News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 47 Guests are viewing this topic.

Daniel_I

Cred că ne scapă esențialul. Nu contează dacă autostrada se va deschide pe 30 Septembrie sau pe 30 Septembrie + 10 zile, ci că după deschidere ei nu va apărea iarăși vre-o crepaturã care va duce la inchiderea ei.
Din ce se vede din teren, nu există motive de suspiciune nici legate de termen și nici de calitatea lucrărilor.
On The Road

GDPR

#30301
Quote from: adiarc on September 20, 2016, 09:34:31 PM
Facem....oricum daca nu va fii chiar la 30 inaugurarea

Ai uitat ca inaugurarea e pe 31?  ;)

TibiV

Ne-am concentrat toti pe groapa.
Dar va ma amintiti de acest comunicat din 12 august 2016 ?...
Quote from: TibiV on August 12, 2016, 11:06:53 PM
http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/1_Orastie%20-Sibiu%2012_08_2016.pdf

Quote
Pentru ca deschiderea traficului să se desfăşoare în condiţii de siguranţă, CNADNR a optat şi a hotărât
ca refacerea celor 200 de metri să se realizeze concomitent cu cele 10 puncte cu alte deficienţe identificate
pe acest tronson
. Monitorizarea, testările şi verificările care vor urma vor fi garanţia pentru un trafic
desfăşurat în condiţii optime.

Stim ceva, oris'cat de putin, despre celelalte 10 puncte ?...
Care au fost problemele, in ce stadiu sunt acum ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

CristiM

Pai dupa cum spunea rocklee la vizita lui la  groapa a observat ca se lucra si pe alte portiuni din tronson, poate ca e vb de celelalte puncte cu probleme, caz in care la redeschidere ar putea fi totul in regula.
"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

adiarc

#30304
la Cunta alunecarile pe ambele parti sunt practic rezolvate,asa ca raman ceva probleme la debleul Aciliu,partea cu,CF ( e neaparat necesara piatra sparta in craterele formate),finalizare santuri scurgere in aceasi zona,betonare con viaduct Aciliu spre Sibiu si ceva rosturi de dilatatie la cateva poduri.Daca s-au facut sau nu....asta nu stiu ,dar voi incerca sa aflu  :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Si cand am filmat se lucra in mai multe puncte. Se reface mult din uzura pe tot lotul. Bataie de joc ce au facut italienii pe tot lotul. Pare mai rau ca Buc-Pitesti la denivelari.
Trebuie facute si rigolele pana vine iarna. Daca raman asa apa se va infiltra sub autostrada si nu va fi bine.
Vom mai incerca o filmare inainte de 30 (31 :)) ) septembrie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


cmd

E clar atunci - ăia sunt specialiști în promisiuni - îl dibuiau pe Homor dacă era ceva. Cam ca la detectorul de minciuni :-)

Sent from my Coolpad 7320 using Tapatalk


mishu77

Dupa filmuletul din 20 septembrie nu cred ca o sa fie gata portiunea de 200m la 30 septembrie, dar asa cum au zis si altii atata timp cat se lucreaza nu mai conteaza 1-2 saptamani in plus.

Daniel_I

Joi 29 Septembrie după masă, înainte cu o zi de termenul anunțat, aș merge in zonă să fac fotografii și să văd starea lucrărilor. O să merg 100 %
Dacă sunt colegi interesați vă rog să ne organizam.
Știu că majoritate o să vreți să fim acolo pe 30, dar eu nu o să pot.
On The Road

Dominik

#30310
A1 Lugoj-Deva lot 3 via DRDP Timişoara





You're in Steelers Country

Dominik

#30311
A1 Lugoj-Deva Lot 2 Coşeviţa - Traian Vuia via DRDP Timişoara


Montare parapet în zona mediană (km 27-28)


Panou ITS de tip VMS (km 28+300)


Așternere strat uzură (MASF16)


Turnare betoane la șanțuri (km 34)


Turnare rigolă de acostament (km 42)


Montaj stâlpi iluminat (pod km 39)


Pregătire taluzuri pentru îmbrăcare cu pământ


Așternere strat de uzură (MASF16)
You're in Steelers Country

AndyM09

Sincer... sunt singurul care considera ca pe OS3 ar putea lucra mai multi muncitori in acelasi timp?
In primele doua saptamani au bagat tare, dar parca in ultima perioada au lasat-o mai moale.

GDPR

#30313
^Ar fi interesant de stiut daca si-au platit furnizorii. In general, accelerarea implica si sa fii mai deschis la punga, ca de exemplu sa faci platile in 2, hai maxim 3 saptamani.

GDPR

#30314
"Buşe a afirmat că, deşi Master Planul prevedea ca autostrada să fie finalizată în anul 2022, angajamentul CNADNR este să o termine în 2021, cu un an mai devreme."

http://www.mediafax.ro/social/autostrada-pitesti-sibiu-va-fi-finalizata-in-2021-a-anuntat-sorin-buse-ministrul-transporturilor-15742501

M-am saturat de promisiunile fara acoperire venite de la Homor, asa ca daca pe 30 (pardon 31) OS3 nu e deschisa traficului, sa plece! Tehnic vorbind, nu am nicio problema ca lucrarile sa mai dureze 1-2-3 saptamani in plus, dar Homor trebuie sa-si asume proprietatea cuvintelor. Nu vroiam sa mai postez ceva pe subiect pana pe 30, dar na ca m-am inervat  :)