Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

italienii fac in ultima vreme cut and cover imediat ce se trece de 7-8 metri adancime. Mergea un cut&cover. Sau macar o chestie...ceva pe jumătate de sens...:D

Dar in acest mod de licitatie nu vom vedea in veci asa ceva.

Oricum si la Unguri acele tunele sunt mai degraba exceptia, decat regula.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

AiudA10

Un mic update de pe lotul 3 tirrena


















rocklee



aici ai fost cumva la un peste si un gratar .. :D.
multumim pentru imagini si dedicare ...speram so ti tot asa pina la inaugurare  :) :)

AiudA10

Am fost numai in trecere pentru poze, omul din imagine era la pescuit si locul ala de foc ii acolo de demult.

alexV

mersi de poze!
@AiudA10 sau ccado, ati mers pe drumu tehnologic/drum local #10 din DJ107E pana la Pagada?
adica poti folosi drumu tehnologic nestingherit pt o plimbare + poze? nu se leaga paznicii de tine, acolo fiind santier totusi?

in felu asta, data viit can merg cluj-sebes m-oi duce pe drumu tehnologic pe ambele loturi, Porr si TS.

AiudA10

Eu am folosit drumul technologic pe aliniamentul autostrazii.Paznici nu mi-au zis nimic dar nici nu cred ca i-o convenit sa umblu pe acolo, i-am salutat si am plecat mai departe. Lucrurile fiind intrun stadiu foarte incipient adica decopertare si ceva betoane deaia cred ca nu prea au avut treaba.Dar ma gandesc ca in viitor cand vor avansa cu lucrarile va fi mai greu sa intrii sau chiar imposibil dar depinde si de paznic.

ciprebbe

O privire atenta de pe A3 in nodul Turda scoate la iveala configuratia dorita de Porr.
Dupa gropile arheologice atat de pe partea stanga cat si de pe partea dreapta se doreste implementarea solutiei din plansele prezentate si nu cea din SF.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ccado

Quote from: alexV on November 23, 2014, 10:15:11 PM
mersi de poze!
@AiudA10 sau ccado, ati mers pe drumu tehnologic/drum local #10 din DJ107E pana la Pagada?
adica poti folosi drumu tehnologic nestingherit pt o plimbare + poze? nu se leaga paznicii de tine, acolo fiind santier totusi?

in felu asta, data viit can merg cluj-sebes m-oi duce pe drumu tehnologic pe ambele loturi, Porr si TS.

Pe drumul tehnologic am intrat si eu. Exista drum tehnologic de la inceputul lotului pana la podul peste Mures. Pe mine cel mai tare m-a interesat dealul dintre Pagida si Gambas, sa vad daca au fost modificari. Pe acel drum tehnologic am avut probleme cu masina, din cauza noroaielor. Eu am vazut multe masini ale TS cu numere de CJ, iar cum masina mea e la fel cu nr de CJ, am salutat pe toata lumea la greu, ca si cand as fi de-al casei.

alecu26

hei...vesti bune. Duminica am vazut marcaje topo pe sectorul lui Pizzaroti. Atat cat am putut vedea de pe DN 1....de la iesirea din Alba Iulia spre Turda.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

Quote from: alecu26 on November 24, 2014, 10:32:18 AM
hei...vesti bune. Duminica am vazut marcaje topo pe sectorul lui Pizzaroti. Atat cat am putut vedea de pe DN 1....de la iesirea din Alba Iulia spre Turda.
in apropiere de sensul giratoriu , la conexiunea cu centura AB , sau ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

da, cam de la Sensul giratoriu incolo...spre Turda, pe partea stanga.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

#1841
ok...mersi...o veste f buna...o sa ma opresc si eu cand sunt in zona 

LE: s-ar putea sa fie ori sf lotului Pizzariotti , ori inceputul lotului Aktor acolo la giratoriu....parca asa avem - Sebes-Alba Iulia - Pizzariotti si Alba Iulia Nord-AIud - Aktor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Remarca sursei: - Foarte anemica miscarea pt o zi lucratoare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe