News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

Nu știu dacă vă place handbalul, dar aseară a fost spectacol în grupele principale ale Ligii Campionilor. Milena Knežević de la Budućnost Podgorica i-a aplicat Anitei Görbicz masajul de tip Zinedine Zidane... :lol:
Culmea e că pe moment nimeni n-a văzut, nici arbitrii, nici publicul, nici jucătoarele. Vă spun cu mâna pe inimă că mă uitam - ca toată lumea - la lovitura de la 9 metri care trebuia executată. Am văzut apoi reacția furibundă a lui Görbicz (întregul incident se poate urmări aici, de la minutul 1:34:30), faptul că a încercat să le explice colegelor, antrenorului și oficialilor ce s-a întâmplat, însă chiar nu am observat pe moment incidentul! Sunt înscris pe un site internațional de handbal care are și un chat. Nimeni, dar absolut nimeni de acolo nu a înțeles în acele clipe de ce protestează Görbicz!
Ulterior am analizat cu atenție incidentul. Foarte interesantă e și reacția Cristinei Neagu, care a văzut cu siguranță totul. Pentru cei care nu știu, Cristina e handbalista din stânga imaginii, care se întoarce cu spatele și face gestul acela de frustrare. Lângă Cristina, la fel se șocată, se află și extrema stângă muntenegreană Majda Mehmedović.

http://www.youtube.com/v/F8c-Var8oIk

MRS

This motherfucker just made my day!  :lolz:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

iuli

#1727
Fanfară în cinstea unui excavator. O comună din Galați a sărbătorit achiziția unui utilaj performant

QuoteSărbătoare mare într-o comună din Galaţi, unde primarul le-a făcut localnicilor un cadou la ieşirea din iarnă: un excavator nou-nouţ, care să facă faţă ninsorilor şi inundaţiilor.

Utilajul, decorat cu steagul României şi cel al UE, şi împodobit cu un şnur de Mărţişor, a defilat pe ritmuri de fanfară adusă special de la Bârlad, pentru marele eveniment. Maşinăria a costat 125.000 de euro, bani europeni.

O fanfară adusă special în comună, le-a dat de ştire oamenilor că trăiesc un moment istoric.

,,Comuna Oancea a primit un frumos mărţişor şi anume un utilaj multifuncţional buldoexcavator, marca Jisibi 4 CX, cu un consum foarte mic", spune Victor Chiriloaie, primarul comunei.

Pătrunşi de importanţa momentului, membrii fanfarei au continuat să intoneze partituri solemne în faţa primăriei, fără să-şi ia ochii de la utilaj.

Dacă unii localnici au venit să vadă ce-i cu atâta zarvă pe uliţele comunei, alţii au renunţat la atitudinea solemnă şi chiar la o parte din haine.

Primarul spune că era neapărată nevoie de acest buldoexcavator performant. ,,Pe teritoriul comunei se petrec diferite fenomene meteorologice sau calamităţi naturale, inundaţii, înzăpeziri, viscole", precizează Victor Chiriloaie.

Problema persoanei care va manevra utilajul a fost rezolvată într-un mod iscusit, tot de edil.

,,Un om din cadrul primăriei, prin cumul de funcţii, să exploateze acest utilaj cu mare atenţie, deoarece suma pe care am achitat-o pentru acest utilaj este destul de mare", spune acesta.

Banii au fost achitaţi din bugetul primăriei, dar urmează să fie recuperaţi din fonduri europene.

Sursa: Digi24

Uitati-va la video ca e epic!!!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

^^ Mi-a placut ca fanfara a cantat si melodia de mars de la intalnirile oficiale (nu stiu exact cum ii spune)  :captain:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mariansb

Pun si aici mesajul prietenului nostru Edy Schneider, postat de el pe pagina lui de facebook :

'' De curând mi s-au tăiat "aripile" pe motivul unor reglementări naționale mai drastice decât în UE, apoi mi s-a respins la nivel județean dosarul pentru productia unui material filmat despre Valea Frumoasei pe motiv că nu am furnizat un document care dovedește că TVR1 (post national, partenerul meu pe acest proiect) acoperă mai mult de 50% din populația județelor limitrofe și ieri mi s-a reproșat că încurajez comportamente de cocalar afișând "un merțan" într-o arie protejată (Râpa Roșie). Am șters conversația respectivă pentru a nu canaliza furia simpatizanților mei împotriva organizației care a luat atitudine.
Prin toate acestea, intentionam să pun într-o lumină cât mai bună locurile natale, unde m-am întors să trăiesc, după mulți ani trăiți în occident, absolvent a două facultăți în Franța, vorbitor a 5 limbi și purtător de cetățenie germană. Am documentat 100% pe cheltuiala mea și cu ajutorul altor prieteni entuziaști construcția șoselei de centură, pentru a oferi materiale istorice generațiilor care vor urma. Mi s-a reproșat și acest lucru și am retras cei 1% din totalul materialului pe care l-am făcut public. Stau pe gânduri de a șterge tot ce s-a filmat/fotografiat pentru a nu genera alte probleme.
În 2010 am primit titlul de cetățean de onoare tocmai pentru promovarea continuă și fără nici un beneficiu material a acestor locuri dragi mie. Consider că a venit timpul să renunț la acest titlu pentru că l-aș purta de prisos în continuare. Ce părere aveți, mă auto-victimizez ? Aseară am luat hotărârea de a nu mai afișa nici o imagine cu locurile natale și de a-mi suprima orice inițiativă civică de care am dat dovadă până acum de nenumărate ori la nivel județean și local, făcând ceea ce consider că fac cel mai bine. Sunt un om sensibil, dacă aveam pielea mai groasă îmi alegeam altă meserie, făcând ceea ce consider că fac cel mai bine. Am obosit ... vă rog să mă credeți."
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alin_simeriaveche


RaduC

Se vorbeste intr-una cum nu se face nimic in tara noastra... Iata ca atunci cand cineva ia atitudine si vrea sa faca ceva care sa promoveze frumusetea, i se pun bete in roate din motive absolut halucinante. Petitii peste petitii pentru a trezi la realitate burtosii din administratie care sunt la raspundere nu la "putere"!

ovicor

Ceea ce i se intampla lui EDY este halucinant, te lasa fara cuvinte si cu un pregnant gust amar. Tampenia cu acoperirea TVR e de tot rasu'-plansu'. Cei care puteti comunica cu el, indrumati-l sa mearga la Electrica, sa solicite cat la suta dintre consumatori platesc taxa TV. La acestia se adauga pensionarii si alte categorii defavorizate, ce sunt scutite. Mariansb, daca as fi sibian, n-as ezita sa particip la un miting de sustinere a lui Edy si, deopotriva, de infierare a nesimtirii autoritatilor. Sunt judete unde Protectia Consumatorilor interfereaza cu CNA, implicandu-se in protejarea intereselor consumatorilor de media, pe langa nedreptatea ce i se face lui, masura e o ofensa adusa noua, tuturor !

MHN

^^
Sincer sa fiu, sunt destul de uimit ca i se intampla toate acestea, avand in vedere componenta cercului sau de prieteni, cu relatii la cel mai inalt nivel.
Una peste alta, si eu il sustin pe Edy. Cel putin moral.

igorashu

Eu as face o plangere pentru abuz in serviciu.

MHN

Si o veste din domeniul infrastructurii ...tv:
QuoteAtmosfera la Pro TV este una din ce în ce mai tensionată. Noul Director general, lituanianul Alexander Cesnavicius, și-a făcut o țintă din oamenii considerați ,,ai lui Adrian Sârbu", pe care îi execută unul câte unul. De fapt, este în curs o întreagă operațiune de schimbare a managementului, o adevărată ,,vânătoare de vrăjitoare".

[...]
sursa

Deci, dupa plecarea lui Adrian Sarbu, au mai parasit grupul, de voie sau de nevoie, directori, producatori si vedete colaboratoare (de exemplu, Horia Brenciu si Loredana Groza, in ultimele zile).
Iar in scurt timp, postul TV isi va reloca activitatile intr-o alta cladire.
De urmarit ce se va intampla.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

delacroix

SUPERB!
Functioneaza ca "varianta de ocolire" a resedintei prezidentiale.

razvan_43

#1738
^^ Am vazut prezentata strada respectiva in recentul episod Top Gear.E ceva...
E incredibil ce i se intampla lui  Edy Schneider.Si asta imi aminteste de ce i s-a intamplat lui Raed Arafat cand incerca sa faca SMURD.A povestit odata la o emisiune cate piedici i s-au pus,pe cati burtosi a trebuit sa-i convinga si in cate locuri a trebuit sa mearga cu caciula in mana pentru a primi anumite semnaturi.O totala bataie de joc si umilinta.Din pacate asta e tara,asta e mentalitatea.
Va spun cu mana pe inima ca daca as avea ocazia as plecat imediat din Romania.Din pacate nu merita sa ne zbatem sa facem ceva bun pentru ca "autoritatile" nu stiu cum sa ne dea in cap si sa ne puna piedici :(
Sunt de apreciat toti cei care contribuie prin poze, filmari si deplasari pe bani lor pentru a ne tine la curent cu mersul anumitor lucrari.

Ionut

Straduta aia e gandita asa pentru un eventual razboi... are totusi un sens, nu este doar risipa.