News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

alecu26

Ii WC. Adica ii buda...sau in Buda.

Coridorul 4? la revedere finantare de la UE?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

carutasul

Dacă e Buda, poate e satul pe unde intersectează A0 DN6 :)

adiarc

Quote from: TibiV on October 26, 2017, 10:17:15 PM
Incet, incet, am ajuns la vorba lui adiarc...

NU ai ce sa schimbi in CNAIR/CNADNR !
Totul la WC, tras apa, si facut ceva nou de la zero.
Adevărat. .....sa vezi ce se va întâmpla după ce pleacă actualii de la guvernare  ( tatucii lor )....
Vor pune iarăși frână totala  ( pe sistemul precedentului filipescu, care a refuzat sa semneze pt inaugurare ),ca cei ce vin după sa nu facă mare lucru....

Poate,dacă va exista o noua venire a celor care au fost în 2016, vor face ce trebuiau sa facă în primele 60 de zile de guvernare,indiferent de consecințe și procese - sa rada integral cancerul CNAIR    în paralel cu activare CNIR....de la zero
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

Pai e greu să faci asta fără puterea legislativă... să sperăm că următoarea dată o să iasă mai bine :)

alecu26

Și cu putere legislativa va fi greu sa faci asta. Rezistenta din sistem e fantastica. Solutia simpla e CNIR.  Și pe CNAIR sa îi lași cu denivelarile lui Salini și dezapazire
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cristi5

#9590
Autostrada facuta in 6 luni in China. Inspiratie pt lilieci?

Sursa Iubim Brasov Fb

Ionut

Cam asa va fi PiSi pe Valea Oltului. :)

gruiarew

Întreb aici să nu poluez aiurea pe A1...

Ce rol are pintenul ala din mijloc? Cel de deasupra de tot.

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Am pus-o si la "Economie..." dar este prea tare ca sa nu aiba mai multa "vizibilitate"...
Multumiri lupu.irimie ...

Quote from: lupu.irimie on October 28, 2017, 06:02:31 PM
Investitiile la AIHCB se trec pe stand-by.

"Aeroportul Otopeni nu face investiții, finanțează pensiile
Nouă firme din subordinea ministrului Alexandru Cuc au contribuit la bugetul de stat cu peste 456 milioane de lei, adică în jur de o sută de milioane de euro. Cei mai mulți bani au fost plătiți de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, care a transferat peste 171,9 milioane de lei. Pe locul secund se află compania Aeroporturi București, care a plătit peste 171,8 milioane lei, deși Aeroportul Internațional ,,Henri Coandă" are nevoie de investiții majore.
Președintele Asociației Piloților și Proprietarilor de Avioane din România, Radu Merica, a declarat pentru news.ro că a propus mai demult soluția construirii unui terminal nou pe ,,Henri Coandă". În plus, specialiștii din domeniu au recomandat ca șefii de la Aeroporturi București să implementeze mai multe măsuri pentru a reduce timpul de așteptare la punctele de control."
click aici pentru articol

Cred ca nu mai are sens sa precizez de unde au venit bani varsati in visteria statului pentru.... stim noi ce.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dumbravaandrei

Imagine surprinsa la studiile geo. Nespecificat daca pe PiSi sau A13 :D


alecu26

@gruiarew: este asa numitul sistem antiseismic. Proiectantii romani au o frica, ca in cazul unui cutremur, suprastructura ""va sari"" de pe pile, in sens transversal.

Aceasta problema e rezolvata in diferite moduri, dar intradevar acesta e unic ca si solutie. nu am mai vazut.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

NGC

Quote from: NGC on October 27, 2017, 11:58:50 AM
IVC

Quote from: alecu26 on October 27, 2017, 01:32:24 PM
Stati ca ne zice NGC ceva. Liniste sa auzim.

Mi-a placut asta. :lol:

Am zis in topicul podului de la Braila.

marisRO

Daca tot sunt alegeri la Deva ... terminam si autostrada ... poate poate ne voteaza cineva ... >:(

Tronsonul de autostradă dintre Piteşti şi Sibiu ar putea fi realizat cu fonduri atrase de la partenerii financiari europeni ai României, existând posibilitatea ca lucrările să fie încheiate până la sfârşitul mandatului actualei coaliţii, a declarat marţi, la Deva, preşedintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu.

Sursa: http://www.economica.net/tariceanu-tronsonul-de-autostrada-dintre-pitesti-si-sibiu-ar-putea-fi-realizat-pana-la-sfarsitul-mandatului-nostru_145528.html


NGC

Articolele nesemnate nu merita sa fie puse nici macar aici.

danutzu_1069

Asta e dus cu capul. Serios!!
Ce fonduri sa mai atragi cand se stie ca e deja cu finantare?
Si gogorita mai mare... "lucrarile sa fie incheiata pana la...." asta (coalitia) crede ca mai ia un mandat?
Sau e atat de naiv sa creada ca se rezolva pana la sfarsitul ACTUALULUI mandat??