News:

.

Main Menu

Drumurile Europei

Started by iuli, August 27, 2013, 07:23:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

#2085
Ce se vede in poza nu este o autostrada.

LE: am verificat și pe GMaps - cred că autostrada aE6 e cea din partea dreapta sus a pozei, în centru fiind vizibila o bretea / drum local.

gicu

Deci se întâmplă accidente tehnice peste tot. Îmi imaginez cât circ și discuții degeaba ar fi fost dacă era la noi asta.

tom_sawyer

#2087
Slovacia: partea de nord-vest a centurii Presov a fost dată în circulație. Este parte a Via Carpatia, include un tunel de 1155 m.
A fost semnat contractul pentru continuarea spre est a centurii, 10 km, ce include un tunel de 1917 m (cu roșu pe hartă).





https://ndsas.sk/storage/mapy/mapa-siete-14sep2023.pdf
https://ndsas.sk/stavby/dialnicna-siet

tom_sawyer

^ Video cu tronsonul nou deschis din centura Presov:


mariusbalasa

#2089
Cand turcii construiesc autostrazi la munte... :lol:

danutzu_1069

Aia nu este autostrada, ci un drum cu o banda pe sens, si se vede ca este defapt un torent care a "sapat" pe langa tubulatura prin care ar fi trebuit sa curga, râușor fiind...

TibiV

Și ce?... Asta nu mi se pare o scuză....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Titlul si descrierea.... tendentioase...

In alta ordine de idei... cu fortele naturii nu te pui...

S-au intamplat altele si mai grave, la case mai mari....  :)

panda80

#2093
Nu cred ca a fost postat pana acum un drum din Malta aici, am fost acum cateva luni pe insula si am condus destul de mult, filmul urmator cuprinde un traseu ce traverseaza insula din est catre vest, trecand si prin zona capitalei, La Valetta:


mariusbalasa


Daca urmariti cine si ce construiesc in Serbia...
,,Autostradă: Novi Sad - Ruma - Šabac – Loznica
Nu știu dacă alții observă, dar tot ceea ce fac azerbaijanezi este de înaltă calitate și la timp. Chinezii și în acest fel și în altul. Iar turcii sunt un dezastru. Nu știi cine este mai rău, Enka sau Tašjapi. Cred că cineva responsabil ar trebui sa se ocupe de asta.''

O intrebare pentru un prieten :
Enka sau Tašjapi ... Firmele astea au ajuns deja la licitatii in Romania ?

marinul

Enka a lucrat pt Bechtel la Gilau-Turda, probabil si pe Suplacu de Barcau-Bors se auzea ca inginerii sunt turci

reed

#2096
De prin Polonia.

panda80

#2097
Am condus pe autostrada prin nordul Frantei, din Valeciennes (aproape de granita cu Belgia), pana in Paris, pe A1, A2 si A3. Traficul in Paris a fost teribil, desi am tranzitat sambata dupa-amiaza, am avut nevoie de peste 2h pt. a ajunge din nordul orasului catre sud.


misiekwas

Polonia a deschis 246 km de drumuri rapide anul asta (din care 50 km de autostrada) și a atins borna de 5000 km. Sursa

reed

#2099
Proiectare prin Slovenia  :o mama ei de grinda de 40 de metri