Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 4 Guests are viewing this topic.

JohannDB

Tot la Chețani, supratraversarea A3 a DN 15 la intrarea în localitate......Sâmbătă 02.03.2019
     ..........................................................














Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

Aceeași zi de Sâmbătă 02.03.2019.... Șantierul supratraversării DN 15 peste A3 între Chețani și Hădăreni....

Pe dreapta sensului de mers....








Pe stânga sensului, cu apusul de soare.....


Tot pe dreapta...grinzi pentru asamblare...



Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

Chețani/Hădăreni supratraversare DN15...Sâmbătă 02.03.2019

    Grinzi pentru pus în operă, pe stânga sensului spre Hădăreni....











  Pentru conformitate, suntem-intrăm în Hădăreni.



Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

Ieșirea din Hădăreni, spre limita de județ, la șantierul supratraversării A3 peste DN15, acum o săptămână, 02.03.2019......
                   ...........Lucrurile par încremenite....Nimic nou......

Două imagini pe stânga sensului





Și imagini de pe dreapta sensului.....






Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

DN15 la viitoarea supratraversare a A3 la Luna-Câmpia Turzii, cu o săptămână în urmă, la început de Martie, 02.03.2019....o Sâmbătă liniștită și caldă.......
















La devierea DN-ului mai e până la închiderea actualului drum.....


  Din ce se vede se lucrează la sudarea grinzilor.....






Powered by API/PUM imgur uploader

În mare asta este situația pe acest sector.... Într-o săptămână nu s-au schimbat multe; am avut numai o vizită de lucru.....
    Legat de zona de lucrări de aici de la Luna-Cp.Turzii, încă prin Noiembrie trecut, vedeam parașutiștii militari în aplicații cu desantare din avion pe dealurile de la Luna/Luncani peste Arieș....

pentium10

La Bogata nici o miscare in ultima saptamana, nu exista semn ca ar veni grinziile.
Si au fost cateva utilaje parcate, si alea au disparut, e pustie de tot.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

florians

Nici o noutate de la Biharia- Bors?

Ciprianul

Pe Biharea -  Bors cred ca se asteapta finalizarea proiectari din partea constructorului. si ceva autorizari. Momentan doar lucrari de pregatire a drumurilor tehnologice si depozitare de materiale.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Serban

Cu intrarile de urgenta de pe Bucuresti - Ploiesti nu se mai intampla nimic? Se intra si se iese ca la balamuc pe acolo.

Cristi N

As zice ca s-a banalizat folosirea lor ca sa nu mai spun ca de obicei le folosesc si baietii cu radarul. La un acces sta un logan bleumarin cu pistol si la urmatoarea iesire de urgenta este comitetul de premiere. Weekend-ul asta nu stiu ce s-a intamplat si se mutasera la iesirea din ultimul spatiu de servicii spre Ploiesti si premierea se facea unde se termina banda de urgenta inainte de giratoriu cu Centura de Vest a Ploiestiului.

In alta ordine de idei, nu se vede aproape nici un progres la capitolul iluminat. Dintre cele 4 noduri de pe portiunea veche doar la Gherghitei functioneaza iluminatul. Pe tronsonul DNCB - Popasului e in continuare bezna dar am vazut multe lampi cu capacul alb de plastic deschis. Acum nu stiu ce sa cred, daca lucreaza la ele si d-asta au ramas deschise sau nu au fost montate bine de la inceput si le-a deschis vantul.  :hm:

panda_no 5

Nu lucreaza nimeni la ele.
Sunt date peste cap de vant de mult timp.

cmd

In alta ordine de idei - mai are cineva vesti despre loturile 3A2, 3B1, 3B2.... ?

Ionut

Pai ar trebui sa se publice licitatiile... asa era vorba ca CNAIR a corectat ce a cerut ANAP (a respins o data documentatia) pentru cele 3 licitatii (Nadaselu-Suplacu, doar 3 segmente din distanta). Asteptam, ca deh, ce sa facem.

GDPR

Na ca a trecut si termenul estimat de Serbanescu la inceputul lui ianuarie:

Quote,,S-au furat circa 4 kilometri de cabluri și siguranțele, rămâne ca Poliția să stabilească cine și când le-a furat. Noi am vorbit cu cei de la Aktor, ei le vor înlocui, estimez eu personal că în aproximativ două luni totul va reintra în normal", a spus Șerbănescu.

Acum pe bune, voi chiar mai credeti ceva din ce zice baiatul asta?

dragos76