News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 20 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma


GAC

Pentru loturile 1 si 2 sud intrebarea este cat din balast s-a aprovizionat pana acum, ca sa ne facem o ideea cat mai dureaza.

shogom

Nu inteleg!
Sunt subfinantate lucrarile la A0? Am vazut ca si la A3 si A1 sunt propuneri de alocari sub necesar(conform colegilor care cunosc nevoile pentru loturile respective).
Ar fi de porc rau de tot, dupa ce in ultimul timp s a ales neghina din grau si chiar erau cativa contructori care faceau treaba excelenta(UMB, Porr, Strabag).



danutzu_1069

Nu uita ca exista si rectificari la buget....
Sa lucreze ei si sa "produca" facturi de toti banii aia si de mai multi bani si se vor gasi fonduri de plata....

Dragosdimitrescu

Sigur se vor face rectificari, dar in acest moment bugetul trebuie sa arate bine la totaluri si sa treaca de parlament. Apoi vor taia si regrupa alocarile prin iunie-iulie in functie de avansul lucrarilor.


dr4qul4

si actorii? Sau inca sunt dupa virgula?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GIV


razvan96

^^ Aktor au facturat 72 de milioane in decembrie pe A0 deci probabil se apropie de 10%. Doar ca prima modificare a stadiului fizic pe harta Cestrin vine mai greu. La UMB pe A3 a venit dupa 9 luni :lol:.

bekxy

Azi dimineață pe A3 curgeau camioanele cu balast spre București mai ceva ca beemvaiele. Cel mai adesea la 5 secunde apărea alt camion, dacă nu chiar 3 odată. Știu că s-a scris pe aici, dar am uitat... Unde e balastiera?

shogom

Sunt mai multe. Una e la intrarea in Nedelea(dinspre Floresti), Prahova.
E schimbat relieful in zona, sunt multe delusoare de balast(precum cel al antreprenorului "vizionar din Buzau).

ddfab

^^ erau pentru UMB sau pentru turci?

bekxy

N-aș putea fi sigur, dar la câte erau, cred că și și.

dr4qul4

Sunteti siguri ca aduc de la Nedelea? Sunt mai multe mai aproape, pe Ialomita (Gruiu, Podu Valeni, Poienarii Vechi, Ologeni) sau tot pe prahova ( Targsoru Vechi, Brazi). Si nu m-ar mira sa mai fi aparut vreuna mai aproape de A3
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

NGC

A0 Nord L3

Quote from: NGC on October 26, 2021, 10:22:31 AM
Vrabiutele spun ca oferta financiara a celor de la CHINA CIVIL ENGINEERING CONSTRUCTION CORPORATION este mai buna, dar cu toate acestea, noul castigator este ICTAS INSAAT. Trebuie sa ne asteptam la contestatii.

CCECC a contestat punctajul acordat la evaluarea tehnica. In functie de rezultat, ar putea ajunge chiar si pe locul 1.