News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

naivu

În primul rând nu cred că mai au doar 40%! Chiar și decembrie mi se pare utopic.

Duta C

Stați liniștiți! Grindeanu vorbește din ale lui! 8)  8)

danutzu_1069

#8912
Vedeti ca sfarsitul verii poate sa fie si sfarsit de Octombrie... Se anunta un an calduros... cu vara lunga...
:lol:  :lol:

Bine, el vroia sa zica pana in alegeri... dar suna prea a campanie...

Dar cum spunea un coleg... vorbeste d-ale lui..

kola

Văd că vă tot întrebați de ce nu se reziliează sau cum a putut să câștige Aktorii un lot așa important. Simplu, întrebați-vă de unde își procură materialele și aflați răspunsul.
Și încă ceva din târg, garantat nu termina anul asta și mai mult ca sigur o să fie reziliere.

danutzu_1069

Pai cred ca poți sa spui / scrii...
Nu ne supărăm.

ovicor

Da, fara discutie, vara se va termina in ajunul Craciunului, " febra alegerilor" urca semnificativ temperatura in 2024!

voicul

Quote from: shift2rail on January 30, 2024, 03:07:11 PMcat de realist este sf de februarie ptr A0 la Popesti-Leordeni? tocmai s-a mai ratat un termen (sf de ianuarie).

Eu zic ca este realist. Vrema deja cred ca va fi ok (3 - 5 zile mai proaste), dar in rest ok. Daca muncesc le iese.

Duta C

Să facem haz de necaz. Vara se va termina in 2025 dacă e neclar pt cineva. Politicienii au atîta putere încăt pot muta munții, lungi anotimpurile. Eu aștept cu interes să lungească și viața! :)

kola

Atunci când terasamentele vor fi aproape gata sunt cele mai mari șanse să apară și rezilierea.
Camioanele care aduc materialul pentru terasamente sunt ale lui Bădălău(ABI, probabil numele băiatului). Balastierele de pe Argeș(și nu numai) lucrează din greu. Pentru cine vrea să se convingă, este suficient să vadă ce camioane intră în șantier și înțelege.
Dacă consideră Ionuț ca intrăm in politică, se poate șterge mesajul.
Quote from: danutzu_1069 on January 30, 2024, 07:35:53 PMPai cred ca poți sa spui / scrii...
Nu ne supărăm.

mihaihedes

Cum nu s-a reziliat pe A10 nu se reziliază nici pe A0 cu Aktor, o să tragă mâța de coadă până când întrun final undeva prin 2025 între vară și iarnă vor deschide și de terminat de tot ....cine știe când.... Pe A10 nici acum nu au terminat spațiile de servicii de atâta amar de vreme 🤮🤢

mirceaeliade

La mai mult de 27 de luni de la primirea ordinului de incepere lucrari Aktor inca nu a ajuns la 60%.  Cei care isi inchipuie ca in urmatoarele 11 luni aceiasi Aktori au sanse realiste sa ii duca spre 100%, fara se se schimbe ceva de la CNAIR, sunt naivi.  Aceiasi Aktori care au avut nevoie de 29 de luni de la semnare sa faca PT si sa primeasca OIL.  Au avut nevoie parca de 6 ani pe A10-2, si in 2025 se vor implini 6 ani si pentru A0-S3.

mike_us

@mirceaeliade Singura problema s-ar putea sa fie sa iasă si mai rău cu reziliere. Sa speram ca lucrează ceva din primăvara.

exelero1100

Nu sunt inginer constructor, dar cred ca se poate face lotul cu Aktor pana in toamna. Eu cred ca tersamentele sunt cam gata, de pus grinzi, betonat si astfaltat nu dureaza asa mult cat dureaza la terasamente. Mai sunt cateva probleme punctuale, relocare de utilitati etc, dar daca Aktor vrea, poate sa termine pana in toamna.

carutasul

da, depinde cum pui problema. Dacă e fezabilă lucrarea? Da, o firmă serioasă o poate termina . Dacă extrapolezi ritmul de lucru de până acum? Nu.

bogdan4ice

Pentru darea in trafic nu trebuie sa ajunga la 100%. Vom vedea. Rezilierea e cea mai paguboasa solutie. Reziliere se putea face in faza de proiectare... nu acum ...