News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 18 Guests are viewing this topic.

Dominik

#16590
Cristi Deme ceva vesti de la Gilau ? Se pot apuca saptamana viitoare de ultimele 4 deschideri spre Cluj sau inca nu e betonul intarit cum trebuie pt o asemenea sarcina ??
You're in Steelers Country

ciprebbe

V-a placut vartejul de la min 5:48? 
Noroc ca a trecut peste terasament si se vede forma lui . E usor de ocolit  cu drona cand il vezi, cand nu il vezi te miri ca nu te asculta comenzile :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

"Proiectare si executie pentru finalizarea Autostrazii Brasov - Tg. Mures - Cluj - Oradea, Sectiunea 3C: Suplacu de Barcau – Bors (km 4+200 - km 64+450): Lotul 1 - Subsectiunea 3C1: Suplacu de Barcau - Chiribis (km 4+200 - km 30+550); Lotul 2 - Subsectiunea 3C2: Chiribis - Biharia (km 30+550 – km 59+100); Lotul 3 - Subsectiunea 3C3: Biharia - Bors (km 59+100 – km 64+450)"

Quote from: AlexAllex on February 19, 2018, 09:15:31 PM
Avem komunikat:

[...]

Pentru Lotul 1 (subsecțiunea 3C1), Suplacu de Barcău - Chiribiș (km 4+200 - km 30+550), cu o valoare estimată de 377.650.582,54  lei, fără TVA, au fost depuse următoarele oferte:

Asocierea CONSTRUCTII SA - HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D.
NUROL INSAAT VE TICARET ANONIM SIRKETI
Asocierea OLIVIERI COSTRUTTORI SRL - IMPRESA DI COSTRUZIONI ING. E.    MANTOVANI S.p.A - DE SANCTIS COSTRUZIONI S.p.A.
Asocierea TRAMECO SA - VAHOSTAV -SK, a.s. - DRUMURI BIHOR SA - DRUM    ASFALT SRL - EAST WATER DRILLINGS SRL
VIAROAD SRL


Lotul 2 (subsecțiunea 3C2): Chiribiș – Biharia (km 30+550 – km 59+100), are o valoare estimată, fără TVA, de 454.414.271,15, iar pentru proiectarea și execuția acestuia au fost depuse 7 oferte:

Asocierea CONSTRUCTII SA - HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D.
Asocierea IC ICTAS INSAAT SANAYI VE TICARET A.S. - TANCRAD SRL
NUROL INSAAT VE TICARET ANONIM SIRKETI
SBI INTERNATIONAL HOLDINGS AG
Asocierea SA&PE CONSTRUCT SRL - SPEDITION UMB SRL – TEHNOSTRADE SRL
Asocierea STRABAG SRL - STRACO GRUP SRL
Asocierea TRAMECO SA - VAHOSTAV -SK, a.s. - DRUMURI BIHOR SA - DRUM ASFALT SRL - EAST WATER DRILLINGS SRL


Pentru Lotul 3 (subsecțiunea 3C3) : Biharia - Borș (km 59+100 – km 64+450), cu o valoare estimată de 159.223.476,08   lei, fără TVA , au fost de asemenea depuse 7 oferte:

ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI ARL CLUJ S.A.
Asocierea CONSTRUCTII SA - HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D.
Asocierea IC ICTAS INSAAT SANAYI VE TICARET A.S. - TANCRAD SRL
SBI INTERNATIONAL HOLDINGS AG
Asocierea SA&PE CONSTRUCT SRL - SPEDITION UMB SRL - TEHNOSTRADE SRL
TIRRENA SCAVI S.p.A.
Asocierea TRAMECO SA - VAHOSTAV -SK, a.s. - DRUMURI BIHOR SA - DRUM ASFALT SRL - EAST WATER DRILLINGS SRL


Am uitat sa va spun ca saptamana trecuta s-a incheiat oficial etapa de evaluare tehnica (+ DUAE). Ne pregatim de contestatii.

pentium10

ma surprinde constructorii de pe Lot 1
oare o fi prea mic suma estimata?
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

florin74

Sunt problemele mult prea mari pe acel lot. Si lumea s-a ferit ca de dracul de el, fiind si pe Ordinul 600 tipul de contract (campul de sonde de Suplacu)

voicul

^Ne pregatim de contestatii, pentru ca o sa fie declarati castigatorii, nu?

realfanady

@NGC: cand aflam castigatorii pe cele 3 loturi?  :D  :D Nu mai am rabdare, de-abia astept.  :excited: :excited: :excited:

udar

Nimic de la Gilau !?

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


alexV

La Gilau macaraua alba e montata la deschiderea 1 dinspre Cluj, si auto macaraua e relocata si ea sus pe culee, tot asta dinspre cluj. Deci sunt deja relocate. Eram in mers si nu am reusit sa vad daca au si ridicat deja grinzi.

TibiV

#16599
Am impresiia ca Cristi Deme "tace malc" asa, "on purpose".
Cand va posta ceva va rupe "gura targului"... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexandruduma

#16600
Un pic de răbdare va rog :)



Powered by API/PUM imgur uploader

drrond7

Felicitari ptr. achizitie! S-o folosesti sanatos si fara evenimente! Si sa ne bucuram si noi de ea, asa... indirect! :gj:
Carpe Diem!

alexandruduma

Multumesc. O sa incerc sa va bucurati si "direct", eventual un live feed pe YouTube Duminica.

pescar23

#16603
in final tot am reusit,nu arata prea bine ce este acolo pt asta se fereste toata lumea de acest tronson.
























ciprebbe

Ce nu arata prea bine si de ce s-ar feri de ce e in poza. Zici ca e facuta la Gilau si uite ce nu au fost probleme.
Acolo lumea se fereste de campul de sonde din capatul viaductului mare si nu de grinzile si terasamentele facute de Bechtel iar Deme a demonstrat tuturor ca nu e nevoie de lansator ca sa le ridice pe pozitie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe