News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 20 Guests are viewing this topic.

alecu26

Eu zic ca sunt sanse sa fie primele penalitati pe bune. Avamd si Curtea de conturi peste ei...nu prea exista varianta sa nu emiti facturi de intarziere.
Drumurile noastre POATE;

mike_us

  • Lot 1: OIL August 2020, finalizare Decembrie 2023? - 3 ani si 4 luni
  • Lot 2: OIL Martie 2021, finalizare iunie 2024? - 3 ani si 3 luni

  Deci va dura in jur de 40 de luni in total pe ambele loturi si parca au avut 30 de luni pentru execuție. E bine, e rău? Ce poate fi considerat o întârziere acceptabila? 6 luni, 1 an?

survola

Se apucă serios turcii și de nodul cu DN4:

Skynick

Nicio sansa sa dispara muntii aia din nod?

mirceaeliade

#7609
Am fost surprins sa vad la picior ca in jurul nodului cu DN4DN6 se pare ca lotul 2 e aproape gata.  Asfaltul e cam 95% complet, parapetele laterale si pe axul central e montat, numai marcajele lipsesc.  Am vazut ca si trecerile DC peste lotul 2 sunt aproape gata, trebuie doar finisate pentru a fi date in circulatie.  Nu stiu cum e nodul cu DN5 dar am impresia ca daca se vrea, se poate deschide lejer DN4DN6-DN5 chiar inainte de 1 decembrie.

edit: da, merci, era vorba de DN spre Alexandria

pelan87

@mirceaeliade Cred ca ai vrut sa spui DN6 in loc de DN4.

shogom

^ pai daca greșesc si secretarii de la transporturi noi de ce nu :lol:

aby28

Sper ca A0 Sud va fi parte din E81? Ca sa nu mai treaca prin centrul orasului

dargauda

Autostrada de Centură București A0 Nord Lot 2 (Corbeanca-A3) UMB 2023.09.30


Construim Romania  thx

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [01 OCT 2023] Nod rutier A0-DN6. Alsim Alarko

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneLess

#7615
Cred că ar trebui să fie cotă mare rău de tot la pariuri că Alarko ar deschide ceva în 2023! O să vină și cobitele ploi!

CapitanulPtk

Doamne, hai odata cu uzura aia. Parca au venit la studii si stau sa invete ce sa faca.

rocklee

Între DN 5 SI DN 6....nu este strat de uzură  ??  :o

panzer

De ce sunt cobite ploile? N-a mai plouat de 2 luni la Bucuresti. Mai e un pic si se usuca si salcamii!

Indiferent de cat de mult ne dorim infrastructura, ploile sunt un lucru foarte bun. E si un cantec "Dar ploile nu vin!"

carutasul

cântecul e de la moldoveni (de peste Prut), ei nu lucrează la autostrăzi deocamdată :)
Oricum câteva zile de ploaie nu ar trebui să fie o problemă. Ca să îi răspund lui Rocklee, eu nu am mai fost spre 1 Decembrie (aveam un client acolo dar s-a mutat :) ) dar cred că au terminat de pus uzura, doar că mai au bretele de asfaltat și probabil nici supratraversările nu sunt gata, de pe DC20 m-am tot uitat spre Dumitana și nu au început mașinile să circule pe sus.