Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 22 Guests are viewing this topic.


Ionut

Estimarea cu emiterea AM nu este o noutate, este o promisiune veche. De fapt, vă ziceam chiar eu la început de 2018 ca unii promit ca iese AM în iunie-iulie 2018. Evident, nu s-a întâmplat. Probabil că nu va iesi nici până în decembrie. Mai vedem.

Eu zic, încă o dată, ca NU va iesi AM anul ăsta. Vedem de Revelion.

flashu74

La viaduct Bejan LD4 astăzi 7 grinzi.

flashu74


flashu74


udar

Pe lotul LD3 stau asa de prost la scurgeri ca la ploile care au fost si urmeaza ii trimite in urma cu cateva luni......
Tare prost si neingrijit se  lucreaza pe acest lot , pacat de timpul pierdut.

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


alexandruduma


flashu74

Multumesc alexandruduma. Se vede mai bine aranjata. Mai o imagine din alt unghi.



Powered by API/PUM imgur uploader

pbh


udar

^^^^
Quote from: flashu74 on July 09, 2018, 08:45:31 PM
S-au oprit la 2 buc. Au incarcat 2 pentru dimineata.
Le numeri si pe astea 2

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


flashu74

Ieri au ridicat 2 bucati si alte 2 erau puse in acele camioane lungi pentru astazi. Azi au ridicat in total 7. Deci si pe cele doua pregatite. Bineinteles ca astazi pe seara erau pregatite alte 2 deja pentru maine dimineata. In total ridicate ieri si azi sunt 9.

voicul

In ritmul asta in 3 zile termina tot, nu?

flashu74

Este acea pila decofrata de curând. Sunt și eu curios dacă mâine pun pe ea. Oricum merge repede. Sunt impresionat. DEME lucrează repede. Întreruperile de trafic scurte. Practic acolo fiind un semafor de circulație alternativă, aproape insesizabile.

SB76UFO

LD3 - mai e mult pana departe!!!
In momentul acesta, cred ca si cu o mobilizare cu mult peste ce au acum in teren, nu au sanse sa mai termine anul acesta.
Oricum, nu cred ca se vor mobiliza mai tare, cat despre sectiunea E de pe LD2 20 22 e un vis.
"Prostia este eternă și invincibilă"

vancouver

LD2 sectiunea cu tuneluri, luati 2028 ca varianta realista + mai tarziu daca apar cazuri exceptionale, gen anulare licitatie dupa contestatii sau reziliere constructor sau altele asemenea. Mai devreme de 2028 doar o minune.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.