News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

fay

Quote from: NGC on October 27, 2020, 04:56:34 PM
Mai trebuie asteptat cel putin o saptamana pentru decizia pentru A0N L1.

Mai avem ceva updates vizavi de contestatiile la CAB pt lotul 1 A0 Nord?

alext

Quote from: pasa_andrei on November 07, 2020, 06:04:23 PM
Primul videoclip din aceasta luna ne prezinta lucrari noi la nodul DN5 si noi descopertari si drumuri tehnologice in dreptul comunei Jilava.


In zona nodului DN5 erau un excavator si doua camioane pe partea dreapta a DN5, sens B-GR.

Bachus01

Asta e de rau , în niciun caz de bine. Mai multe utilaje vedem la o lucrare de DJ decat aici  . Speram sa vedem schimbări din primăvara.  Momentan imi mentin parerea cu riscul de a mai lua 40 dislike-uri.


halvatek

Quote from: Bachus01 on November 06, 2020, 08:57:09 AM
Momentan nu impresioneaza cu nimic . Foarte slaba mobilizarea .
Sa speram ca vor gasi subcontractori suficienti cat mai repede . Nu cred sa aduca utilaje din Turcia . Erau aduse pana acum .


30 luni au perioada de executie . Au prins cam prost momentul cu AC .

Buna ziua!
Azi am fost in portul Turnu Magurele de la Dunare. Pe langa punctul de frontiera si in zona trecerii cu ferryboat-ul , si la noi si la bulgari, erau cel putin 10 tiruri cu tonaj agabaritic, care transportau utilaje grele ( basculante, excavatoare, buldozare etc). Toate inmatriculate in Turcia si toate veneau la noi. Probabil ca este vorba de utilaje care vor ajunge pe acest santier.

danutzu_1069

Opaaaa, vin si cu utilaje....
Asta e de bine.

carutasul

"dar deschideți poarta, turcii mă-nconjor" :)  Să sperăm că asta îi va ambiționa și pe greci  :)

Ionut

Grecii și ambiția, baba și mitraliera.

Bachus01

Nu cred ca sunt pt A0 utilajele . Dacă au destinația finală Romania , poate sunt pt lotul A3 , contract semnat tot cu o firmă din Turcia.  Dacă erau pt A0 , logic ar fii fost sa vina via Russe-Giugiu-Bucuresti , nu sa înconjoară pe Bulgaria 100-200 km

voicul

Nu prea vad care sa fie logica sa nu fie penru A0, dar pentru A3 da.
Nu trebuie sa vina neaparat din Turcia. Poate au fost prin BG/Serbia, etc pe la ceva lucrari.

razvan96

Nu zic ca sunt pentru A0 ca nu am de unde sa stiu, dar e absolut evident ca nu au ce cauta pe A3 la Nurol unde cel putin pana vara viitoare ca sa nu zic pesimist 2022 nu intra nimeni in santier.

dorum

no las' ca daca-s la Turnu Magurele, in cateva zile ar trebui sa le vedem pe A0, daca pt lucrarea asta sunt!

dr4qul4

O fi cumparat Olguta niste autobuze, dar a gresit caietul de sarcini.
Acum serios vorbind...pot fi si pt A0, poate turcii au avut ceva constructii prin balcani si le aduc de acolo.
Dar (mai degraba) sunt utilaje pentru vreun constructor mai mic.
Nu ar strica niste poze.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dorum

cineva sa le insemneze :)
apoi le cautam pe A0


pelan87

#2204
Video de pe pagina de FB a CNAIR, cu A0 Sud, Lot 2, tronsonul de 1,7 km:

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/1242103212826984/

Iar aici, nodul cu DN5, tot pe A0 Sud Lotul 2:

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/367310551188331