News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

sebba

Quote from: MNU on November 02, 2014, 11:58:31 AM
Eu as vrea atat... fie ca e vorba de prezidentiale, fie ca e vorba de legislative, cei care nu voteaza sa se abtina la comentarii in ce priveste ce au facut sau n-au facut alesii. Pentru ca nu au nici un drept sa o faca... au renuntat la el de buna voie.

ok man, de acord, dar sa aplicam si reciproca: cine se duce la vot sa si iasa in strada cand cei alesi nu fac treaba ptr care au primit votul, sa fie implicarea da'capo al fine! sa-si exercite dreptul ala la care nu au renuntat...
sau nu e acelasi lucru iesitul in strada ptr a ne cere drepturile cu mersul la vot care ne da impresia ca ne implicam?

Sailing away! S/Y Haimana

danutzu_1069

@iuli
Intradevar poate nu gasesti pe nimeni care sa te reprezinte, dar poate e cineva care te enerveaza.

So, hai la vot sa nu te mai enerveze, si sa nu ne enerveze pe toti cei de aici

alecu26

Eu am mers ca oricum vroiam sa pun la loto. Daca-mi ies mai mult de 3 numere, bag 10% la buget la filmari.:D

In alta ordine de idei, merg oricum la vot sa nu ma trezesc ca am votat cine stie pe unde, pe vreo lista suplimentara.

Alta data am votat pentru al treilea clasat, sa-l duc in turul doi. Acum nu a mai fost cazul primii doi fiind foarte clar cine vor fi.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mariansb

Nu are mare importanta cine va iesi presedinte, date fiind atributiile presedintelui . E doar gargara, nu are ce sa schimbe presedintele, deci si votul e anodin.
" Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm." Mark Twain
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

doryan93

 Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) va plăti 146,6 milioane lei, cu tot cu TVA, pentru achiziţia de autofreze de curăţat zăpada şi vehicule echipate pentru intervenţii speciale pe timp de iarnă, cele mai multe unităţi urmând să fie livrate de compania italiană Fresia.
Contractele au fost atribuite la 24 octombrie prin licitaţie deschisă, pentru cel mai mic preţ. Pentru 11 din cele 12 loturi scose la licitaţie, contractele au fost adjudecate de Fresia, iar unul a fost atribuit firmei Grădinariu Import Export din Bucureşti, potrivit unui anunţ al CNADNR, citat de Mediafax. Fresia va livra autofrezele de curăţat zăpada, de capacitate medie şi mare, în vreme ce firma din Bucureşti va furniza vehiculele echipate pentru intervenţii speciale. Achiziţia, estimată iniţial la 180 milioane lei, va costa în total 118,2 milioane lei, fără TVA. Unităţile vor fi livrate direcţiilor regionale din Bucureşti, Craiova, Timişoara, Cluj, Braşov, Iaşi şi Constanţa. Proiectul, care vizează prevenirea şi combaterea înzăpezirii pe reţeaua de drumuri naţionale şi autostrăzi, este cofinanţat din fonduri europene.
Sursa

mariansb

#2750
@gabriel. doroftei- Tot din motive subiective nu pot sa il votez pe cel aflat pe locul 2. M-am lovit personal de incompetenta institutiei pe care o conduce, dar sa conduca o tara...
Asa ca mai bine stau acasa sau fac poze cu autostrazi in constructie.:)
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

Quote from: danutzu_1069 on November 02, 2014, 05:32:22 PM
@iuli
Intradevar poate nu gasesti pe nimeni care sa te reprezinte, dar poate e cineva care te enerveaza.

So, hai la vot sa nu te mai enerveze, si sa nu ne enerveze pe toti cei de aici
Păi de enervat sunt sigur cel puțin 3, asta e clar. Dar nu e normal să votezi contra ci să votezi pro.

În plus, până acum doar contra am votat cu o singură excepție când am dat votul la mișto.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

#2752
 :lol: :lol: :lol:
Lugoj
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

Circula pe fb o poza cu votat vlad țepeș  :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

nenea_hartia

Acum o jumătate de oră m-am întors de la vot, de la secția organizată în Reprezentanța Permanentă a României la Bruxelles. Am stat trei ore și 10 minute la o coadă uriașă! În interiorul clădirii coada era aproape la fel de lungă ca cea de afară, care se vede în poză. Am glumit, am socializat, am tremurat de frig. Această strângere a rândurilor comunității românești n-ar fi fost posibilă fără contribuția decisivă a Ministerului de Externe, care, pentru un număr de rezidenți români în Belgia estimat la 50.000, a amenajat doar 4 secții, din care trei situate în același loc.


bogdymol

Ma sperie putin ceea ce vad legat de votul in strainatate. Eu in turul 2 voi fi in Austria si mi-am propus sa merg la Viena pt vot, dar parca nu imi surade ideea de a sta nustiucateore la coada din cauza incompetentei.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

Se pare ca după scandalul de acum 5 ani, cu un vot la 13 secunde, acum sufla si in iaurt. Am înțeles ca au scanat fiecare semnătură de pe declarațiile pe proprie răspundere.
In plus, cred ca nicioadata nu au fost atat de multi care au votat in străinătate!
Bine, si in tara, s-a votat mai mult la orașe decât la sate. In turul 2 insa vor intra in pâine mașinăriile de partid.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

nenea_hartia

^ Fiindcă veni vorba, ar trebui modificată legea 370/2004 și eliminată aberația securistă numită declarație pe proprie răspundere. Nu văd de ce românii din străinătate trebuie să declare în scris că n-au votat în altă parte, iar cei de la Frecăței nu. După logica suspicioasă a Ministerului de Externe ar trebui ca la urcarea în tramvai călătorii să declare în scris că au bilet.

carutasul

Si la noi la Frecatei s-a cerut declaratie - sotia tocmai si-a schimbat CI-ul si nu figura pe lista :)
Se cere atunci cand votezi in alta parte decat unde esti inregistrat; problema e de ce nu i-au inregistrat, ca majoritatea sunt acolo de ani buni, nu au ajuns ieri din Frecatei la Valencia . Si acum dau vina pe BEC...

nenea_hartia

^ Mea culpa. :D
+ Like!