News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.


NGC

Quote from: NGC20 on September 23, 2015, 04:53:58 PM
Ciudat, indicativele de DN-uri apar si dispar din Google Maps. Ceva probleme?
Stie cineva ceva? Vad ca situatia inca persista.
Dupa 4-5 secunde in care indicativele de DN-uri sunt vizibile, ele dispar si nu mai apar decat daca se reincarca pagina.
Am incercat cu mai multe browsere si din mai multe locatii si este la fel.


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

TibiV

Localitate infratita cu Las Fierbinti...  :lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Si dupa inca 100 de km, urmeaza Zăval ( The Wall) chiar la vărsarea Jiului :)

fuscobal

Presupun ca toti locuitorii lui Zaval sunt pasionati de Pink Floyd  :lol:

Europiu

Oare Zaval nu s-ar transcrie mai corect "The Wave"?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

adiarc

poza mai neclara realizata in nodul Sibiu

noroc cu acesti carutasi care mai dau o mana de ajutor CNADNR la intretinerea vastei retele nationale de autostrazi , pt care , cei 6000 de angajati , sunt total insuficienti  :D

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

In curând vom avea o a doua rectificare bugetară pe acest an

Oare ce minister va pierde cei mai multi bani ?cumva cel al Transporturilor....ce "coincidenta" >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

Inca 1,6 miliarde de lei in minus....
Comentariile sunt inutile.  >:(
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

nicolaem

what???? 1.6 mld. e sigura informatia?

astia isi saboteaza propriile proiecte pt a economisii bani. eu nu cred in "frica de a semna acte". sunteti oameni umblati prin tara. sunt orase in Romania in santiere majore.

Pot da ex din Cluj ca aici cunosc situatia mai bine. sunt convins ca sunt si altele la fel.

"Municipiul Cluj-Napoca a fost desemnat cel mai activ pol de crestere din Romania si dat ca exemplu de buna practica la nivel european privind absorbtia fondurilor europene alocate, in baza unui unui studiu efectuat de catre compania de consultanta KPMG şi Autoritatea de Management pentru Programul Operaţional Regional (AM POR)"



dau un exemplu local: un proiect marisor pentru oras ( CREIC - centru regional pentru industrii creative a fost blocat in primavara dupa ce firma constructoare a intrat in insolventa ) Contractul a fost reziliat rapid si licitate cateva proiecte de reabilitare a unor strazi, mutand indirect fondurile de pe un proiect pe altul pt a avea absortie cat mai buna.

Unde ati vazut la nivel national o strategie de tipul "avem proiecte pregatite peste suma alocata, in caz ca unele se inpotmolesc sa avem o marja sa licitam altceva"????
Din cate stiu au fost depuse proiecte care depasesc 100% din suma alocata orasului.

Nu cred ca legislatia e cea mai mare problema. e vb si de vointa.
unii se descurca si cu legislatia actuala.
Daca legislatia nu e buna ce i-a oprit in ultimii ani pe decidenti sa o armonizeze daca ar fi vrut?

yetiman

Deocamdata astea sunt informatiile, cu observatia ca pana vineri, la sedinta de guvern, mai pot aparea modificari.
Dar e sigur ca se va taia, pentru ca sunt fonduri nefolosite. Si asa se intampla peste tot: daca ramane buget nefolosit se da la altii care pot sa-l foloseasca.

Una din surse
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu


TibiV

"Din 2000, după aderare, România a mai avut la dispoziţie încă patru miliarde de euro pentru infrastructura mare."

OK, dacă Digi ştie că am aderat la UE în 2000... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)