News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

sebba

apropos.... vine careva sambata la Arad ca sa bem o cafea la Szeged?
la ce ora vor sa deschida?
Sailing away! S/Y Haimana

TibiV

Quote from: sebba on July 09, 2015, 11:08:42 PM
la ce ora vor sa deschida?
Good question !... :)

Ce rău îmi pare că sunt de serviciu weekend-ul ăsta...
Altfel aş fi dat o fugă de 500km X 2 ....
Merita!   
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

spy_flo

@sebba, mai devreme de ora 12 nu cred. Asta e doar estimarea mea.mai la glumă...până ajunge șchipoul... Mult este.

TraianBV.

Probabil la aceeasi ora la care a fost deschisa si Saliste-Cunta...
Zic si eu...

OIL1

Nu am stiut unde sa postez intrebarea, asa ca postez aici.

Stie cineva cum se prezinta calitatea drumului Oravita-Nicolint-Naidas?

Vreau sa merg spre Grecia si m-am gandit sa incerc varianta asta. Pana acum mergeam pe la Moravita.

Ioan76

Quote from: OIL1 on July 10, 2015, 12:39:05 PM
Stie cineva cum se prezinta calitatea drumului Oravita-Nicolint-Naidas?

E decent drumul - și și eu am folosit acest traseu la un concediu similar și-l mai folosesc când vreau să dau o tură la sârbi. :)

OIL1

Multumesc.
O sa-l incerc anul acesta... Pana acum o luam de la Vrsac catre Bela Crkva. Asa, daca trec pe la Naidas, ajung imediat la Bela Crkva.

Ioan76

Quote from: OIL1 on July 10, 2015, 01:57:25 PM
Multumesc.
O sa-l incerc anul acesta... Pana acum o luam de la Vrsac catre Bela Crkva. Asa, daca trec pe la Naidas, ajung imediat la Bela Crkva.

Exact - imediat iesi la Biserica Alba. Cam nasol cu indicatoarele dar na ... de-aia exista GPS-uri, nu ?

OIL1

si inca ceva:

De la Resita la Oravita sunt doua variante: pe la Anina sau pe la Gradinari. Pe unde recomandati? Vom fi cu masina plina si cu copli mic, deci nu prea m-as "baga" pe curbe si serpentine.

Multumesc.

radutm

Varianta prin Anina este foarte pitoreasca dar plina de serpentine, e un drum bun, dar dificil si obositor.
Varianta prin Gradinari este mult mai lejera si o bucata buna a fost renovata nu de mult. Intre Gradinari si Oravita drumul e prost.
In locul tau eu as lua-o prin Gradinari.
cont inchis

sebba

exista pe undeva inregistrarea jurnalului Digi24 de la ora 15:00 din data de 11 iulie?
pare a fi singurul jurnal care nu e in arhiva si ma intreb de ce
nu atat ca sa ma vad eu acolo dar eram curios cat din ce am vorbit s-a si dat pe post si de cate ori s-a transmis "forumul peundemerg.ro" in direct
din ce retin - ca na, aveam si eu mici emotii la bord - cred ca de vreo 3 ori l-am pomenit (pe forum) :)
Sailing away! S/Y Haimana

Dan74

Este un link pus de colegul @drrond7 la A1 la pagina 1517
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.22740

dr4qul4

si pt ca tot s-a vb atat de mult in ultimele zile despre acest lucru...  :lol:


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

raduac

Avem și noi un fan de-al lui Jack White care s-a jucat pe Valea Oltului în Google Maps. E așa cel puțin din ianuarie! :)

img