News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

carutasul

Deja aţi ajuns la bancul cu Domozină, la care vine antrenorul Craiovei: "frate, las-o mai încet că nu se pot tine jucătorii după tine!" :) Din câte văd pozele sunt făcute în locuri relativ diferite, din punctul meu pot să fie cât de multe ....  Numai să nu se apuce de cărat balast cu "furia", că pare în stare....

dorum

@ Stefan Tudor

Crede-ma ca de obicei nu intru in polemici inutile... insa partea cu parere-impresie mi se pare cam ironica si nu accept astfel de replici.
Ceea ce am sustinut, consider ca are o baza... eu mi-am spus punctul de vedere si ma opresc aici.

Europiu

Quote from: horatiu.cosma on October 16, 2017, 10:02:20 PM
Opinia mea e că reportajele foto prea dese ajung să banalizeze fenomenul, fiindcă în mod evident nu există avans de la o zi la alta.

Sunt de acord ca principiu. Pe de alta parte, s-a intamplat sa va dezamageasca rocklee? Eu zic ca este destul de selectiv cu ce posteaza pe forum. Chiar cand o face la interval de o zi-doua, de regula ne arata zone diferite (ca si acum, dealtfel). :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

TibiV

rocklee,

daca ai posta poze cu "pisi in club" (nu cu PiSi, ca nu incape in club...) ne-ai plictisi...

Dar cum nu nu am gasit astfel de poze, nu te opri !...
Reportajele tale sunt oricum, dar in mod sigur NU sunt plictisitoare !  (sau cel putin mie nu mi se par a fi... )

(Vor deveni plictisitoare doar ATUNCI cand LD4 va fi circulata zi de zi, zi dupa zi... Dar feeling-ul meu spune ca batranul rockleee NU se va complica cu "ce frumos se circula pe autostrada".... ;) )

:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

patratel_ro

rocklee,
+1 ,
nu te lasa, eu urmaresc cu mare interes postarile tale si sper sa ramai la fel de activ ca si pana acum.

SkyPilot

rocklee,
+1 (6349) si de la mine!
Eu apreciez toate imaginile tale, inclusiv cele luate in conditii mai putin bune (intuneric, viteza)!
:cheers:

ladposta

rocklee - nu te opri. Macar asa vad si eu ca se lucreaza si ca mai este o speranta. O speranta ca intr-o vara/iarna voi putea circula pe autostrada de la Eindhoven la Cluj sau de la Viena la Cluj si inapoi.

Reportajele tale si ale celor care posteaza poze si filme tzin vie in mine (si indraznesc sa spun in noi) speranta ca vom circula civilizat si in Romania.

Multumesc din suflet si te rog sa continui sa pui poze si sa faci reportaje.

pentru cei care se simt plictisiti de atatea poze si filme am doar un sfat: nu va uitati si veniti pe forum doar daca va intereseaza ce se posteaza aici.

elphax

#9487
^^
Serios?  Prea multe poze?  Și prea des?  Ai prefera sa vezi 2 poze la 2 săptămâni?
Fără supărare,  mai bine faci tu pauze mai dese dacă nu vrei sa vezi ca azi a mai fost așezată  o grindă.
Unii sunt pasionați de aceste imagini noi zi de zi.  Alții sunt pasionați sa facă excursii pe șantiere și poze. Dacă tu vrei sa vibrezi mai rar atunci cauta pisici pe Youtube în loc sa ii faci pe ceilalți sa se simtă aiurea

Quest

#9488
^^
Eu demult am vrut sa spun asta, dar recunosc ca mi-a fost jena, la o adica cind vezi ca Rocklee a acumulat peste 6000 likuri pe pozitiv, adica lumea, noi colegii sai de forum ii apreciem efortul, e o chestiune sensibila. Plus ca ma stiu si personal cu el, am mers la o cafea in mall-ul devean, am vorbit despre familiile noastre. Mai vorbim din cind in cind si la telefon. Nu e simplu, Rocklee e un sufletist de mare anvergura, dar si Horatiu are dreptatea lui...

Rufy, nu te supara pe mine...
Common sense will get you far !

dr4qul4

#9489
Quote from: rocklee on October 16, 2017, 10:34:19 PM
si ultimile imagini din goana masini 


@Rocklee, unde e poza asta facuta? Intreb pentru ca nu am mai vazut zona pozata si am impresia ca e pe langa lilieci.
@altii, tare as vrea sa va testati suspensiile prin coclaurile astea.

In timp ce unii considera ca "streseaza contructorul" eu consider ca un asemenea constructor nu are de ce sa fie stresat si orice poza ii aduce un castig de imagine. Stresant e pentru cei care freaca menta, nu pentru UMB.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Cozak

Iar ati gasit voi un subiect sa va luati de rocklee. Parca va consuma voua benzina, timpul si banii. Rocklee e un adevarat pasionat si aici are foarte multi fani. Eu sunt unul dintre ei si il urmaresc de fiecare data foarte atent. E printre putinii care se opresc , se dau jos din masina si pozeaza locurile pe care ochiul nostru, din viteza masinii nu le vad. Si  noi existam prin aceste poze.
Rocklee, toata stima!

mspescaru

Rocklee, multumim pt toate fotoreportajele. Nu ne plictisesti, din contra ne bucuri cu fotoreportajele tale. Sa ai multa sanatate si sa mai poti face asemenea fotoreportaje!!! :) :) :)
Sa ai o zi buna!!!

captiva

Rocklee, tine-o tot asa! Pe  mine unul nu m-ai plictisit niciodata

Granata06

Nici pe mine. Ma bucur ca vad aproape zilnic cum se desfasoara lucrarile. Esti tare rocklee!  8)

iuli

Hai ca intru si eu in polemica.

Apreciez pasiunea lui rocklee si tot ce a facut pentru comunitate. Dar... ce e prea mult e prea mult. Nu e ca si cand se intampla ceva notabil in fiecare zi. Inteleg daca era un bloc si in fiecare zi mai aparea un etaj nou, sau se face un pasaj si in fiecare zi mai apar vreo 10 metri, sau e lot atat de mare incat mereu apare ceva nou. Acum sincer, la constructia de autostrazi nu se vad progrese atat de mari de la o zi la alta si nu pot fi prinse in poze. Terasamentul creste in fiecare zi cu cativa centimetrii? O vizita de la o saptamana la alta pe intreg lotul va face care progresele sa fie mai vizibile mai clare, se pot face un timelapse, mai ales in puncte cheie.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog