Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 41 Guests are viewing this topic.

eloy

am vazut doar primul episod, dar atat vreau sa zic: cat de tare se vede podul peste Mures de sus!

panda05

#6451
acum si urmele ploilor











si cea mai urata :



IT Manager

ciprebbe

#6452
deja la filmul 2 se vad problemele..... ma ingrozesc ce va fi de la Sebes inspre Sibiu.
Macar Centura Sebes ( sau de la Cunta) pana la Deva sa avem gata in 2013.
La Geoagiu in 10 mai ne paste un giratoriu(sper sa ma insel si sa bage mare acolo pana la nod)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lautaxi

Mai repede de 15 iunie nu cred sa termine Strabag lotul asta.

alin_simeriaveche

tocmai asta am vrut sa spun. primele 2 loturi de pe orastie sibiu...este de lucrat si sper pana la sfarsitul anului 2013 sa fie gata

ciprebbe

#6455
Din ce am inteles de la eurocopter zonele mai problematice abea de la Sebes incolo apar( pe langa cele cunoscute).....deci 2014 spre Sibiu

Super si pozele tale panda05 cred ca dupa ce pun iarba pe acolo nu o sa mai fie problemele astea de la ploi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda05

IT Manager

Eurocopter

Hai sa fim seriosi, lotul I Strabag daca e gata in octombrie 2013 sa zicem merci. Lotul II Straco decembrie 2013 doar de la nodul Sebes-N pana la Sebes-E (sau bypass Sebes complet daca intra baietii foarte tare dupa ce termina pe Simeria-Orastie).

Loturile III si IV, 2014. Sau inaugurate bucatele din ele.

udar

^^^^^
ar fi super daca la sfarsitul lui 2013 vom scapa de Sebes si vom  avea Deva-Sebes gata , ne ramane pentru 2014 Sebes-Sibiu de finalizat.........

teocharis

#6459
Quote from: ciprebbe on April 17, 2013, 11:20:13 PM
deja la filmul 2 se vad problemele..... ma ingrozesc ce va fi de la Sebes inspre Sibiu.
Macar Centura Sebes ( sau de la Cunta) pana la Deva sa avem gata in 2013.
La Geoagiu in 10 mai ne paste un giratoriu(sper sa ma insel si sa bage mare acolo pana la nod)

la care nod te gandesti?

cel de la Aurel Vlaicu/Halta Geoagiu incepe tot cu un giratoriu!

panda05

cred ca de acum inainte din doua in doua saptamani - poze/filme o sa arate un progres semnificativ pe fiecare tronson pe care se lucreaza - daca se lucreaza in ritm sustinut si statul plateste la timp vom inaugura kilometri semnificativi anul asta.
Quote from: ciprebbe on April 17, 2013, 11:26:46 PM
Din ce am inteles de la eurocopter zonele mai problematice abea de la Sebes incolo apar( pe langa cele cunoscute).....deci 2014 spre Sibiu

Super si pozele tale panda05 cred ca dupa ce pun iarba pe acolo nu o sa mai fie problemele astea de la ploi.
IT Manager

teocharis

in alta ordine de idei, filmul arata ca racordul faimos al Cugirului la A1(in zona raului omonim...) a fost (inca) o petarda electorala...

Eurocopter

Pana la urma ramane pe maine dimineata urmatorul episod, pare sa mai dureze...

Noapte buna baieti! :cheers:

dorinparau

Noapte buna sa ai, felicitari ! Asteptam cu nerabdare :D  :cloud9:

panda05

noapte buna, multumim de efort ! O:-)
IT Manager