Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

oneLess


Voicu

@danutzu_1069 exact așa și arată configurația propusă de @EugenRo.

Dar, la fel ca multe alte prostii proiectate, nu se va mai schimba nimic, oricât de bun simț ar părea o propunere sau alta.

danutzu_1069

#34742
@Voicu , da, 4 drumuri, dar dar unul din ele este intre doua care sunt la 90grd... Nu este ok nici asa...
Parerea mea...

LE: ca sa fie corect, si scuze precedentului user.

Voicu

^te-ai adresat altui user :)
Interpretarea mea a schiței în discuție este că ieșirea din autostradă nu ar mai avea nicio treabă cu giratoriul (1), trecând complet peste el și înțepând DJ exclusiv prin bretele.

EugenRo

@Voicu
Da, asta e interpretarea corecta.  :thumbsup:

Giratoriul propus in proiect este insuficient pentru atatea intrari si iesiri, unele prea in scurt:
https://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html?zoom=17&lat=47.152&lng=23.0367

De unde si nevoia ca A3 SA NU se descarce direct in giratoriul 1 ci sa il supratraverseze cu descarcare apoi in nodul trompeta propus

TibiV

Quote from: danutzu_1069 on April 02, 2024, 01:07:46 PMIntr-un giratoriu  este bine sa "intre" prea multe drumuri. Maxim 4 este rezonabil...

Cred ca ai pierdut un "NU" pe drum...

Adica banuiesc ca ai vrut sa scrii "Intr-un giratoriu NU este bine sa "intre" prea multe drumuri"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

esendy

este ridicol acel sens giratoriu care va deservi un municipiu; nu e ceva satuc

danutzu_1069

Da, asa am vrut sa zic... NU s-a pierdut pe drum... :lol:  :lol:  :lol:

ovicor

E, cumva, cu referire la DEx16 si coloana ce-l blocheaza la "varsarea" in A3 spre vama. Am ales sa postez aici fiindca pe A3 e problema ce "se propaga", doar, pe DEx16.
1) Ungurii au 4 porti pentru camioane, e important sa functioneze toate.
2)Cresterea capacitatii de stocare intre cantar si vama prin:
   2A)- extinderea benzii fiecarei porti cu 200m si un portal de intampinare cu evidentierea portilor functionale.
   2B)- Adaugarea inca unei benzi de stocare de la cantar pana in vama.
   2C)- Posibilitatea ocuparii B1 dupa cantar. In cazul blocarii cantarului, personalul acestuia sa poata solicita schimbarea utilizarii B1 pe portaluri si presemnalizarea pentru celelalte vehicule, pentru ca sirul de camioane la intrare la cantar sa nu se intinda pana la breteaua din DEx16.
Cred ca dupa Shengen vom mai avea de asteptat, sau pot interveni, ulterior, situatii cand se va institui control mai strict.
   

aby28


Ionut

Zborul cu avionul pe cei 319 km din A7 Pașcani-Ploiești a costat 6000 RON. Bani pe care-i găsim foarte greu în bugetul nostru. Așa că dacă vreți să filmăm din nou pe A7, dar și prin alte părți cu acces foarte dificil spre imposibil cu drona (pe proiectele de cale ferată, pe Sibiu-Pitești prin munți, de exemplu), atunci trebuie să donați. Fără donațiile voastre nu putem face aceste tururi de forță. Pur și simplu nu se poate, nu avem bani.

Donațiile pot fi făcute prin diverse forme, cea mai simplă și eficientă fiind donația directă în conturile noastre bancare în lei, euro sau dolari. Așa ajung toți banii la noi. PayPal și Patreon sunt, desigur, variante disponibile, dar acolo se opresc comisioane.

Vă mulțumim! Fără voi nu se poate, e foarte simplu.

PS: O să fac un mic spam să pun și pe alte thread-uri unde plănuim să zburăm cu avionul în funcție de ce bani se vor strânge. :)

Cristian 74


Aveți idee ce vrea să fie asta?




Powered by API/PUM imgur uploader

stangabriel

Rezervor de apă pentru umezit drumurile?

OnTheRoadAK

A3 | Suplacu de Barcău - Chiribiş 26,35 km Filmat complet , 06 Aprilie 2024 | Autostrada Transilvania


Cetatean

Ori penteu apa ori pentru emulsie sau bitum.