[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasa_andrei

Lucrari reluate si la Domnesti!

Pasajul Domnesti /DNCB - 30.01.2021

Enjoy!

TibiV

+1
:cheers:

Ultimele 25 de secunde sunt mai mult decat lamuritoare pentru cosmarul de pe DNCB la intersectia cu DJ602/Prelungirea Ghencea...

Bucata aia de de filmare ar trebui sa devina un fel de "Motto" pentru "NU intersectiilor la nivel!"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

și ține cont că filmarea e de sâmbătă :) Eu am vrut să mă întorc acasă acum o săptămână pe traseul ăsta ca să filmez, dar după ce la un moment dat traficul s-a blocat complet și am stat 10 minute fără să înaintăm măcar un metru m-am întors pe traseul către șoseaua Alexandriei... cu părere de rău pentru voi, colegii de forum :)

carutasul

Azi am plecat mai devreme de la birou ca să văd "care mai e treaba".
Lucrurile încep să arate într-un fel, de acum cam trebuie musai făcută devierea...

survola

O dată cu primăvara să sperăm că se apucă și de terasamente serioase.

carutasul

Păi nici nu prea au ce mai face, cred că au rămas doar cei doi piloni care vin pe actualul traseu al centurii. Deci ar cam trebui să devieze. Altfel, ce să facă, să ridice grinzi? Nici nu cred că sunt gata... Mie mi-ar fi plăcut să facă rampele dinspre Domnești și semicercul respectiv și să urce centura pe acolo, dar dacă se miscă cu talent nu știu dacă are rost...

TibiV

Irinel Scriosteanu, in urma cu o ora:

"𝗜𝗻 𝗮𝗰𝗲𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗹𝘂𝗻𝗮 𝗶𝗻𝗰𝗲𝗽𝗲𝗺 𝗶𝗻𝘀𝘁𝗮𝗹𝗮𝗿𝗲𝗮 𝘁𝗮𝗯𝗹𝗶𝗲𝗿𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗺𝗲𝘁𝗮𝗹𝗶𝗰 𝗹𝗮 𝗽𝗮𝘀𝗮𝗷𝘂𝗹 𝗗𝗼𝗺𝗻𝗲𝘀𝘁𝗶
✔ Peste 2 săptămâni, la data de 24 februarie, compania care produce tablierul metalic pentru construirea suprastructurii pasajului de la Domnești va începe livrarea componentelor metalice în șantier.
⚠️ Între timp, continuă armarea, cofrarea și turnarea culeelor și a pilelor spre Bragadiru, Sectorul VI și Centura Capitalei.
⚠️ A început decopertarea capetelor de piloți în vederea realizării radierelor pentru pilele spre Domnești.
⚠️ Continuă realizarea rețelei de canalizare pluvială înspre Bragadiru, în paralel cu Centura Capitalei."

https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu/posts/1409318279408053
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

nu am Facebook si nu pot deschide link-ul.....oare unde e produs tablierul?

Multumesc anticipat.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul


TibiV

@adiarc,

am copiat integral textul.
Doar pozele cu Scriosteanu dand indicatii in santier nu le-am pus...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Scuzați parbrizul murdar, nu plănuisem să trec pe la Domnești dar pentru că am plecat un pic mai devreme mi s-a părut un pic mai liber și am zis să mai vedem care-i treaba:


minisoferul

Din mesajele de saptamanile trecule ale domnului Scriosteanu, astazi ar trebui sa inceapa livrarea componentelor de teblier metalic pe santier. Este interesant de urmarit.

carutasul

la asta mă gândeam și eu, dar eu trec doar când am drum pe acolo, că nimeni nu se bagă în nebunia aia de plăcere :)

TS30

Quote
Pe șantierul de la Domnești, la prima oră
✔ Au fost finalizate suprastructurile la rampa de urcare dinspre A1.
⚠️ Lucrăm, în continuare, la realizarea canalizării pluviale înspre Bragadiru, în paralel cu Centura Capitalei și am început realizarea canalizării pluviale spre Domnești.
⚠️ Am început turnarea fundațiilor pentru paleele (eșafodajele) care vor susține provizoriu elementele metalice de suprastructură a pasajului, pe zona Bragadiru.
⚠️ Încă lucrăm la devierea rețelelor de utilități spre Domnești.

@sursa Facebook IrinelScriosteanu

NGC

Astazi a fost lansata licitatia [CN1029060] "Elaborare Studiu de Fezabilitate pentru conexiunea proiectului "Penetratie Prelungirea Ghencea – Domnesti si Supralargire Bulevardul Ghencea intre Strada Brasov si Terminal Tramvai 41" cu proiectul "Pasaj Suprateran pe DJ 602, Centura Bucuresti-Domnesti"".

Valoare estimata: 139.255,00 RON fara TVA

Durata contractului: 3 luni

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 08.04.2021