Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

:lol:

^^ Vorbesti de podul nou peste canal (Dunare-Marea Neagra) facut de Apolodor?

GDPR

@esendy, am eu niste vesti despre bretea:

QuoteDin pacate, in prezent, suntem in acelasi stadiu pe care vi l-am comunicat in adresa anterioara.
Obiectivul este, in continuare, in procedura de receptie la terminarea lucrarilor.
Daca intervin modificari, vom anunta.


Va multumim pentru intelegere!

Birou Comunicare
0241.60.15.25
www.portofconstantza.com
www.facebook.com/ConstantaPort


Ma rog, daca se pot numi vesti.

JohannDB

Văd că și CNADNR, prin Comunicatul din 11.03.2016 prelungește interdicția traversării Podului de la Agigea (DN 39 peste canal la Selgros) până în 15.04.2016, pentru vehicule cu MTMA egală sau mai  mare de 5,0 tone!  Pentru asta, pe mai departe "turism" prin Dobrogea de Sud pe la Mereni-Topraisar-Cobadin-Ciocârlia-A2...
  Avem un pod nou, dar n-avem legătură...aduce a "copy/paste" cu Gilău-Nădășel, fără pod la Gilău peste Someș (nu cred că s-a modificat ceva și n-am aflat).

esendy

@adrian merci. daca ar fi avut bun simt si-ar fi asumat ceva mai concret . . . dar in romania.... fara asteptari!

rocklee

#1594
adrian  :gj: :thumbsup: :cheers:

nici o noutate de pe bucata de la a1 spre benzinari  ???

GDPR

#1595
Acolo s-au montat borduri si se lucreaza la trotuar pe o mica portiune de drum. Ar mai fi si rampa pasajului de langa Dragomiresti unde se lucreaza la un mic zid de sprijin. S-au betonat cinci tronsoane din zid. In rest pauza totala...

Uite o poza cu zidul postata pe metrouusor de utilizatorul @shoppy:



slartibartfast

Quote from: rocklee on March 14, 2016, 10:10:31 AM
sursa..

http://ph-online.ro/administratie/item/68592-cum-arata-acum-sensul-giratoriu-suspendat-de-la-paulesti


"Lucrarea urmează să fie inaugurată pe 2 aprilie 2016"

Ca să nu zică lumea că e păcăleală, sau ca să prindă toată săptămâna lucrătoare?

adiarc

oare au remediat rampele acelea oribile,daca tot fac receptie de 4 luni incoace ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Horațiu 87

#1599
Quote from: adrian rosca on March 16, 2016, 03:14:00 PM
Am onoarea sa va dau urmatoarea veste:  :D

asta e un comunicat de presa dat la misto, pentru ca nu scrie data cand va fi deschis traficul  :lol: :lol:

GDPR

#1600
Textul mailului primit suna asa: "Azi s-a deschis circulatia pe Breteaua rutiera de conectare cu DN 39. Am atasat comunicatul."

@Harry sau altcineva din zona ar putea da o fuga pana acolo ca sa vedem si niste imagini. Multumim anticipat!

TibiV

O stire pe jumatate CF, pe jumatate rutier...

http://www.agerpres.ro/social/2016/03/17/traficul-feroviar-intre-statiile-blejoi-si-ploiesti-va-fi-intrerupt-in-perioada-18-27-martie-2016-09-34-02

Quote
Traficul feroviar va fi întrerupt în perioada 18-27 martie, între orele 8,00 și 20,00, între stațiile Blejoi Sud și Ploiești Sud, din cauza unor lucrări de reparații la pasajul peste calea ferată din comuna Blejoi, se arată într-un comunicat al CFR SA, remis, joi, AGERPRES.

"În perioada de execuție a lucrărilor, pentru călătorii din trenurile care au trasat graficul de circulație prin această zona, se va asigura în perioada 18-21 martie transbordare cu un automotor special, între stațiile Blejoi Sud și Ploiești Sud, călătorii fiind însoțiți până la automotor de personalul feroviar", se arată în comunicat.

De asemenea, traficul rutier va fi închis în zona intersecției DN1B km 5+790, acesta fiind redirecționat pe ruta ocolitoare DN1A, km 90+560 (Boldești — Scăieni + Pod Teleajen) — DC 159 — DN 1B, km 11+500 (Bucov), în perioada 18-27 martie 2016.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Video cu breteaua de legatura cu DN39:

Vad ca giratoriul de la capatul autostrazii e in continuare praf, iar intersectia cu strada din zona rezidentiala e criminala, e o lipsa totala de vizibilitate din cauza panourilor fonoabsorbante.

Europiu

"Unfortunately, this video is not available in your country because it could contain music from SME, for which we could not agree on conditions of use with GEMA"

Nu stiu cine este autorul video-ului dar repet ce am mai spus: pentru cei din alte parti ale lumii, astfel de mesaje sunt frustrante.

Da, multi dintre voi, forumistii de acasa, deja folositi library-ul youtube sau, in fine, cantecele neproblematice, motiv pentru care va multumesc, dar n-ar fi rau sa devina o practica generala.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).