de superbul pesiaj care exista in zona aia.
pun aici cateva poze:







pacat,mare pacat ca nu este refacut acest drum; dupa cum se oberva si din poze se peticeau anumite portiuni de drum, dar degeaba; tot drumul trebuie refacut complet de la 0 , nu asa

udar

Pe Arad Oradea se refact toate insulitele de la intrare in localitati se scot bordurile inalte si se fac mai joase ca la sensurile giratori este un lucru bun intrebarea este pe banii cui.............si dece nu au fost facute de la inceput asa.

NordKapp

Cine executa aceste lucrări, constructorul inițial sau altcineva?