Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

voicul


RobertH

Doar ca idee eu mi-am salvat harta CESTRIN ca Bullshit CNAIR :lol: . 80% adevar, 20% minciuni si toate reprezentate oribil .


ijwtsh

^^ Daca UMB nu are autorizatie de constructie, cum de au putut intra pe teren?

dorum

face studii geo aprofundate... e mai ok asa sa sapi sa vezi cum e terenul decat sa forezi in cateva locuri

Bachus01

Sau au primit ceva informatii precum ca sunt lilieci prin zona si acum verifica fiecare m2 ?

dorum

#27020
corect... doar muta zeci de mii de mc pe zi si daca constata ca ceva nu e OK, pun pamantul la loc

dargauda

Luna viitoare ar trebui sa intra in pine si turcii de la Nurol,normal au trecut cei 6 luni de proiectare si urmeaza cei 12 luni de executie. Daca vor sa lucreze.. ?  :)

florin74

 Au facturat avansul (15%), deci se pare ca sunt interesați.

mihaihedes

#27023
Am trecut azi dus întors de la Cluj spre Zalău.
Deci lucrează UMB pe sectorul Nădășel-Topa Mica de te sperii, efectiv au mutat bucăți întregi de deal. Nu este kilometru să nu fie basculante și escavatoare (și nu 2-3). La ora 18:30 când m-am intors lucrau fără gând de oprire.
E incredibil cum se lucrează raportat la țara in care trăim.
Am văzut filmările din dronă dar când chiar treci pe acolo....efectiv ramai mască. Efectiv e jihadul săpăturilor in sensul bun binențeles.

Nu am putut face poze că eram la volan.

razvan96

^^^ Nu au trecut cele 6 luni de proiectare la Nurol. Sunt 6 luni de la ordinul de incepere, nu 6 luni de la semnarea contractului. Or pentru ordin de incepere ai nevoie de exproprieri facute.

alexV

Quote from: ijwtsh on March 13, 2021, 06:26:46 PM
^^ Daca UMB nu are autorizatie de constructie, cum de au putut intra pe teren?

Sunt sanse sa se emita AC saptamana viitoare, pe sentorul Nadaselu Mihaiesti.
Inca nu a dus UMB proiectul pt obtinerea AC la Bucuresti.

dargauda

^^razvan96,daca n u au proiectul(predat) dupa ce se face exprprierile?
Ca parca HG pentru expropriei a fost emis.

marinul

Quote from: dorum on March 13, 2021, 06:55:15 PM
face studii geo aprofundate... e mai ok asa sa sapi sa vezi cum e terenul decat sa forezi in cateva locuri

Apropo de forat in cateva locuri, se pare ca Selina a ajuns cu studiile geo pana in partea cealalta denumita Chiribis in contract

TibiV

Am crezut ca am postat pe A3, dar vad ca am gresit "destinatarul".

A3, Nadaselu-Mihaiesti, filmare din drona facuta de UMB:



Cred ca va merita sa urmarim pagina Youtube a UMB Grup:
https://www.youtube.com/channel/UCwvVbCWNlYCnTWC77nuFWew/videos
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vladioan_bv

terenul pe care muta pamantul in exces e expropriat? sau care este procedura in aceasta situatie?